Справа № 2-564/09
РІШЕННЯ
Іменем України
10 червня 2009 року
Амвросіївський районний суд Донецької області
в складі головуючого судді Радченко Е.А.
при секретарі Никифорової Т.О.
з участю представника позивача Якубовської С. Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Амвросіївка Донецької області справу за позовом ВАТ «Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення збитків,
ВСТАНОВИВ:
30.01.2009 року ВАТ «Донецькобленерго» в особі Харцизьких електричних мереж звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення збитків, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що 27.02.2006 року складено акти про порушення з боку ОСОБА_2 Правил коирстування електроенергією. На підставі актів нараховано до сплати збитки в розмірі 7541 грн. 20 коп. Сума збитків в добровільному порядку не сплачується, тому позивач просить стягнути з ОСОБА_2 нараховані збитки, а також судові витрати.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просить їх задовольнити та стягнути з відповідача нараховані за актом перевірки звибки в розмірі 7541 грн. 20 коп., а також судові витрати.
Відповідач в судове засідання не зявився. Повідомити відповідача шляхом направлення йому судової повістки неможливо, оскільки за місцем своєї реєстрації він не мешкає, місце його перебування не відомо. Повідомити відповідача про час та місце розгляду справи через оголошення у пресі також неможливо з причин відсутності фінансування таких витрат. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу відповідно до ст. 224 ЦПК України у відсутності відповідача з ухваленням заочного рішення.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні відповідач є споживачем електроенергії, що постачається за адресою: АДРЕСА_1, про що свідчить особовий рахунок № НОМЕР_1
27.02.2006 року працівниками позивача було проведено перевірку виконання з боку відповідача вимог Правил користування електроенергією. За результатами перевірки складено акт № 053263, згідно з яким встановлено порушення, а саме: безоблікове споживання електроенергії без дозволу енергопостачальника. На підставі акту нараховано збитки в розмірі 7222 грн. 02 коп.
В той же день працівниками позивача складено акт № 053264, згідно з яким встановлено порушення, а саме: зрив пломби Держстандарту на приладі обліку електроенергії (пломба обтиснута стороннім предметом). На підставі акту нараховано збитки в розмірі 319 грн. 18 коп.
Оскільки відповідач в добровільному порядку збитки не сплачує, позивач просить стягннути з нього нараховані збиткі.
Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобовязана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Представник позивача в якості доказів своїх позовних вимог надав суду акти перевірки № 053263 та № 053264 від 27.02.2006 року, які підписано відповідачем без зауважень. Згідно з актами в помешканні відповідача, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1, мало місце порушення Правил користування електроенергії. Відповідач в порушення вимог ст. 60 ЦП України доказів відсутності порушеннь в його помешканні, або безпідставності актів суду не надав.
Відповідно до п. 37 Правил користування електричною енергією для населення, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року, згідно з яким енергопостачальник має право перевіряти справність приладів обліку, знімати показання та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку. Також п. 37 Правил передбачено, що електростачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електроенергією.
Приймаючи до уваги, що відповідач доказів відтсутності порушеннь в його помешканні, або безпідставності акту суду не надав, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача завдані ним внаслідок порушення збитки.
На підставі викладеного, керуючись п. 37 Правил користування електричною енергією для населення, ст. 10, 11, 60, 88, 169, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 224, 225, 226 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ВАТ «Донецькобленерго» ОСОБА_2 про стягнення збитків - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Харцизських електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго» (п/р 2260393051292 у ВАТ «Державний ощадний банк України» м. Харцизька, МФО 335106, код 00130932) збитки в розмірі 7541 (семи тисяч пятисот сорока однієї) гривні 20 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 (пятдесяти однієї) гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 (тридцяти) гривень.
Заочне рішення може бути переглянуто Амвросіївським районним судом за письмовою заявою ОСОБА_2, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
ВАТ «Донецькобленерго», а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обовязки, мають право оскаржити рішення до Апеляційного суду Донецької області через Амвросіївський районний суд протягом двадцяти днів з подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Судове рішення № 12301295, Амвросіївський районний суд Донецької області було прийнято 10.06.2009. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-564/09. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: