Єдиний державний реєстр судових рішень 308/18880/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29.11.2024 місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., перевіривши матеріали позовної заяви адвокатки Гумен Наталії Василівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області про скасування постанови
в с т а н о в и в:
до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Гумен Наталії Василівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 РНОКПП2489513600, місце проживання: АДРЕСА_1 (далі позивачка), до Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області місцезнаходження: м. Ужгород, вул. К.України, 10-А (далі відповідач), у якій представниця позивачки просить суд:
-скасувати постанову про адміністративне правопорушення ЕГА №1437548 від 22.05.2024 про притягнення позивачки до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183 КУпАП та накладення на позивачку адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. 00 коп.;
-провадження у справі про притягнення позивачки до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 1834 КУпАП закрити.
Відповідно до вимог статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 вказаного кодексу
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених вказаним Кодексом.
Суддя встановив, що позовна заява, подана в інтересах ОСОБА_1 вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, не відповідає, зважаючи на таке.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Невідповідність позовної заяви вимогам процесуального закону обумовлюється тим, що представниця позивачки в якості відповідача персоніфікувала Ужгородське РУП ГУНП в Закарпатській області, зазначивши місцезнаходження та адресу електронної пошти вказаного підрозділу.
Між тим, у позовній заяві представниця позивачки одночасно вказує код ЄДРПОУ, присвоєний ГУНП в Закарпатській області, тобто іншому самостійному суб`єкту. При цьому посилання на те, що представниця позивачки виявила намір, що відповідачем у справі має бути ГУНП в Закарпатській області відсутні.
Статтею 222 КУпАП передбачено, що органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил паркування транспортних засобів, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, правил випуску у плавання малих, спортивних суден і водних мотоциклів, правил судноплавства на морських і внутрішніх водних шляхах, правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на транспорті, а також про незаконний відпуск і незаконне придбання бензину або інших паливно-мастильних матеріалів (статті 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частина перша статті 44, стаття 89, частина друга статті 106-1, частини перша, друга, третя, четверта і шоста статті 109, стаття 110, частина четверта статті 116-2, стаття 117, частини перша і друга статті 119, частини перша, друга, третя, п`ята, шоста, восьма, десята і одинадцята статті 121, статті 121-1, 121-2, частини перша і друга статті 121-3, частини перша, друга, третя, четверта, шоста і сьома статті 122, частина перша статті 123, статті 124-1, 125, частини перша, друга і четверта статті 126, частини перша, друга і третя статті 127, стаття 127-3, частини перша і друга статті 127-4, статті 128-129, частина перша статті 132-1, частини перша і п`ята статті 133, частини третя, шоста, восьма, дев`ята, десята і одинадцята статті 133-1, стаття 135, стаття 136 (за винятком порушень на автомобільному транспорті), стаття 137, частини перша, друга і третя статті 140, статті 148, 151, частини шоста, сьома і восьма статті 152-1, статті 161, 164-4, стаття 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 176, 177, частини перша і друга статті 178, статті 180, 181-1, частина перша статті 182, статті 183, 192, 194, 195).
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону України «Про національну поліцію» систему поліції складають: 1) центральний орган управління поліції; 2) територіальні органи поліції.
За правилами ст. 15 цього ж Закону територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання.
Територіальні органи поліції утворює, ліквідовує та реорганізовує Кабінет Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України на підставі пропозицій керівника поліції.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ № 730від 16 вересня 2015 року утворено як юридичні особи публічного права такі територіальні органи Національної поліції: Головне управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
-Головне управління Національної поліції у Вінницькій області;
-Головне управління Національної поліції у Волинській області;
-Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області;
-Головне управління Національної поліції в Донецькій області;
-Головне управління Національної поліції в Житомирській області;
-Головне управління Національної поліції в Закарпатській області;
-Головне управління Національної поліції в Запорізькій області;
-Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області;
-Головне управління Національної поліції в Київській області;
-Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області;
-Головне управління Національної поліції в Луганській області;
-Головне управління Національної поліції у Львівській області;
-Головне управління Національної поліції в Миколаївській області;
-Головне управління Національної поліції в Одеській області;
-Головне управління Національної поліції в Полтавській області;
-Головне управління Національної поліції в Рівненській області;
-Головне управління Національної поліції в Сумській області;
-Головне управління Національної поліції в Тернопільській області;
-Головне управління Національної поліції в Харківській області;
-Головне управління Національної поліції в Херсонській області;
-Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області;
-Головне управління Національної поліції в Черкаській області;
-Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області;
-Головне управління Національної поліції в Чернігівській області;
-Головне управління Національної поліції у м. Києві;
-Департамент патрульної поліції як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції.
Із урахування наведеного доходжу до висновку про те, що позивачці слід уточнити суб`єктний склад учасників справи, належним чином відобразивши їх ідентифікуючі дані.
Згідно з вимогами частин 1 та 2 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя
п о с т а н о в и в:
позовну заяву адвокатки Гумен Наталії Василівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області про скасування постанови залишити без руху.
Позивачці необхідно усунути недоліки позовної заяви у строк, який не може перевищувати 7 (п`яти) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
-уточнити суб`єктний склад учасників справи за цим позовом.
Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду, прийнятого за результатами розгляду справи.
Повна ухвала судді складена та підписана 29 листопада 2024 року.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду В.Й. Данко