Єдиний державний реєстр судових рішень
Роздільнянський районний суд Одеської області
ПО С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №: 511/3857/24
Номер провадження 3/511/2279/24
"05" грудня 2024 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Теренчук Ж . В., розглянувши матеріали, що надійшли з Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , працюючого по найму, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 08 жовтня 2024 року о 10 годині 00 хвилин, перебуваючи на перегоні Кучурган- Роздільна 1441 км гр. керував автомобілем ILECO державний номерний знак НОМЕР_3 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей. Від проходження медичного огляду на визначення стану сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в КНП «Роздільнянська БПЛ» гр. ОСОБА_1 відмовився, що зафіксовано на службову бодікамеру №14. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР.
ОСОБА_1 в судове засідання, призначене на 08.11.2024 року не з`явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується підписом в протоколі. В судове засідання призначене на 05.12.2024 року не з`явився про дату час та місце повідомлявся судовою повісткою.
Дослідивши фактичні обставини справи, надавши оцінку доказам, суд прийшов до наступних висновків.
Так згідно з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України», в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (пункт 69).
Передбачене ч. 1 ст.6Конвенціїпрозахист правлюдиниіосновоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії"(Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).
Суд, враховуючи, що протокол відносно ОСОБА_1 складено 08.10.2024 у його присутності, тобто з даного моменту він знав про наявність справи, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився, при розгляді справ за ст.130КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою відповідно до ст.268 КУпАП, тому вважає за необхідне справу розглянути у відсутності останнього.
Так ч.1 ст.130 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за відмову особи від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок такого огляду та відмови від його проходження передбаченост. 266 КУпАПта підзаконними нормативно - правовими актами.
Так відповідно дост. 266 КУпАПособи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Пунктом 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735 передбачено, що огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (даліспеціальні технічні засоби).
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується наявними у справі письмовими доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №580727 від 08.10.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 08 жовтня 2024 року о 10 годині 00 хвилин , перебуваючи на перегоні Кучурган- Роздільна 1441 км керував автомобілем ILECO державний номерний знак НОМЕР_3 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей. Від проходження медичного огляду на визначення стану сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в КНП «Роздільнянська БПЛ» гр. ОСОБА_1 відмовився, що зафіксовано на службову бодікамеру №14;
- електронним рапортом Роздільнянського РВ ГУНП в Одеській області від 08.10.2024 року;
- поясненнями ОСОБА_1 від 08.10.2024 року, у яких він пояснив, що керував автомобілем в стані алкогольного сп`яніння ILECO державний номерний знак НОМЕР_3 після того, як посварився зі своєю дружиною і вчинив ДТП на залізниці;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів у зв`язку з виявленими ознаками алкогольного сп`яніння, відповідно до якого ОСОБА_1 відмовився від огляду;
- копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ББА № 259957 від 08.10.2024 року відносно ОСОБА_1 ;
- копією постанови про адміністративне правопорушення серії ААД №580726 від 08.10.2024 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 08.10.2024 року, відповідно до якого гр. ОСОБА_1 відмовився від огляду;
- відеозаписом з бодікамери поліцейського від 08.10.2024 року, доданим до матеріалів справи на СД-дисках, в яких зафіксовано факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 , керуванням транспортного засобу ILECO державний номерний знак НОМЕР_3 , а також його відмова від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки та від проходження медогляду в закладі охорони здоров"я;
- довідкою Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області від 09.10.2024 року №67/13116, відповідно до якої ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував;
Аналізуючи наявні у справі письмові докази, суд приходить висновку, що вдіях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого ним правопорушення, ступінь вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини,яківідповіднодо ст.34КУпАПпом`якшуютьвідповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Обставин,яківідповіднодо ст.35КУпАПобтяжуютьвідповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Згідно наявних матеріалів, ОСОБА_1 посвідчення водія отримував.
З урахуванням викладеного, вимогист. 33 КУпАП, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, суд приходить до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ст. 130 ч. 1 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно дост. 40-1 КУпАПта згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,у разіухвалення судомпостанови пронакладення адміністративногостягнення посправі проадміністративне правопорушенняпідлягає сплатісудовий збірв розмірі0,2розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб,що становить605,60грн,який слідстягнути з ОСОБА_1 на користь держави.
На підставі викладеного та керуючисьст. 283-285, 294 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАПта накласти на нього стягненняу виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000,00 (сімнадцять тисяч) грн, з позбавленням його права керування транспортними засобами строком на 1(один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , працюючого по найму, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 605,60 грн на користь держави.
Реквізити для сплати штрафу:Отримувач: ГУК в Од.обл./м.Роздільна/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37607526, Номер рахунку (стандарт IBAN): UA848999980313080149000015001
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП, код банку МФО: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081300
Реквізити длясплати судовогозбору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.
Суддя: Ж. В. Теренчук
Постанова набрала законної сили "_" __20___р.
Срок пред`явлення до виконання постанови 3 місяці.