Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 577/4590/24
Провадження № 2/577/1284/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2024 року м.Конотоп
Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі :
головуючого судді : Потій Н.В.,
за участю секретаря Подейко Т.С.
відповідача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні відзив відповідача ОСОБА_1 у справі за позовом Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Позивач АТ КБ «Приватбанк» звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором в розмірі 33983,25 грн. Одночасно позивачем подано клопотання про розгляд справи в спрощеному провадженні.
Ухвалою суду від 04 вересня 2024 року відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено розгляд справи з викликом сторін на 08:30 год 15 жовтня 2024 року, визначено відповідачу 15-ти денний строк для подання відзивуіз дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі (а.с. 36).
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення ухвалу суду від 04 вересня 2024 року відповідач ОСОБА_1 отримав 23 вересня 2024 року (а.с. 37).
29 жовтня 2024 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, датований ним 28 жовтня 2024 року, в якому прохав витребувати з Голосіївського управління поліції в м. Києві матеріали кримінального провадження № 12023200450000901 за фактом крадіжки в нього мобільного телефону.
У судовому засіданні відповідач та представник відповідача ОСОБА_2 , кожен зокрема прохали суд задовольнити вказане клопотання.
АТ КБ «Приватбанк» у позовній заяві розгляд справи прохав провести у його відсутності.
Відповідно до положень ст. 43, 44 ЦПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, а також повинні добросовісно користуватись процесуальними правами.
Згідно ч. 1, 2 ст. 174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Відповідно до ч. 7, 8 ст. 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно ч. 1, 2 ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Порядок та підстави поновлення та продовження процесуальних строків врегульовано положеннями ст. 127 ЦПК України. Зокрема частиною першою статті 127 ЦПК України визначено підстави для поновлення пропущеного процесуального строку встановленого законом, а частиною другою вказаної статті визначено порядок для продовження пропущеного процесуального строку встановленого судом. Отже чинним цивільним процесуальним законодавством чітко розмежовуються підстави та порядок поновлення та продовження процесуальних строків.
Зважаючи отримання відповідачем ухвали суду про відкриття провадження у справі з копією позову 23 вересня 2024 року, відповідачем відзив на позов подано поза межами строку визначеного ухвалою суду, який сплив 08 жовтня 2024 року. Відповідачем не порушено питання про поновлення процесуального строку, який установлений судом.
Враховуючи вищевикладене, поданий відповідачем відзив необхідно залишити без розгляду.
Відповідно до вимог ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
За таких обставин, клопотання відповідача, висловлене у відзиві на позов від 28 жовтня про витребування матеріалів кримінального провадження за фактом крадіжки слід залишити без задоволення.
Керуючись ст. 126, 127, 178, 260 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Відзив на позов від 28.10.2024, поданий відповідачем ОСОБА_1 - залишити без розгляду.
Клопотання відповідача ОСОБА_1 висловлене у відзиві на позов від 28.10.2024 про витребування матеріалів кримінального провадження залишити без задоволення.
Ухвала не оскаржується.
СуддяН. В. Потій
Судове рішення № 122934678, Конотопський міськрайонний суд Сумської області було прийнято 11.11.2024. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити необхідні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 577/4590/24. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: