Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 193/1990/24
Провадження № 3/193/784/24
П О С Т А Н О В А
іменем України
13 листопада 2024 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Кравченко Н.О., за участю секретаря судового засідання Ратушної В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділення поліції №9 КРУП ГУНП у Дніпропетровській області стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий,
про притягнення до адміністративної відповідальності
за вчинення правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч.1ст.130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
02.11.2024 поліцейським ВП №9КРУП ГУНП у Дніпропетровській області Бідою О.В. щодо ОСОБА_1 складено протокол серії ЕПР1 №164762 про адміністративне правопорушення за ч. 5ст. 126 КУпАП, за фактом того, що 02.11.2024 о 17 год 17 хв. у с.Девладове по вул. Строканя, гр. ОСОБА_1 будучи притягнутим до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП згідно постанови серії ЕНА №3070158 від 17.01.2024, у порушення вимогп. 2.1 «а» ПДРУкраїни повторно протягом року керував транспортним засобом ИЖ планета, н/з НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом.
Крім того, 02.11.2024 поліцейським ВП №9КРУП ГУНП у Дніпропетровській області Бідою О.В. щодо ОСОБА_1 складено протокол серії ЕПР1 №164753 про адміністративне правопорушення за ч. 1ст. 130 КУпАП, за фактом того, що 02.11.2024 о 17 год. 17 хв., у с.Девладове по вул. Строканя, гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом ИЖ планета, н/з НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей), проте в порушення вимогп. 2.5 ПДРУкраїни, від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням спеціального технічного приладу Alkotest Drager та медичного огляду відмовився.
Вказані адміністративні матеріали надійшли до суду 08.11.2024.
Враховуючи той факт, що протоколи про адміністративні правопорушення складались стосовно однієї особи, суд вважає, що для об`єктивного розгляду справи необхідно об`єднати в одне провадження.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду адміністративних матеріалів повідомлений належним чином, про що свідчить його підпис у протоколах про адміністративні правопорушення. Причину неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи до суду не направляв.
Крім того, для отримання інформації щодо стану розгляду судової справи та прийнятих судових рішень функціонує офіційний веб-портал «Судова влада України» за допомогою якої будь-яка особа може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи, та стадії її розгляду.
Як видно з рішення ЄСПЛ у справі «Пономарев проти України», яке, як і інші рішення ЄСПЛ згідност. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"суди застосовують як джерело права при розгляді справи, сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
До того жстаття 268 КУпАПне містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею126,130 КУпАПз обов`язковою присутністю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
За даних обставин, з метою дотримання розумного строку розгляду справи, з урахуванням достатності обсягу наявних доказів, суддя дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали справ про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до п. 2.1 "а" ПДРУ країни водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно доп. 2.5 Правил дорожнього рухуУкраїни водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина 5 ст.126КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою- четвертоюстатті 126 КУпАП.
Частинами 2 4 статті 126КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, а також керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами чи яку позбавлено права керування транспортними засобами.
Згідно ч.1ст.130 КУпАПпередбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положень ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Провина ОСОБА_1 у вчиненніадміністративних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується:
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 02.11.2024, згідно яких вказав, що 02.11.2024 керував транспортним засобом ИЖ планета, н/з НОМЕР_1 , та був зупинений працівниками поліції за порушення ПДР України, при перевірці документів останні виявили у нього ознаки алкогольного сп`яніння, на їх пропозицію пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням спеціального технічного приладу Alkotest Drager та медичного огляду відмовився (а.с.2,9);
- рапортом поліцейського від 02.11.2024 (а.с.3,12);
-довідкою інспектора САП КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ст. лейтенанта поліції К.Ковальченко згідно даних якої вбачається, що ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував (а.с.4,15);
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських, препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 02.11.2024 згідно якого вбачається, що у ОСОБА_1 виявлені ознаки сп`яніння, зокрема запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей (а.с.11);
-актом оглядуна станалкогольного сп`янінняз використаннямспеціальних технічнихзасобів узв`язку ізвиявленими ознаками(запахалкоголю зпорожнини рота,почервоніння очей)у ОСОБА_1 ,від проходженняякого останнійвідмовився (а.с.10);
- постановою серії ББА №567692 від 02.11.2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.121, ч.1 ст.126 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 510,00 грн.(а.с.13);
-відеозаписами з нагрудної камери поліцейського на яких зафіксовано, обставини події вчинені 02.11.2024 (а.с.14);
- роз`ясненням про відсторонення від права керування транспортним засобом від 02.11.2024 відповідно до якого ОСОБА_1 було ознайомлено з вимогамист. 266 КУпАП,а самещодо відстороненняостаннього відправа керуваннятранспортним засобом,що підтверджуєтьсяйого підписом (а.с.16).
За таких підстав, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126та ч.1 ст.130 КУпАП, а його вину доведено наявними у справі доказами, які є належними та допустимими, узгоджуються між собою та відображають послідовність обставин та дій.
Відповідно до вимог ч. 2 ст.36 КУпАПякщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, суд вважає, що для виправлення ОСОБА_1 , а також з метою запобігання вчиненню нових правопорушень, слід застосувати до нього більш тяжке стягнення, яке передбачене саме санкцією ч. 5ст. 126 КУпАП, а саме у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на п`ять років, однак без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки матеріали справи не містять доказів належності транспортного засобу ОСОБА_1 .
Згідно вимог ст.40-1КУпАПта п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.40-1,276-280,283-285 КУпАП, п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення ЄУН № 193/1990/24 провадження 3/193/784/24 за ч. 5ст.126 КУпАПта справу про адміністративне правопорушення ЄУН № 193/1992/24 провадження 3/193/786/24 за ч. 1ст. 130 КУпАПстосовно ОСОБА_1 - об`єднати в одне провадження, присвоївши справі єдиний унікальний номер № 193/1990/24 провадження 3/193/784/24.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.126, ч. 1 ст.130 КУпАП, та з урахуваннямст. 36 КУпАП, накласти на нього остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п`ять) років.(Отримувач:ГУК уДніпр-ій обл../Днкаоб/21081300, розрахунковий рахунок UA758999980313020149000004001, код ЄДРПОУ одержувача 37988155, МФО банку 899998, банк одержувача Казначейство України(ЕАП)).
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.(Отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ одержувача 37993783, МФО банку 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП)).
Роз`яснити, що згідно зі ст.307КУпАПштраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1ст. 307КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1ст. 308КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статтіКУпАПта зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Н.О.Кравченко