Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/1873/24
Провадження № 3/375/1219/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2024 року селище Рокитне Білоцерківського району Київської області
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Антипенко В.П., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від батальйону № 2 полку ПП в м. Біла Церква та Білоцерківському районі поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, (далі КУпАП),
ВСТАНОВИВ:
22.10.2024 о 17:10 год. на трасі Р-32 Біла Церква - Ржищів 444 200 МЕ км. Водій керуючи т/з з причіпом МАГ н.омерний знак НОМЕР_1 , не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою. В свою чергу не реагував на її зміну, на перехресті здійснював поворот ліворуч, не надав переваги у русі автомобіля Toyota Prius номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався у зустрічному напрямку, снаслідок ДТП завдано механічних пошкоджень з матеріальними збитками. Чим порушив п.2.3.б. ПДР - порушення стеження за дорожньою обстановкою, реагування на її зміну, стеження за вантажем, технічним станом транспортного засобу; п.16.13. ПДР - порушення водієм нерейкового т/з при повороті ліворуч і розвороті, п.1.5. ПДР - порушення учасниками дорожнього руху ПДР, що спричинило пошкодження т/з, вантажу,автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи майна.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнала повністю. Розкаялася у вчиненому.
Відповідно достатті 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються:
протоколом про адміністративне правопорушення;
поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків тощо.
Згідностатті 252 КУпАПсуддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Зі зміступротоколу проадміністративне правопорушеннявід 22.10.2024року серіїЕПР1№ 156065вбачається,що 22.10.2024 о 17:10 год. на трасі Р-32 Біла Церква - Ржищів 444 200 МЕ км. Водій керуючи т/з з причіпом МАГ номерний знак НОМЕР_1 , не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою. В свою чергу не реагував на її зміну, на перехресті здійснював поворот ліворуч, не надав переваги у русі автомобіля Toyota Prius номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався у зустрічному напрямку, снаслідок ДТП завдано механічних пошкоджень з матеріальними збитками. Чим порушив п.2.3.б. ПДР - порушення стеження за дорожньою обстановкою, реагування на її зміну, стеження за вантажем, технічним станом транспортного засобу; п.16.13. ПДР - порушення водієм нерейкового т/з при повороті ліворуч і розвороті, п.1.5. ПДР - порушення учасниками дорожнього руху ПДР, що спричинило пошкодження т/з, вантажу,автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи майна.
Обставини ДТП та розташування транспортних засобів у момент його настання відображені на схемі місця події та зафіксовані із застосуванням нагрудної камери патрульного поліцейського, та записаною копією на СD-диск .
Вина ОСОБА_1 підтверджується також поясненням учасника події: ОСОБА_2 .
Адміністративним правопорушенням, в розумінністатті 124 КУпАП, є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до п.1.5 ПДР, Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов`язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Відповідно до п.п. «б» п. 2.3 ПДР, для забезпеченнябезпеки дорожньогоруху водійзобов`язаний: б) бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Згідно із 16.13 перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов`язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч.
За таких обставин суддя вважає доведеним факт порушення ОСОБА_1 п. 1.5, «б» 2.3, 16.13 ПДР та скоєння нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Вирішуючи питання про визначення виду і розміру адміністративного стягнення, яке слід застосувати до правопорушника, суддя дійшов до таких висновків.
Санкцієюстатті 124 КУпАПпередбачено накладення стягнення штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 34 КУпАП України, суддя визнає щире каяття винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 35 КУпАП України, суддею не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини,що пом`якшуютьвідповідальність,відсутність обтяжуючихвідповідальність обставин,суддя вважає,що має бути призначене покарання в межах санкції, передбаченої ст.124 КУпАП України, а саме: у виді штрафу.
Згідно пункту 5 частини другоїстатті 4 Закону України «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями280,283,284,294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , 01.06.1984 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розміріп`ятдесяти неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,що становить850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф підлягає стягненню на користь держави (рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету:21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 ,01.06.1984 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.
Судовий збір підлягає стягненню в дохід держави (рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядкупримусового виконанняпостанови простягнення штрафуза вчиненняадміністративного правопорушенняз правопорушникастягується подвійний розмір штрафу у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя В. П. Антипенко
Дата набрання постановою законної сили "____"______2024 р.
Строк пред`явлення постанови до виконання "____"______2024 р.