18.11.2010 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2010 р. Справа № 2а-7111/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіПавловського Д.П.
при секретаріБесчасові Д.В.
за участі представників позивачаБлажка Р.П., Максимова А.С., Задорожної Т.І.
представників відповідачаСокур Н.І., Желізняк Л.В.
представника прокуратуриАнтоненко Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом відкритого акціонерного товариства «Арселор Міттал Кривий Ріг»до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у місті Кривому Розі Дніпропетровської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
в с т а н о в и в :
10 червня 2010р. до суду надійшов вищезазначений адміністративний позов, у якому позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р»Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у місті Кривому Розі Дніпропетровської області від 23.11.2009 № 0000130610/0 (від 29.01.2010 №0000130610/1, від 19.03.2010 №0000130610/2 і від 27.05.2010 №0000130610/3), яким було визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств Відкритому акціонерному товариству «АрселорМіттал Кривий Ріг»на загальну суму 209 322 747, 84 грн., у тому числі основний платіж - 104 661 373, 92 грн., штрафні (фінансові) санкції - 104 661 373, 92 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 10.06.2010р.
Представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили суд задовольнити позов за викладених у ньому підстав.
Представники відповідача просили відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на заперечення на позовну заяву від 19.07.2010р. та додаткові пояснення.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення сторін, суд встановив наступні обставини.
З 27.10.2009 до 09.11.2009 органом державної податкової служби - Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у місті Кривому Розі Дніпропетровської області (далі - «Відповідач») було проведено позапланову невиїзну документальну перевірку Відкритого акціонерного товариства «Арселор Міттал Кривий Ріг»(далі - «Позивач») з питань правомірності віднесення до складу валових витрат вартості інформаційно-консультаційних, аудиторських послуг, отриманих від нерезидента - компанії Арселор Міттал S.А (Люксембург) за період з 01.07.2007 до 31.03.2009. За результатами перевірки Відповідачем було складено акт від 13.11.2009 № 178/08-06-125/1/24432974 (далі - «Акт невиїзної перевірки»).
На підставі висновків, викладених в Акті невиїзної перевірки, Відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 23.11.2009 № 0000130610/0 про порушення Позивачем пп. 5.2.1. п. 5.2. і пп. 5.3.9. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»(далі - «Закон про прибуток»), платіж 3011021000 - податок на прибуток приватних підприємств у сумі 209 322 747, 84 грн., у тому числі основний платіж - 104 661 373, 92 грн., штрафні (фінансові) санкції -104 661 373,92 грн.
Позивач здійснював його оскарження в адміністративному порядку. Рішеннями Відповідача, Державної податкової адміністрації в Дніпропетровській області (далі - «ДПА у Дніпропетровській області») та Державної податкової адміністрації України (далі - «ДПА України») було відмовлено у задоволенні первинної та повторних скарг Позивача.
З огляду на те, що за результатами розгляду первинної та повторних скарг Позивача сума податкового зобов'язання, включаючи штрафні (фінансові) санкції, не змінилася (не була зменшена), Відповідачем відповідно до п. 5.3. затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 № 253 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за № 567/5758 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій було направлено Позивачу податкові повідомлення із зазначенням номерів скарг, стосовно яких ці повідомлення складені, та нових граничних термінів сплати податкового зобов'язання, а саме: (1) податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 29.01.2010 № 0000130610/1 (за результатами розгляду первинної скарги, поданої до Відповідача); (2) податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 19.03.2010 №0000130610/2 (за результатами розгляду повторної скарги, поданої до ДПА у Дніпропетровській області); (3) податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 27.05.2010 № 0000130610/3 (за результатами розгляду повторної скарги, поданої до ДПА України).
Також, у судовому засіданні були досліджені письмові докази, а саме: копії листа відповідача від 27.10.2009 № 17381/10/08-06-114, контракту № 4062, акту приймання-передачі наданих послуг від 28.12.2007 до контракту № 4062, контракту № 3700, акту приймання-передачі наданих послуг від 29.12.2008 до Контракту №3700, акту невиїзної перевірки, акту планової виїзної перевірки, податкового повідомлення-рішення від 23.11.2009 № 0000130610/0, первинної скарги на податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 25.11.2009 № 811 -12/2142, рішення відповідача від 10.12.2009 № 20164/11/08-311-001 про продовження строку розгляду первинної скарги, рішення відповідача від 29.01.2009 №1342/11/08-311-001 про результати розгляду первинної скарги, податкового повідомлення-рішення форми «Р»від 29.01.2010 № 0000130610/1, повторної скарги на податкове повідомлення-рішення до ДПА у Дніпропетровській області від 04.02.2010 № 811-12/257, рішення ДПА у Дніпропетровській області від 19.02.2010 № 4130/10/25-008 про продовження строку розгляду скарги, рішення ДПА у Дніпропетровській області від 18.03.2010 № 6840/10/25-008 про результати розгляду повторної скарги, податкового повідомлення-рішення форми «Р»від 19.03.2010 № 0000130610/2, повторної скарги позивача на податкове повідомлення-рішення до ДПА України від 24.03.2010 № 811-12/541, рішення ДПА України від 14.04.2010 №3557/6/25-0515 про продовження строку розгляду скарги, рішення ДПА України від 26.05.2010 № 5039/6/25-0515 про результати розгляду повторної скарги, податкового повідомлення-рішення форми «Р»від 27.05.2010 №0000130610/3, постанови Вищого господарського суду України від 08.07.2004 у справі № 5/1176-2/100, декларації з податку на прибуток підприємства від 08.05.2009, уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок від 01.06.2009 (отримано Відповідачем 05.06.2009 за вх. № 3111), уточнюючого розрахунку податкових зобов'язані, у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок від 01.06.2009 (отримано Відповідачем 05.06.2009 за вх. № 3113), уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок від 05.06.2009 (отримано Відповідачем 05.06.2009 за вх. № 3121), звіт про фінансові результати (форма 2) за 2007 рік, звіт про фінансові результати (форма 2) за 2008 рік, детальної калькуляції виконаних робіт у галузі економічних зв'язків і міжнародних відносин у 2007 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі фінансів та бухгалтерського обліку у 2007 році відповідно до Додатку №2 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі людських ресурсів у 2007 році відповідно до Додатку №2 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі фінансів та бухгалтерського обліку у 2007 році відповідно до Додатку №3 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі аудиту та ризик менеджменту у 2007 році відповідно до Додатку №3 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі аудиту та ризик менеджменту у 2007 році відповідно до Додатку №4 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі злиттів та поглинань у 2007 році відповідно до Додатку №5 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі охорони навколишнього середовища у 2007 році відповідно до Додатку №5 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі злиттів та поглинань у 2007 році відповідно до Додатку №6 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі інформаційних систем та технологій у 2007 році відповідно до Додатку №6 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі інформаційних систем та технологій у 2007 році відповідно до Додатку №7 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі охорони здоров'я та безпеки у 2007 році відповідно до Додатку №7 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у юридичних та податкових галузях у 2007 році відповідно до Додатку №8 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі стратегії у 2007 році відповідно до Додатку №8 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі стратегії у 2007 році відповідно до Додатку №9 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі страхування у 2007 році відповідно до Додатку №9 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі внутрішніх та зовнішніх комунікацій у 2007 році відповідно до Додатку №10 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі маркетингових та комерційних послуг у 2007 році відповідно до Додатку №11 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у юридичних та податкових галузях у 2007 році відповідно до Додатку №12 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі маркетингових та комерційних послуг у 2007 році відповідно до Додатку №12 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі фінансів та бухгалтерського обліку у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у юридичних та податкових галузях у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі злиттів та поглинань у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі стратегії у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі маркетингових та комерційних послуг у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі внутрішніх та зовнішніх комунікацій у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі інформаційних систем та технологій у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі страхування у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі економічних зв'язків і міжнародних відносин у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі аудиту та ризик менеджменту у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі людських ресурсів у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі охорони здоров'я та безпеки у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі охорони навколишнього середовища у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008р.
Відповідно до вимог п.5.1 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Згідно п.5.3.9 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Підпунктом 11.2.3 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»передбачено, що датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які є нерезидентами, резидентами... є дата оприбуткування платником податку товарів (а при їх імпорті - також робіт (послуг), супутніх чи допоміжних такому імпорту товарів), а для робіт (послуг), - дата їх фактичного отримання від таких осіб, незалежно від наявності їх оплати (у тому числі часткової або авансової).
Відповідно до п. 5.4.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» до валових витрат включаються витрати, крім тих, що підлягають амортизації, пов'язані з науково-технічним забезпеченням господарської діяльності, на винахідництво і раціоналізацію господарських процесів, проведення дослідно-експериментальних та конструкторських робіт, виготовлення та дослідження моделей і зразків, пов'язаних з основною діяльністю платника податку, виплатою роялті та придбанням нематеріальних активів (крім тих, що підлягають амортизації) для їх використання в господарській діяльності платника податку. Норми цього підпункту стосуються витрат на зазначені заходи незалежно від того, чи призвели такі заходи до збільшення доходів платника податку;
Витрати на придбання літератури для інформаційного забезпечення господарської діяльності платника податку, у тому числі з питань законодавства, і передплату спеціалізованих періодичних видань, а також на проведення аудиту згідно з чинним законодавством, включаючи проведення добровільного аудиту за рішенням платника податку.
Обов'язки з доведення зв'язку витрат на цілі, обумовлені цим підпунктом, з основною діяльністю платника податку, покладаються на такого платника податку.
Відповідно до 5.4.8. ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»до валових витрат включаються: витрати на відрядження фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку або с членами керівних органів платника податку у межах фактичних витрат особи, яка відряджена, на проїзд (включаючи перевезення багажу) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження, оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги, найм жилих приміщень, телефонних рахунків, оформлення закордонних паспортів, обов'язкового страхування, витрат на усний та письмовий переклади, інших документально оформлених витрат, пов'язаних з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, включаючи будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку з здійсненням таких витрат.
Зазначені витрати можуть бути включені до складу валових витрат платника податку лише за наявності підтверджуючих документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій).
Крім того, відповідно до п.п. 11.2.1 п.11.2 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», датою збільшення валових витрат для робіт (послуг) вважається дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг).
Також, потрібно взяти до уваги, що п.2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Порядком складання декларації про прибуток, затвердженого наказом ДПА України від 08.07.1997р. №214 та наказом ДПА України «Про затвердження форми декларації з податку на прибуток підприємства та порядку її складання від 29.01.2003р. №42, передбачено, що податкова звітність ґрунтується на даних бухгалтерського обліку і дані, приведені в податковій декларації повинні підтверджуватися первинними документами обліку та відповідати податковому обліку, тому участь інформаційно-консультаційних послуг в організації ведення виробництвом є документально підтвердженою лише при наявності самих результатів робіт.
Таким чином, при складанні податкової звітності з метою правильного відображення господарської операції повинні враховуватися відповідні документи первинного обліку, а саме по зазначених операціях придбання робіт конкретні результати проведених робіт.
Міністерство фінансів України листом від 29.05.2009 р. N 31-34000-10-16/14618 на запит щодо первинних документів зазначило:
Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95р. N 88, встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій і мають містити визначені обов'язкові реквізити. Калькуляція собівартості одиниці виготовленої продукції за своїм призначенням не відповідає ознакам первинного документа, оскільки нею не фіксується будь-яка господарська операція, розпорядження або дозвіл на проведення господарської операції.
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.05.1995р., № 88 "Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку". Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 р. за N 168/704 первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.
Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.
Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. Для контролю та впорядкування обробки інформації на основі первинних документів можуть складатися зведені документи (далі - первинні документи).
Згідно з пунктом 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Згідно пояснень представників позивача, компанія Arcelor Mittal S.A. (виконавець за Контрактами) є компанією групи компаній Arcelor Mittal Group, до складу якої входить позивач та спеціалізується на наданні інформаційно-консультаційних послуг усім компаніям трупи, а також на постійній основі координує діяльність інших компаній групи в сферах, що охоплюються предметом Контрактів.
Велика кількість співробітників позивача зумовлює необхідність величезних часових витрат співробітників Arcelor Mittal S.A., а відповідно обумовлює високу вартість інформаційно-консультаційних послуг. Наприклад, тільки кількість працівників позивача, які задіяні у сфері фінансів та бухгалтерського обліку, складає близько 300 осіб, діяльність яких тією чи іншою мірою постійно координувався співробітниками компанії Arcelor Mittal S.A. у рамках виконання умов Контрактів.
Вартість інформаційно-консультаційних послуг за Контактом №1 (2007 року) 22,5 млн. євро або 165 млн. грн. і вартість інформаційно-консультаційних послуг за Контрактом № 2 (2008 рік) 23,5 млн. євро або 255 млн. грн. не є великою порівняно з фінансовими показниками позивача. Так, згідно з звітом про фінансові результати дохід, (виручка) позивача у 2007 році склала 19,7 млрд. грн., чистий прибуток 3,8 млрд. гри., у 2008 році дохід (виручка) - 23 млрд. грн., чистий прибуток 4,6 млрд. грн. Таким чином, вартість інформаційно-консультаційних послуг складає близько 1% від виручки (доход) ) і 5% від прибутку позивача.
Щодо завищення штрафних санкцій, передбачених пп. 17.1.3. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами»необхідно зазначити наступне. Представник відповідача у судовому засіданні заявив, що оскільки згідно з наданими позивачем у II півріччі 2009 року уточнюючими рахунками валові витрати було скориговано за IV кв. 2007 року і IV кв. 2008року, недоплата мала місце відповідно у IV кв. 2007 та IV кв. 2008 року. З такими висновками відповідача погодитися не можна, адже до ІІ кв. 2009 року валові витрати не було відображено у податковому обліку, а тому до цього часу фізично не могло існувати недоплати.
В судовому засіданні для предметного дослідження, судом взято контракт №4062 від 07.08.07р. та контракт №3700 від 22.07.08р. на документальне підтвердження витрат позивача.
Так, до матеріалів судової справи долучені додатки до актів прийому-передачі наданих послуг, калькуляції виконаних робіт до акту прийому-передачі від 28.12.2007р. до контракту №4062 від 07.08.07р. (на суму 20 920 200 ЄВРО) та акту прийому-передачі від 29.12.2008р. до контракту №3700 від 22.07.08р. (на суму 20 920 200 ЄВРО), детальні калькуляції виконаних робіт у галузі фінансів та бухгалтерського обліку у 2007р. до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальні калькуляції виконаних робіт у галузі людських ресурсів у 2007 році відповідно до Додатку №2 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі фінансів та бухгалтерського обліку у 2007 році відповідно до Додатку №3 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі аудиту та ризик менеджменту у 2007 році відповідно до Додатку №3 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі аудиту та ризик менеджменту у 2007 році відповідно до Додатку №4 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі злиттів та поглинань у 2007 році відповідно до Додатку №5 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі охорони навколишнього середовища у 2007 році відповідно до Додатку №5 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі злиттів та поглинань у 2007 році відповідно до Додатку №6 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі інформаційних систем та технологій у 2007 році відповідно до Додатку №6 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі інформаційних систем та технологій у 2007 році відповідно до Додатку №7 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі охорони здоров'я та безпеки у 2007 році відповідно до Додатку №7 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у юридичних та податкових галузях у 2007 році відповідно до Додатку №8 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі стратегії у 2007 році відповідно до Додатку №8 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі стратегії у 2007 році відповідно до Додатку №9 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі страхування у 2007 році відповідно до Додатку №9 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі внутрішніх та зовнішніх комунікацій у 2007 році відповідно до Додатку №10 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі маркетингових та комерційних послуг у 2007 році відповідно до Додатку №11 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у юридичних та податкових галузях у 2007 році відповідно до Додатку №12 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі маркетингових та комерційних послуг у 2007 році відповідно до Додатку №12 до Акту прийому-передачі від 28.12.2007 до Контракту № 4062 від 07.08.2007 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі фінансів та бухгалтерського обліку у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у юридичних та податкових галузях у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі злиттів та поглинань у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі стратегії у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі маркетингових та комерційних послуг у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі внутрішніх та зовнішніх комунікацій у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі інформаційних систем та технологій у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі страхування у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі економічних зв'язків і міжнародних відносин у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі аудиту та ризик менеджменту у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі людських ресурсів у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі охорони здоров'я та безпеки у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008 р., детальної калькуляції виконаних робіт у галузі охорони навколишнього середовища у 2008 році відповідно до Додатку №1 до Акту прийому-передачі від 29.12.2008 до Контракту № 3700 від 22.07.2008р. - не можуть бути первинними документами, що фіксують певні господарські операції у звичайному розумінні, але вказані документи є належними доказами виконання робіт за укладеними контрактами, тобто документи, створені у електронній формі, які містять визначені обов'язкові реквізити, що фіксують та підтверджують господарські операції позивача, відповідно до вимог законодавства України.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Всі надані позивачем документи, складені після закінчення здійснення господарських операцій та за результатами складання підписані сторонами, а саме повноважними особами замовника та виконавця.
Таким чином, витрати на інформаційно-консультаційні послуги, отримані від нерезидента - АрселорМіттал S.А (Люксембург) підтверджені документально, а саме встановлений конкретний перелік робіт, зміст та обсяг господарських операцій, одиниці виміру господарських операцій у натуральному виразі, та в документах присутня інформація щодо зв'язку наданих послуг з господарською діяльністю ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», яка викладена в деталізованих звітах до Контрактів у розділі «технічні завдання».
Таким чином, за вищевикладених підстав, суд доходить висновку щодо правомірності позовних вимог та їх доведеності, і вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі Дніпропетровської області від 23.11.2009 року №0000130610/0 (від 29.01.2010р. №0000130610/1, від 19.03.2010р. №0000130610/2 та від 27.05.2010р. №0000130610/3), яким було визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств відкритому акціонерному товариству «Арселор Міттал Кривий Ріг» на загальну суму 209 322747 (двісті дев'ять мільйонів триста двадцять дві тисячі сімсот сорок сім) грн. 84коп., у тому числі основний платіж -104 661373 (сто чотири мільйони шістсот шістдесят одна тисяча триста сімдесят три)грн. 92 коп., штрафні (фінансові) санкції - 104 661 373(сто чотири мільйони шістсот шістдесят одна тисяча триста сімдесят три) грн. 92 коп.
Присудити на користь відкритого акціонерного товариства «Арселор Міттал Кривий Ріг» документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України у сумі 3 (три) грн. 40 коп.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена у повному обсязі 25.10.2010р.
Суддя <(підпис) >
<Список >
<Список >
<Список >Д.П. Павловський
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >