ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
| "18" грудня 2007 р. | Справа № 17/505 Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні 18.12.2007 року о 10 год. 40 хв. при секретарі Патлаченко А.Л. матеріали адміністративної справи №17/505 за адміністративним позовом: Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області, м.Кіровоград до відповідача: суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особиОСОБА_1, м. Ульяновка Кіровоградської області про стягнення 3400 грн.
ПРЕДСТАВНИКИ: від позивача - Петренко О.А., довіреність №23 від 14.11.07р., представник; від відповідача - участі не брали.
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Кіровоградській області подано позов про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особиОСОБА_1 в доход державного бюджету 3400 грн. фінансових санкцій за порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року. Відповідач участі в судовому засіданні не брав, причини неявки в суд не повідомив, хоча належним чином сповіщений про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №2415620 від 29.11.2007р. (а.с.30); витребувані господарським судом документи та заперечення на позов не подав. Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні в них та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне. Перевіркою, проведеною 11.07.2007 року Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області, встановлено факт реалізації суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 алкогольного напою горілки "Пшенична" 0,5 л по ціні 07,00 грн. за пляшку, марка акцизного збору 23 ААГИ 935225 07/1 при візуальному огляді з ознаками підробки та без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, про що складений акт №110039-51/21-346/2 від 11.07.2007р. (а.с. 6-7). Відповідно до вимог частини шостої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19.12.1995 р. №481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватись суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі виробниками, за наявності у них ліцензій. Згідно висновку спеціаліста науково-дослідного експертно-криміналістичоного центру при УМВС України в Кіровоградській області №169 від 21.08.2007 року марка акцизного збору ААГИ 935225 07/1 виготовлена не підприємством-виробником і являється підробленою (а.с. 9). Відповідно до вимог ст. 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Абзацом другим частини другої статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття та комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Відповідно до пункту 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими. Абзацом другим частини другої статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття та комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Відповідно до пункту 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими. Вказане свідчить про те, що суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями з порушенням вимог абзацу другого частини другої статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби". 23.08.2007 р. позивачем за результатами проведеної перевірки до відповідача за вказані порушення на підставі ч. 6 ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995 року № 481/95-ВР рішенням №1100102300-21 від 23.08.2007р. застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу на загальну суму 3400 грн. (а.с.10). Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачеві надіслано 28.08.2007 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення №3265793 від 31.08.07р. (а.с. 22). Абзацами 5, 13 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 р. передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єктів підприємницької діяльності у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. та у разі зберігання, транспортування, реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн. Згідно п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. №790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. На вимогу господарського суду Кіровоградської області відповідачем не подано доказів оскарження рішення №1100102300-21 від 23.08.2007 року про застосування фінансової санкції в сумі 3400 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії, не надано доказів наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними виробами станом на день проведення перевірки. За повідомленням позивача вказане рішення в передбаченому чинним законодавством порядку відповідачем не оскаржувалось (а.с.20). Оскільки докази сплати фінансових санкцій в повному обсязі в матеріалах справи відсутні, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомості про банківські реквізити відсутні) в дохід Державного бюджету (код платежу 210811000, рахунок №31118106700404, одержувач- УДК в Кіровоградській області, код одержувача 23097025, банк одержувача- УДК у Кіровоградській області, МФО 823013) - 3400 грн. фінансових санкцій. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Повний текст постанови виготовлено 20.12.2007р.
|