Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/43185/24-ц
пров. 2-о-486/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2024 року Печерський районний суд м. Києва
суддя Матійчук Г. О.
секретар судового засідання Музика В. П.
справа №757/43185/24-ц
учасники справи:
заявник: Головне управління ДПС у Харківській області
заінтересована особа: Акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк»
особа, щодо якої банк має розкрити інформацію, яка містить банківську таємницю: ОСОБА_1 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні за правилами окремого провадження цивільну справу за заявою Головного управління ДПС у Харківській області, заінтересована особа: Акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк», особа, щодо якої банк має розкрити інформацію, яка містить банківську таємницю: ОСОБА_1 , про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, -
представник заявника - Поярко І. В.
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2024 року заявник звернувся до суду із заявою, у якій просить зобов`язати Акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк» (вул. Грушевського, 1-Д, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570) надати Головному управлінню ДПС у Харківській області інформацію, що містить банківську таємницю відносно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), у вигляді витягу з рахунків:
- НОМЕР_2 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 21.04.2024 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_3 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 28.02.2018 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_4 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 01.01.2018 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_5 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 28.09.2022 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_6 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 10.06.2020 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_7 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 11.11.2021 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_8 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 01.01.2018 року по 30.04.2024 року.
В обґрунтування поданої заяви зазначено, що Головним управлінням ДПС у Харківській області на підставі наказу від 15.04.2024 року №1608-п проведено фактичну перевірку ОСОБА_1 , в ході якої встановлено здійснення ОСОБА_1 реалізації жіночого одягу оптом та в роздріб через Телеграм-канал ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Для здійснення передоплати за товар, громадянкою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) було надано свій картковий рахунок для здійснення платежу № НОМЕР_3 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», на який в подальшому була нею прийнята така передплата.
Зазначено, що таким чином, ОСОБА_1 фактично провадиться господарська діяльність на визначеному об?єкті без відповідної державної реєстрації та сплати податків, платежів до державного та місцевого бюджетів, а також цільових фондів.
За результатами фактичної перевірки складено акт від 17.04.2024 року №17281/20-40-24-09-04/3264705922, яким зафіксовано порушення ОСОБА_1 приписів ч. 1 ст. 58 Господарського кодексу України, що стало підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення №19395 від 17.04.2024 року за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а саме: провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб?єкта господарювання.
Також, в ході проведення фактичної перевірки ОСОБА_1 не було надано документів, які належать або пов?язані з предметом перевірки, зазначений факт знайшов відображення в розділі 2 акта перевірки від 17.04.2024 року №17281/20-40-24-09- 04/3264705922.
Постановою Московського районного суду м. Харкова від 28.05.2024 року, справа №643/4012/24, ОСОБА_1 визнано винною та притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
ГУ ДПС у Харківській області засобами поштового зв?язку на адресу ОСОБА_1 направлено лист від 24.04.2024 року за №20600/6/20-40-24-09-12 щодо надання банківських виписок по р/р НОМЕР_3 , відкритому у АТ КБ «Приватбанк» за період з 01.01.2017 року по теперішній час.
Лист отримано особисто ОСОБА_1 01.05.2024 року відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення та трекінгу відправлення №0600913567614.
У відповідь ОСОБА_1 листом від 15.05.2024 року №б/н (вх. ГУ ДПС у Харківській області від 17.05.2024 року № 35349/6) повідомила про неможливість надання інформації.
Головним управлінням ДПС у Харківській області було направлено запит до АТ КБ «ПриватБанк» від 11.06.2024 року №27391/6/20-40-24-09-12 щодо надання інформації про наявні рахунки та руху грошових коштів по банківських рахунках за період з 01.01.2018 року по 30.04.2024 року.
АТ КБ «ПриватБанк» надано відповідь від 01.07.2024 року №20.1.0.0.0/7-240617/42122 (в. ГУ ДПС у Харківській області від 08.07.2024 року № 44665/6), відповідно до якої відмовлено у наданні інформації про рух грошових коштів по банківських рахунках ОСОБА_1 , однак надано інформації про наявні рахунки за період із 01.01.2018 року по 30.04.2024 року, відкриті на ім`я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме:
- НОМЕР_2 , дата відкриття: 21.04.2024 року;
- НОМЕР_3 , дата відкриття: 28.02.2018 року;
- НОМЕР_4 , дата відкриття: 16.07.2013 року;
- НОМЕР_5 , дата відкриття: 28.09.2022 року;
- НОМЕР_6 , дата відкриття: 10.06.2020 року;
- НОМЕР_7 , дата відкриття: 11.11.2021 року;
- НОМЕР_8 , дата відкриття: 01.01.2018 року;
- НОМЕР_9 , дата відкриття: 13.08.2010 року, дата закриття: 24.06.2015 року.
Заявник зазначає, що з метою повного та всебічного дослідження діяльності платника та встановлення фактичного обігу грошових коштів, а також з метою перевірки щодо своєчасності та повноти сплати податків, зборів до бюджетів та державних цільових фондів необхідно провести аналіз інформації про рух грошових коштів по рахунках ОСОБА_1 , які відкриті у банківській установі, що стало підставою для звернення до суду із вказаною заявою.
Ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 02.10.2024 року відкрито провадження у даній справі та, з урахуванням ст. 19 ЦПК України, суд вирішив розглянути її за правилами окремого провадження.
Заявник, заінтересована особа та особа, щодо якої банк має розкрити інформацію, яка містить банківську таємницю, у судове засідання не з`явились, повідомлялись належним чином, причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч. 2 ст. 349 ЦПК України неявка в судове засідання без поважних причин заявника та (або) особи, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, чи їх представників або представника банку не перешкоджає розгляду справи, якщо суд не визнав їхню участь обов`язковою.
Тому суд розглянув справу у відсутність учасників процесу.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
За ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч. 1 ст. 4 ЦПК України).
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч. ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України).
За ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДПС у Харківській області на підставі наказу від 15.04.2024 року №1608-п проведено фактичну перевірку ОСОБА_1 , в ході якої встановлено здійснення ОСОБА_1 реалізації жіночого одягу оптом та в роздріб через Телеграм-канал ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Для здійснення передоплати за товар, громадянкою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) було надано свій картковий рахунок для здійснення платежу № НОМЕР_3 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», на який в подальшому була нею прийнята така передплата.
Зазначено, що таким чином, ОСОБА_1 фактично провадиться господарська діяльність на визначеному об?єкті без відповідної державної реєстрації та сплати податків, платежів до державного та місцевого бюджетів, а також цільових фондів.
За результатами фактичної перевірки складено акт від 17.04.2024 року №17281/20-40-24-09-04/3264705922, яким зафіксовано порушення ОСОБА_1 приписів ч. 1 ст. 58 Господарського кодексу України, що стало підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення №19395 від 17.04.2024 року за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а саме: провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб?єкта господарювання.
В ході проведення фактичної перевірки ОСОБА_1 не було надано документів, які належать або пов?язані з предметом перевірки, зазначений факт знайшов відображення в розділі 2 акта перевірки від 17.04.2024 року №17281/20-40-24-09- 04/3264705922.
Постановою Московського районного суду м. Харкова від 28.05.2024 року, справа №643/4012/24, ОСОБА_1 визнано винною та притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
ГУ ДПС у Харківській області засобами поштового зв?язку на адресу ОСОБА_1 направлено лист від 24.04.2024 року за №20600/6/20-40-24-09-12 щодо надання банківських виписок по р/р НОМЕР_3 , відкритому у АТ КБ «Приватбанк» за період з 01.01.2017 року по теперішній час.
Лист отримано особисто ОСОБА_1 01.05.2024 року відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення та трекінгу відправлення №0600913567614.
У відповідь ОСОБА_1 листом від 15.05.2024 року №б/н (вх. ГУ ДПС у Харківській області від 17.05.2024 року № 35349/6) повідомила про неможливість надання інформації.
Головним управлінням ДПС у Харківській області було направлено запит до АТ КБ «ПриватБанк» від 11.06.2024 року №27391/6/20-40-24-09-12 щодо надання інформації про наявні рахунки та руху грошових коштів по банківських рахунках за період з 01.01.2018 року по 30.04.2024 року.
АТ КБ «ПриватБанк» надано відповідь від 01.07.2024 року №20.1.0.0.0/7-240617/42122 (в. ГУ ДПС у Харківській області від 08.07.2024 року № 44665/6), відповідно до якої відмовлено у наданні інформації про рух грошових коштів по банківських рахунках ОСОБА_1 , однак надано інформації про наявні рахунки за період із 01.01.2018 року по 30.04.2024 року, відкриті на ім`я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме:
- НОМЕР_2 , дата відкриття: 21.04.2024 року;
- НОМЕР_3 , дата відкриття: 28.02.2018 року;
- НОМЕР_4 , дата відкриття: 16.07.2013 року;
- НОМЕР_5 , дата відкриття: 28.09.2022 року;
- НОМЕР_6 , дата відкриття: 10.06.2020 року;
- НОМЕР_7 , дата відкриття: 11.11.2021 року;
- НОМЕР_8 , дата відкриття: 01.01.2018 року;
- НОМЕР_9 , дата відкриття: 13.08.2010 року, дата закриття: 24.06.2015 року.
За вимогами ч. 2 ст. 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 349 ЦПК України справа про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, розглядається у п`ятиденний строк з дня надходження заяви у закритому судовому засіданні з повідомленням заявника, особи, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, та банку, а у випадках, коли справа розглядається з метою охорони державних інтересів та національної безпеки, - з повідомленням лише заявника. Неявка в судове засідання без поважних причин заявника та (або) особи, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, чи їх представників або представника банку не перешкоджає розгляду справи, якщо суд не визнав їхню участь обов`язковою.
Відповідно до ст. 1076 ЦК України банк гарантує таємницю банківського рахунка, операцій за рахунком і відомостей про клієнта.
Статтею 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» визначено, що банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк.
Встановлений законом режим банківської таємниці не має абсолютного характеру, оскільки передбачено правомірні правові дії щодо розкриття такого виду інформації, і саме на суд як орган державної влади покладено обов`язок у кожному конкретному випадку оцінити нагальну потребу в розкритті такої інформації.
Статтею 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» визначений порядок розкриття банківської таємниці, відповідно до частини першої якої інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема: за рішенням суду (п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону).
З аналізу зазначеного закону слідує, що на вимогу відповідних уповноважених державних органів банк вправі надати інформацію, яка містить банківську таємницю, у межах і обсягах, визначених цим та іншими законами, тобто банки надають обмежену законом інформацію.
Підставою для розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, є необхідність провести перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів до державного бюджету суб`єктом господарської діяльності.
При цьому своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплата податків та зборів (обов`язкових платежів) здійснюється шляхом проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок, підстави та порядок яких визначені законом.
Сама по собі необхідність перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства тощо є підставою для ініціювання органами державної податкової служби перевірок згідно з процедурою, визначеною главою 8 Податкового кодексу України. В цьому випадку розкриття банківської таємниці можливе в разі доведення органом державної податкової служби обставин, за яких перевірки є неможливими або є інша об`єктивна потреба в розкритті такої таємниці.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 348 ЦПК України у заяві до суду про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичної або фізичної особи має бути зазначено обґрунтування необхідності та обставини, за яких вимагається розкрити інформацію, що містить банківську таємницю, щодо особи, із зазначенням положень законів, які надають відповідні повноваження, або прав та інтересів, які порушено.
Згідно роз`яснень Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у пункті 12 «Про судову практику в цивільних справах про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб» № 10 від 30 вересня 2011 року, згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У зв`язку із цим у разі, якщо підставою звернення до суду, зокрема, органу державної податкової служби із заявою про розкриття банківської таємниці, є дії порушника податкового законодавства і стосовно таких дій для цих органів відповідними спеціальними законами передбачений спосіб реагування, то суд не має підстав для задоволення заяви. Винятком є обґрунтовані посилання заявника на неможливість вчинення ним дій відповідно до способів реагування, передбачених зазначеними законами. Зокрема, це можуть бути обґрунтовані посилання з поданням відповідних доказів про те, що особа, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, не знаходиться за місцем своєї реєстрації; підтверджена неможливість вручення повідомлення з копією наказу про проведення документальної перевірки тощо.
Відповідно до пп. 41.1.1 п. 41 ст. 41 ПК України, контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених пунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску. А також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
У свою чергу повноваження і функції контролюючих органів визначаються Податковим кодексом України, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обов`язків контролюючих органів визначається законодавством України (п. 41.5 ст. 41 ПК України).
Статтею 20 ПК України передбачено право центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальних органів як контролюючих органів аналізувати фінансовий стан платника податків, що має податковий борг, та стан забезпечення такого боргу податковою заставою (пп. 20.1.1-1 п. 20.1), отримувати безоплатно від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності та їх посадових осіб, у тому числі від органів, які забезпечують ведення відповідних державних реєстрів (кадастрів), інформацію, документи і матеріали (пп. 20.1.3 п. 20.1); отримувати безоплатно від платників податків, а також від установ Національного банку України, банків та інших фінансових установ довідки у порядку, встановленому Законом України «Про банки і банківську діяльність» та цим Кодексом, довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб`єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком (пп. 20.1.5 п. 20.1).
Підпункт 20.1.45. п. 20.1. ст. 20 ПК України кореспондує право контролюючого органу право здійснювати щоденну обробку даних та інформації електронного кабінету, необхідних для виконання покладених на них функцій з адміністрування податкового законодавства та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, що включає, зокрема, прийняття, обробку та аналіз документів та даних платників податків, здійснення повноважень, передбачених законом, які можуть бути реалізовані в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку.
Разом з тим, п. 61.1. ст. 61 ПК України визначено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється шляхом, серед іншого, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій (п. 71.1. ст. 71 ПК України)
Крім того, згідно з п. 63.12 ст. 63 ПК України, інформація, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв`язку з обліком платників податків, вноситься до інформаційних баз даних.
Пунктом 74.3 ст. 74 ПК України визначено, зокрема, що зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань. Слід зауважити, що діяльність податкових органів безпосередньо пов`язана з необхідністю володіння інформацією, що має конфіденційний чи навіть таємний характер.
У статті 75 ПК України зазначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Підставою для розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, є необхідність провести перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів до державного бюджету суб`єктом господарської діяльності.
Так, отримання вказаної інформації винятково дає змогу своєчасно виявляти суб`єктів та об`єктів оподаткування, своєчасне, достовірне і повне нарахування і сплати податків, перешкоджає неналежному та несвоєчасному забезпеченню визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов`язань платників податків, можливість застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; (пп. 191.1.34, п. 191.1 ст. 191 ПК України), своєчасне вжиття заходів до виявлення, аналізу та перевірки фінансових операцій, які можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму (пп. 191.1.35 п. 191.1 ст. 191 ПК України).
Відповідно до пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 ПК України платником податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи. Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПК України об`єкт оподаткування резидента є: - загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; - доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); - іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Пунктом 164.1 ст. 164 ПК України, передбачено, що базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Відповідно до п. 179.1 ст. 179 ПК України платник податку зобов`язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) здійснює інтернет-торгівлю через мережу інтернет та отримує доходи від фізичних осіб, в тому числі: на розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк» (код ЄДРПОУ 14360570), які згідно з положеннями Кодексу підлягають включенню до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків та відображенню в річній декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації).
На запит контролюючого органу платником податків ОСОБА_1 не надано інформацію про отриманий дохід від реалізації товарів за період з 01.01.2017 року по квітень 2024 року.
Таким чином, розкриття банківської інформації надасть змогу Головного управління ДПС у Харківській області належним чином виконати покладені на неї ПК України повноваження, повно та всебічно дослідити фінансово-господарську діяльності платника, що має істотне значення для встановлення фактичного обігу грошових коштів, а також з метою перевірки щодо своєчасності та повноти сплати податків, зборів до бюджетів та державних цільових фондів і в свою чергу є банківською таємницею.
Ця інформація буде використана як доказова база під час проведення, перевірки платника податків з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.
Пунктом 73.3 статті 73 ПК України визначено, що контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. Водночас інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника податків надається в обсягах більших, ніж передбачені пунктом 73.3 цієї статті, банками та іншими фінансовими установами контролюючим органам за рішенням суду.
Для отримання такої інформації контролюючий орган звертається до суду (п. 73.4 ст. 73 ПК України).
Аналізуючи вищевикладені доводи у їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви Головного управління ДПС у Харківській області та її задоволення, оскільки судом встановлено наявність правових підстав для надання такої інформації, а також повноважень заявника на отримання вказаної інформації.
У відповідності до ч. 3 ст. 350 та п. 6 ч. 1 ст. 430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст. 32 Конституції України, ст. 1076 ЦК України, ст. ст. 20, 41, 44, 61, 63, 71, 73, 74, 75, 85, 192, 179, 191 ПК України, ст. ст. 60-62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику в цивільних справах про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб» № 10 від 20 вересня 2011 року, ст. ст. 2, 4, 12, 13, 15, 76-82, 89, 95, 141, 174, 258-259, 263-265, 348, 349, 350, 352-355, 430, 15.5) Перехідних положень ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву Головного управління ДПС у Харківській області, заінтересована особа: Акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк», особа, щодо якої банк має розкрити інформацію, яка містить банківську таємницю: ОСОБА_1 , про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю - задовольнити.
Зобов?язати Акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк» (вул. Грушевського, 1-Д, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570) надати Головному управлінню ДПС у Харківській області інформацію, що містить банківську таємницю відносно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), у вигляді витягу з рахунків:
- НОМЕР_2 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 21.04.2024 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_3 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 28.02.2018 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_4 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 01.01.2018 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_5 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 28.09.2022 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_6 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 10.06.2020 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_7 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 11.11.2021 року по 30.04.2024 року;
- НОМЕР_8 з вказівкою руху коштів на ньому з призначенням платежу та дати з 01.01.2018 року по 30.04.2024 року.
Ухвалене судом рішення підлягає негайному виконанню. Особа, щодо якої банк розкриває банківську таємницю, або заявник мають право у п`ятиденний строк оскаржити ухвалене судом рішення до апеляційного суду в установленому порядку. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду або через Печерський районний суд м. Києва, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України в редакції від 15 грудня 2017 року.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за вебадресою: http://court.gov.ua/fair/sud2606.
Заявник: Головне управління ДПС у Харківській області, адреса: вул. Григорія Сковороди, 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495.
Заінтересована особа: Акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк», адреса: вул. Грушевського, 1-Д, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570.
Особа, щодо якої банк має розкрити інформацію, яка містить банківську таємницю: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Суддя Г.О. Матійчук