Постанова № 122947468, 15.10.2024, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.10.2024
Номер справи
757/42110/24-п
Номер документу
122947468
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/42110/24-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 жовтня 2024 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Тригуб В.С., прокурора Шкурпело Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює радником міністра охорони здоров`я Міністерства охорони здоров`я України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 вчинив 2 епізоди корупційних адміністративних правопорушень за наступних обставин.

Так, ОСОБА_1 (протокол № 843 від 05.09.2024), обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу спеціалізованої медичної допомоги та охорони здоров`я матерів і дітей Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров`я України, будучи державним службовцем категорії «в», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 даного Закону, 01.08.2023 припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 02.02.2024 о 15:48 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше доданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, за наступних обставин.

Так, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров`я України № 263-к від 08.08.2022 «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_2 призначено на посаду державного експерта експертної групи з координації медичних кадрів Директорату медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров`я України.

Наказом Міністерства охорони здоров`я України № 432-к від 15.12.2022 «Про переведення працівників» ОСОБА_2 переведено з посади державного експерта Експертної групи зі спеціалізованої медичної допомоги та охорони материнства і дитинства Директорату медичних послуг з 01.01.2023 на посаду головного спеціаліста відділу спеціалізованої медичної допомоги та охорони здоров`я матерів і дітей Департаменту медичних послуг та збережено 9 (дев`ятий) ранг державного службовця, у зв`язку із зміною структури та штатного розпису.

Згідно особової карти державного службовця № 95 ОСОБА_3 ознайомлений з вимогами та обмеженнями щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», про що виконано відповідний запис у пункті 10 особової картки державного службовця.

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Отже, ОСОБА_3 , будучи державним службовцем є суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією та суб`єктом декларування.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров`я України № 186-к від26.07.2023 «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_2 звільнено з посади головного спеціаліста відділу спеціалізованої медичної допомоги та охорони здоров`я матерів і дітей Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров`я України 01.08.2023 за угодою сторін згідно з частиною другою статті 86 Закону України «Про державну службу».

Відповідно до Закон України від 03.03.2022 № 2115-ІХ у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Верховна Рада України установила, що фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов`язку подати документи.

Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до роз`яснень Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) розміщених в Базі знань, особи які звільнились у період з 01.01.2023 до 11.10.2023 (включно) - подають декларацію при звільненні за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - до 31.01.2024 включно.

Отже, ОСОБА_4 , 01.08.2023 припинивши діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі до 31.01.2024, включно.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_4 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), лише 02.02.2024 о 15:48, а отже не своєчасно.

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняв ОСОБА_1 за період з 12.10.2023 по 05.02.2024, останній розпочав вчиняти дії у Реєстрі направлені на заповнення/перегляд розділів документа - 15a576fc-3dl2-41be-blld-f4177ccf91c8 лише 02.02.2024. Дата реєстрації у Реєстрі - 23.09.2021.

Місце вчинення правопорушення: м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Вказане правопорушення вчинено 02.02.2024.

Днем виявлення правопорушення є 05.09.2024.

Крім того, ОСОБА_1 (протокол № 844 від 05.09.2024), обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу спеціалізованої медичної допомоги та охорони здоров`я матерів і дітей Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров`я України, будучи державним службовцем категорії «в», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 даного Закону, після припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно, без поважних причин 01.04.2024 о 09:44 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.

Місце вчинення правопорушення: м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Вказане правопорушення вчинено 01.04.2024.

Днем виявлення правопорушення є 05.09.2024.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин двох епізодів невчасного подання ним декларацій, які вказані у протоколах, визнав повністю. Пояснив, що причиною вчинення ним корупційних правопорушень, стало те, що він забув вчасно подати декларації.

Прокурор Шкурпело Р.В. в судовому засіданні підтримав протоколи про адміністративне правопорушення, долучив письмовий висновок, за змістом якого просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколів про адміністративні правопорушення № 844 від 05.09.2024 та № 843 від 05.09.2024, усними поясненням ОСОБА_1 в судовому засіданні та письмовими поясненнями у матеріалах справи по обставинам двох епізодів, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 12.10.2023 по 05.02.2024, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, його щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова