Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 643/4055/24
Провадження № 3/643/1852/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.11.2024 Суддя Московського районного суду м. Харкова Мельникова І.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Управління патрульної поліції у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянинаУкраїни, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
11.04.2024 року о 20 год. 00 хв. ОСОБА_1 керував автомобілем «Kia Sorento», номерний знак НОМЕР_1 по проспекту Ювілейному 72, у м. Харкові, з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. Від проходження медичного огляду по визначенню на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки тз за допомогою газоаналізатора Drager Alcotest 6820 та проведення такого огляду у закладі охорони здоров`я КНП ХОР ОНД, відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Від захисника ОСОБА_1 , адвоката Самардіної А.О., 14.08.2024 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі у зв`язку із тим, що ОСОБА_1 перебуває на військовій службі.
ОСОБА_2 в судове засідання 07.11.2024 не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, встановив наступне.
Відповідно до п. 2.5ПДРУкраїни, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідальність за порушення зазначеного пункту ПДР України передбачена ст.130 КУпАП.
Відповідно до положень п.2 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція), огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп`яніння, згідно з п.3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я (п.6 розділу І Інструкції). У розумінні вимог п.7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров`я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.
Виходячи зі складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбаченаст. 130 КУпАП, об`єктивна сторона правопорушення полягає в керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння, а так само і ухилення осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.
Відповідно доПостанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також проведення такого огляду», огляду підлягають водії транспортних засобів, стосовно яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану.
За наявності таких кваліфікуючих ознак компетентними особами складається протокол про адміністративне правопорушення п.2.5ПДРУкраїни, відповідальність за яке передбаченаст.130 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №901649, складений саме за відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння в установленому законом порядку.
Порушень при складанні адміністративного протоколу інспекторами поліції при судовому розгляді не встановлено, адміністративний протокол відповідає вимогам, встановленим законом.
За таких обставин суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1ст.130 КУпАП, яке виразилось у відмові від огляду на стан алкогольного сп`яніння, чим порушено вимоги п. 2.5ПДРУкраїни.
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібранимиматеріалами справи,а саме:, протоколом, відеозаписом, рапортом, згідно якого ОСОБА_1 відмовився від наркологічного огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Відносно клопотання захисника ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі, суд зазначає наступне.
Суд вважає клопотання захисника Самардіної А.О. про зупинення провадження у справі таким, що не підлягає задоволенню, оскільки нормамиКодексу України про адміністративні правопорушенняне передбачено порядок зупинення провадження у даній категорії справ, за виключенням справ про адміністративні правопорушення, пов`язаних з корупцією.
Крім цього, ОСОБА_1 скористався допомогою захисника Самардіної А.О., яка в його інтересах мала всі можливості подати суду пояснення, клопотання та докази у даній справі.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
ОСОБА_1 , на підставі п. 12 ч. 1ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», підлягає звільненню від сплати судового збору, як військовослужбовець.
Керуючись ст. ст. 280,283, 294 КУпАП України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі- відмовити.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави у розмірі 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 /один/ рік.
(Рахунок: UA168999980313020149000020001, отримувач: ГУК Харківській області 21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), призначення платежу: «штраф по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху»).
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10-ти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду, через місцевий суд.
Суддя І.Д. Мельникова