Постанова № 1228456, 04.12.2007, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
04.12.2007
Номер справи
28/450-а
Номер документу
1228456
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

  ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.12.2007р.

№ 28/450-А

за позовом державної податкової адміністрації у м. Києві

до товариства з обмеженою відповідальністю «Юкка-буд»

про стягнення 14 806 533,00 грн.

Суддя Копитова О.С.

При секретарі судового засідання Ільмухіній Т.Ф.

За участі представників сторін:

від позивача: Мамро О.О. -представник за довіреністю № 1680/9/26-37 від 29.08.2007.

від відповідача: не з'явився

Розгляд справи здійснюється за правилами Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до п. 6 Розділу УІІ Прикінцеві та перехідні положення цього Кодексу.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 04.12.2007 оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Обставини справи :

Державна податкова адміністрація у м. Києві звернулась з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Юкка-буд»про стягнення заборгованості в сумі 14 806 533,00 грн.

Позовні вимоги позивача мотивовані тим, що під час проведення невиїзної документальної перевірки з питання правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати до державного бюджету податку на додану вартість виявлено порушення вимог Законів України «Про оподаткування прибутку підприємств», «Про податок на додану вартість».

За результатами вказаної перевірки складено акт, на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення, якими відповідачу за порушення чинного законодавства визначені суми податкових зобов'язань.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач посилається на п.п.3.1.1, п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідно до якого активи платника податків можуть примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до цього позивач звернувся з позовом до господарського суду міста Києва.

Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалою господарського суду від 01.11.06 року відкрито провадження в адміністративній справі № 28/450-А.

В ході проведення підготовчого провадження судом були витребувані від осіб, які беруть участь у справі документи та інші матеріали, прийнято рішення про призначення попереднього судового засідання на 17.11.2006.

Під час судового засідання 17.11.2007 представник позивача уточнив позовні вимоги, з урахуванням яких позов заявлено про стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 19 745 274,00 грн.

17.11.2006 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 05.12.2006.

05.12.2006 в судовому засіданні оголошувалась перерва до 22.12.2006.

22.12.06 року представник відповідача в судове засідання не з'явився, натомість подав до загального відділу суду клопотання про зупинення провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням в пов'язаній справі № 25/750-А за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Юкка-буд" до державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень. При цьому до заявленого клопотання представник відповідача додав ухвалу про відкриття провадження у справі 25/750-А від 11.12.2006.

Ухвалою суду від 22.12.2006 зупинено провадження у справі №28/450-А до вирішення пов'язаної справи №25/750-А та набранням судовим рішенням законної сили.

Ухвалою суду від 01.10.2007 поновлено провадження по справі №28/450-А та призначено судове засідання на 01.11.2007.

Призначене судове засідання на 01.11.2007 не відбулося, в зв'язку з перебуванням судді Копитової О.С. у відпустці та перенесено на 22.11.2007.

22.11.2007 в судовому засіданні оголошувалась перерва до 04.12.2007.

Відповідач заперечень на позовну заяву не надав, в судові засідання не з'являвся.

Ухвали суду та повістки про виклик направлялись відповідачу за всіма наявними в матеріалах справи адресами, зокрема за адресою зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію та довідці головного управління статистики, однак відповідач своїм правом на участь повноважного представника в судовому засіданні не скористався.

Вислухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи документи господарський суд -,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Юкка-буд»(далі ТОВ «Юкка-буд») зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 09.02.1995, рішення про реєстрацію № 10701020000005718, код 33302639).

В період з 15.06.2006 по 19.06.2006 співробітниками державної податкової адміністрації у м. Києві проводилась невиїзна документальна перевірка з питання правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати до державного бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість ТОВ «Юкка-буд»

За результатами перевірки 21.06.2006 складено акт 10/23-70/33302639.

Під час перевірки виявлені порушення ст. 4, ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», ст. 3, ст. 7, Закону України «Про податок на додану вартість», зокрема встановлено заниження податку на додану вартість у квітні, травні, червні та липні 2005 на загальну суму 4 385 665,00 грн., заниження валового доходу, що призвело до заниження податку на прибуток у 2 кварталі, 3 кварталі, 4 кварталі 2005 та 1 кварталі 2006 на загальну суму 5 485 357,00 грн.

На підставі вказаного акту перевірки 04.07.2006 винесені наступні повідомлення -рішення:

- № 0004622302/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 10 422 226,70 грн. (5 485 357,00 грн. -за основним платежем, 4 936 869,70 грн. -штрафні санкції);

- № 0004612302/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 8 771 330,00 грн. (4 385 665,00 грн. -за основним платежем, штрафні санкції -4 385 665,00 грн.).

Не погодившись з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями відповідач оскаржив їх в адміністративному порядку до державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва. За результатами оскарження 14.09.2006 державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва прийнято рішення № 39209/10/25-011, яким податкове повідомлення-рішення № 0004612302/0 від 04.07.2006 скасовано в частині застосованих штрафних санкцій у розмірі 2192832,50 грн., в іншій частині залишено без змін; скасовано податкове повідомлення-рішення № 0004622302/0 від 04.07.2006 в частині застосованих штрафних санкцій в розмірі 2194191,20 грн., в іншій частині залишено без змін; застосовано штрафні санкції за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість в розмірі 2340,00 грн., за заниження податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 219283,50 грн., за неподання податкових декларацій з податку на прибуток підприємства у розмірі 850,00 грн., за заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства в розмірі 2742678,50 грн. а скаргу директора ТОВ «Юкка-буд»залишено без задоволення.

На підставі прийнятого рішення державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва 27.09.2007 винесено наступні податкові повідомлення-рішення:

- № 0004612302/1, яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість на загальну суму 6 578 497,50 грн. (4 385 665,00 грн. -основний платіж., 2 192 832,50 грн. -штрафні санкції);

- № 0007462302/0, яким відповідачу визначено суму штрафних санкцій по податку на додану вартість на загальну суму 2 195 212,50 грн.

- № 0004622302/1, яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання по податку на прибуток на загальну суму 8 228 035,50 грн. (5 485 357,00 грн. -основний платіж, 2 742 678,50 грн. -штрафні санкції);

- № 0007452302/0, яким відповідачу визначено суму штрафних санкцій по податку на прибуток на загальну суму 2 743 528,50 грн.

На день прийняття постанови, сума заборгованості відповідача перед бюджетом становить 19 745 274,00 грн., в тому числі з податку на додану вартість в сумі 8 773 710,00 грн., з податку на прибуток в сумі 10 971 564,00 грн., що підтверджується доданими до матеріалів справи довідкою про стан заборгованості боржника та витягами з облікових даних платника податків.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(далі по тексту Закон).

Згідно з п. 1.2 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п. 4.2.2, п. 4.2 ст. 4 вищевказаного Закону, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, зокрема, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Згідно пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами зазначеними у пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно пп. 5.2.1, п. 5.2. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього. (пп.5.2.2)

Заява, подана із дотриманням строків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, зупиняє виконання платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні, на строк від дня подання такої заяви до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою. (пп.5.2.3).

Процедура адміністративного оскарження закінчується, у тому числі, останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення. (пп.5.2.4).

Також, відповідно до пп. 5.2.5 платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.

Користуючись наданим законом правом, відповідач оскаржив податкові повідомлення-рішення в судовому порядку. Ухвалою господарського суду міста Києва від 05.02.2007 по справі № 25/750-А, позовну заяву ТОВ «Юкка-буд»залишено без розгляду.

Не погодившись з прийнятою ухвалою ТОВ «Юкка-буд»звернуся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати ухвалу господарського суду міста Києва від 05.02.2007 а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції. Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2007 апеляційну скаргу ТОВ «Юкка-буд»на ухвалу господарського суду міста Києва від 05.02.2007 у справі № 25/750-А залишено без розгляду.

Докази подальшого оскарження вказаних ухвал в матеріалах справи відсутні.

Таким чином визначені спірними рішеннями податкові зобов'язання є узгодженими станом на день вирішення справи.

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пп. 6.2.1. п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк (п. “а” пп. 6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону).

У разі коли податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (пп. 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону).

Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки (п. „б” пп. 6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону).

Виконуючи визначену норму Закону позивач надіслав відповідачу першу та другу податкові вимоги, які повернулась без вручення та були розміщені на дошці податкових оголошень (докази в матеріалах справи).

Податкові вимоги, відповідачем не оскаржувались, податковим органом не відкликані і є чинними на час розгляду справи. При цьому сплата податкового боргу в повному обсязі не відбулась.

Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу -передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 зазначеного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На день прийняття постанови, сума заборгованості відповідача перед бюджетом становить 19 745 274,00 грн., в тому числі з податку на додану вартість в сумі 8 773 710,00 грн., з податку на прибуток в сумі 10 971 564,00 грн., що підтверджується доданими до матеріалів справи довідкою про стан заборгованості боржника та витягами з облікових даних платника податків.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

За викладених обставин, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і доведеними відповідними доказами, а позовну заяву такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Юкка-буд» (01024, м. Київ, вул. Лютеранська, 20 код ЄДРПОУ 33302639) на користь Держави :

- на р/р 31112029700007 (код 14010100, одержувач УДК у Печерському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077922, банк одержувач УДК у м. Києві, МФО 820019) суму заборгованості по податку на додану вартість в розмірі 8 773 710 (вісім мільйонів сімсот сімдесят три тисячі сімсот десять) грн.

- на р/р 31110009700007 (код 11021000, одержувач УДК у Печерському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077922, банк одержувач УДК у м. Києві, МФО 820019) суму заборгованості по податку на прибуток в розмірі 10 971 564 (десять мільйонів дев'ятсот сімдесят одна тисяча п'ятсот шістдесят чотири) грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя

О.С. Копитова