ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" листопада 2010 р. Справа № 2-а-2940/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Князєвої Я.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкова інспекція у м.Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м.Херсоні (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму фінансових (штрафних) санкцій у розмірі 9462 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу кафе ІНФОРМАЦІЯ_1, розташованого за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с.Генгірка, вул.Набережна, 42, б/в, який належить відповідачу. При перевірці кафе виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, невідповідність сум наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО. За результатами перевірки складено акт від 05.07.2009 р. № 0761/21//22/23/2845019110/580, в якому зафіксовані порушення п.п.1, 12, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За виявлені порушення податковою інспекцією прийняті рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій від 28.07.2009 р. № 0007872307 на суму 9462 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити, вказавши на те, що ФОП ОСОБА_2 є власником кафе і повинен дотримуватися вимог чинного законодавства. При перевірці кафе виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 8 грн., порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на загальну суму 4276 грн., невідповідність сум наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО в сумі 174 грн. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 9462 грн., які на даний час не сплачено, а тому просить їх стягнути з відповідача.
Відповідач у судове засідання не з"явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав, хоча була належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що 05.07.2009 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу в кафе ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2, що належить ФОП ОСОБА_2 Перевірку проведено в присутності бармена - ОСОБА_3, який зауважень до акту перевірки не мав.
За результатам перевірки складено акт № 0761/21/22//23/2845-19110/580 від 05.07.2009 р., в якому зафіксовано порушення:
- п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 8 грн., відповідно до п.1 ст.17 Закону сума фінансової санкції становить 40 грн. (8 грн. х 5 = 40 грн.);
- п.12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на загальну суму 4276 грн., відповідно до ст.21 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 8552 грн. (4276 грн. х 2 = 8552 грн.);
- п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО в сумі 174 грн., відповідно до ст.22 вказаного Закону та податкового роз"яснення, затвердженого наказом ДПА України від 14.01.2002 р. № 20, сума фінансової санкції становить 870 грн. ((282 грн. - 8 грн. - 100 грн) х 5 = 870 грн.).
Рішення про застосування фінансових санкцій від 28.07.2009 р. № 0007872307 на суму 9462 грн. отримано відповідачем поштою 05.08.2009 р.
Суд вважає рішення позивача щодо застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансових (штрафних) санкцій обґрунтованим виходячи з наступного.
Положеннями п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР) визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Під час проведення перевірки було здійснено розрахункову операцію з придбання однієї пляшки слабоалкогольного напою "Шейк" за ціною 8 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій.
Згідно з вимогами п.1 ст.17 Закону № 265/95-ВР у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Таким чином позивачем правомірно застосовано фінансову (штрафну) санкцію у розмірі 40 грн. (8 грн. х 5 = 40 грн.).
Відповідно до п.12 ст.3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у встановленому порядку облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовувати тільки обліковані товари.
Згідно акта перевірки № 0761/21/22/23/284501910/580 від 05.07.2009 р. проведено вибірково інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей, які знаходилися в реалізації в кафе ФОП ОСОБА_2 станом на 05.07.2009 р. Згідно контрольних стрічок вказаний у додатку № 3 товар не реалізовувався. В наявності вказаного в додатку № 3 товару на загальну суму 4276 грн. При перевірці накладні на товар були відсутні.
За вказане порушення передбачена штрафна санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.21 Закону № 265/95-ВР), тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 8552 грн. (4276 грн. х 2 = 8552 грн.).
Згідно з вимогами п.13 ст.3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Як зазначено в акті перевірки сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків складає 282 грн., сума, яка зазначена в деному звіті реєстратора розрахункових операцій - 100 грн., невідповідність сум готівкових коштів складає 182 грн.
За вказане порушення передбачена штрафна санкція у п"ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (ст.22 Закону № 265/95-ВР), тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 870 грн. (282 грн. - 8 грн. - 100 грн.) х 5 = 870 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість застосування Державною податковою інспекцією у м.Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансових (штрафних) санкцій на загальну суму 9462 грн.
При таких обставинах суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з фізичної особи- підприємця ОСОБА_2 фінансових (штрафних) санкцій у розмірі 9462 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки на даний час фінансові (штрафні) санкції відповідачем не сплачені.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (73000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до державного бюджету (код платежу 21080900, р/р 31118104700002, Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010) 9462 (дев"ять тисяч чотириста шістдесят дві) грн. фінансових (штрафних) санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 17 листопада 2010 р.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 6.6.5