Постанова № 123535878, 04.12.2024, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
04.12.2024
Номер справи
346/5877/24
Номер документу
123535878
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 346/5877/24

Провадження № 3/346/2718/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2024 року м. Коломия

Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Третьякова І.В., розглянувши матеріали справ про адміністративні правопорушення, за ст. 173, ст. 185 КУпАП, які надійшли від Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, складені відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця, -

у с т а н о в и л а :

21.10.2024р. близько 21:05 год. в м. Коломия по вул. Чорновола, ОСОБА_1 перебуваючи в приміщенні кафе «Джем», голосно виражався нецензурною лайкою, образливо чіплявся до громадян, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, за що передбачена відповідальність за ст.173 КУпАП.

Крім цього, 21.10.2024р. близько 21:05 год. в м. Коломия по вул. Чорновола, ОСОБА_1 не виконував неодноразове законне розпорядження працівників поліції про припинення вчинення хуліганських дій, чим здійснив злісну непокору працівникам поліції при виконанні ними службових обов`язків, за що передбачена відповідальність за ст. 185 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даних правопорушень визнав повністю та пояснив, що дійсно в приміщенні кафе «Джем» в нього виник конфлікт з працівницею даного закладу, яка йому нагрубила і у відповідь на це він почав виражатися нецензурною лайкою та поводити себе агресивно. Після приїзду працівників поліції, свою поведінку не змінив та на їхні вимоги не реагував, внаслідок чого був затриманий.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справ, суд прийшов до наступного висновку.

Згідно зіст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно достатті 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Водночас,стаття 280 КУпАПзакріплює обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.

Судом встановлено, що при складані протоколу про адміністративне правопорушення, працівником поліції дії ОСОБА_1 було кваліфіковано за ст.173 КУпАП. за вчинення дрібного хуліганства.

Диспозиція ст. 173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

За ст.. 185 КУпАП настає адміністративна відповідальність за злісну непокорузаконному розпорядженню або вимозіполіцейськогопри виконанні ним службових обов`язків, а також вчинення таких же дій щодо членагромадського формування з охорони громадського порядкуідержавного кордонуабовійськовослужбовцяу зв`язку з їх участю в охоронігромадського порядку-

Відповідно достатті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

В якості доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст.. 173 та ст. 185 КУпАП працівником поліції надано:

-протокол про адміністративне правопорушення ВАД № 250869 в якому вказано час, місце та суть вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 173 КУпАП

-протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №250868 в якому вказано час, місце та суть вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 185 КУпАП;

-протокол АПЗ18 № 035706 про адміністративне затримання ОСОБА_1 у зв`язку з вчиненням ним правопорушення;

-рапорт поліцейського Коломийського РВ УПО в Івано-Франківській області Беркещука А., з якого слідує, що під час несення ними служби 21.10.2024р. о 20:54 год. від оператора ПЦС було отримано повідомлення про спрацювання засобів КТС за адресою: м. Коломия, вул. Чорновола, в кафе «Джем». Прибувши на об`єкт було виявлено невідому особу чоловічої статі, який поводив себе неадекватно, виражався нецензурними словами, перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп`яніння, порушував громадський порядок і спокій громадян. На зауваження чоловік не реагував, поводив себе агресивно, кричав, почав шарпати за формений одяг та погрожувати фізичною розправою. В подальшому до нього було застосовано фізичну силу, а саме загиб руки за спину для забезпечення особистої безпеки та припинення правопорушення, а також застосовано спецзасіб (кайданки). Після чого на місце події викликано працівників поліції для допомоги та встановлення обставин правопорушення. Далі чоловіка було доставлено до приміщення Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області для встановлення особи та складання адміністративних матеріалів. Затриманим виявився ОСОБА_1 , житель с. Сопів.

-рапорт інспектора СРПП Коломийського РВП Далибожика І., з якого вбачається, що під час виїзду за викликом до кафе «Джем» було виявлено ОСОБА_1 , який в перебуваючи в громадському місці голосно виражався нецензурною лайкою, образливо чіплявся до відвідувачів.

Згідно ст.. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Дослідивши та оцінивши вищевказані докази, суд прийшов до висновку про підтвердження ними факту вчинення ОСОБА_1 дрібного хуліганства, що свідчить про наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, а також факту злісної непокори законній вимозіполіцейськогопри виконанні ним службових обов`язків, що свідчить про наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченогост. 173 КУпАП дрібне хуліганство,тобто нецензурналайка вгромадських місцях,образливе чіпляннядо громадянта іншіподібні дії,що порушуютьгромадський порядокі спокійгромадян та ст. 185 КУпАП - злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов`язків.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує конкретні обставини правопорушень, особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності не притягувався, не працює.

Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність правопорушника згідно ст.ст. 34-35 КУпАПсудом не встановлено.

Згідно з ч.1ст.36 КУпАПпри вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Частина друга вказаної статті регламентує, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

ОСОБА_1 вчинив два адміністративні правопорушення, передбачені різними статтямиКодексу України про адміністративні правопорушення.

Відтак, обираючи вид адміністративного стягнення в межах санкції інкримінованих ОСОБА_1 статей, суд призначає стягнення за кожне правопорушення окремо і на підставіст.36 КУпАПнакладає основне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме заст.185 КУпАП.

Таким чином, з урахуванням наведеного, вважаю, що на підставіст.36КУпАП стягнення повинно бути обрано у виді штрафу в межах санкції ст. 185 КУпАП.

Відповідно дост. 40-1 КУпАПу разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку було накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір якого встановлено законом. Відповідно дост. 4 ч.2 п. 5 ЗУ «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 33,36, 40-1,173, 185,221, 283,284 КУпАП,

п о с т а н о в и л а :

Справу №346/5877/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 заст.185КУпАП та справу №346/5878/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 заст. 173 КУпАП, об`єднати в одне провадження, присвоїти номер 346/5877/24.

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.185КУпАП, ст.173 КУпАПта призначити йому стягнення:

- за ст. 173 КУпАП- у виді штрафу в трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) гривню 00 коп.

- за ст. 185 КУпАП- у вигляді штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень 00 коп.

На підставіст. 36 КУпАПостаточно призначити ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень 00 коп.

На підставі ч. 2ст. 308 КУпАПу разі несплати штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

На постанову суду протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд.

Суддя: Третьякова І. В.