Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 353/832/24
Провадження № 3/353/438/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2024 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Мотрук Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
12.08.2024 року близько 16 год 00 хв ОСОБА_1 за адресою свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме висловлювався в її сторону нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров`ю, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце судового засідання, не повідомив суду причин своєї неявки, не вжив заходів для прибуття в судове засідання.
Суд вважає, що така поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи та на уникнення від покарання.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 580728 від 12.08.2024 року, який складений поліцейським СРППВП № 5(м. Тлумач)Івано-ФранківськогоРУП ГУНПв Івано-Франківськійобласті сержантомполіції Семківим В.В. (а.с. 2); протоколі прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 12.08.2024 року, в якому вказано, що ОСОБА_1 12.08.2024 року вчинив відносно ОСОБА_2 домашнє насильство (а.с. 3); письмових поясненнях потерпілої ОСОБА_2 від 12.08.2024 року, у яких вона засвідчила факти викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства відносно неї (а.с. 4); формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства (а.с. 5); терміновим заборонним приписом стосовно кривдника від 12.08.2024 року, який складений уповноваженою на те особою інспектором СРПП ВП № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області майором поліції Мельником М.М., згідно якого до ОСОБА_1 застосовано заходи термінового заборонного припису стосовно кривдника: у вигляді заборони в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, а саме ОСОБА_2 (а.с. 6); протоколі про адміністративне затримання серії АЗ № 005969 від 12.08.2024 року, який складений оперуповноваженим СКПВП № 5(м. Тлумач)Івано-ФранківськогоРУП ГУНПв Івано-Франківськійобласті старшим лейтенантомполіції Ціцурою Р.Б., де зазначено, що ОСОБА_1 доставлений у службове приміщення ВП № 5(м. Тлумач)Івано-ФранківськогоРУП ГУНПв Івано-Франківськійобласті, кабінет № 312.08.2024 року о 17 год 31 хв у зв`язку із вчиненням правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, для припинення адміністративного правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 10); відеофіксації адміністративного правопорушення, яка містяться на електронному носієві та є долученою до матеріалів справи та зафіксовано те, що ОСОБА_1 роз`яснено його права та обов`язки, останній ствердив факт вчинення домашнього насильства відносно своєї дружини - ОСОБА_2 (а.с. 9).
У матеріалах справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, міститься рапорт оперуповноваженого СКП ВП № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції Ціцури Р.Б. Суд вважає, що вказаний рапорт за своїм правовим змістом не є доказом, проте є документом, яким поліцейський інформує керівництво про законність та обґрунтованість дій поліцейських. Разом з тим, вказаний документ містить дані, які повністю узгоджуються з іншими доказами по справі та доповнюють їх (а.с. 11).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст.33КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, не встановлено.
Обставиною, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, не встановлено.
Дослідивши матеріали справи та зібрані у ній докази, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі вищенаведеного, відповідно до ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та керуючись ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути із ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тлумацький районний суд.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у п`ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст. 307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання постановою законної сили.
СуддяЛ. І. МОТРУК