Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія № 6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 листопада 2010 року Справа № 2а-8267/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства «Вуглезбагачення» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1950 грн.,
В С Т А Н О В И В:
02 листопада 2010 року ДПІ у м. Красний Луч Луганської області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до ДП «Вуглезбагачення», в якому зазначила наступне. 25.03.2010 співробітниками ДПІ у м. Красний Луч Луганської області було складено акт про результати планової виїзної перевірки ДП «Вуглезбагачення» № 245/23/34828133 з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 31.12.2009.
При проведенні перевірки встановлено факт порушення відповідачем п. 2.11 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженої постановою НБУ від 15.12.2004 № 637, а саме: підприємство здійснювало готівкові розрахунки без надання отримувачем коштів платіжного документу, який підтверджує факт сплати покупцем готівкових коштів на загальну суму 1950 грн.
За результатами розгляду матеріалів перевірки ДПІ у м. Красний Луч було винесено рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки згідно п. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 20.01.2009 № 0000082343 на суму 1950 грн. Вказане рішення отримано відповідачем 06.04.2010. Протягом встановленого законом 30-денного терміну суму боргу відповідач самостійно не сплатив.
Позивач просить стягнути з відповідача до державного бюджету суму несплачених штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1950 грн.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції, серед інших, виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів); контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення обєктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.
Згідно положень ст. 11 Закону, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Фахівцями ДПІ у м. Красний Луч Луганської області у відповідності до норм чинного законодавства було проведено планову виїзну перевірку субєкта господарської діяльності ДП «Вуглезбагачення» з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 31.12.2009. За результатами перевірки складено акт від 25.03.2010 № 245/23/34828133 (а.с. 5-13).
Перевіркою встановлено порушення відповідачем п. 2.11 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженої постановою НБУ від 15.12.2004 № 637, а саме: підприємство здійснювало готівкові розрахунки без надання отримувачем коштів платіжного документу, який підтверджує факт сплати покупцем готівкових коштів на загальну суму 1950 грн.
Відповідно до п. 2.2. Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі Положення), видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України. Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт. Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження. Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми. Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.
Відповідальність за вказане правопорушення передбачена Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436/95 (далі Указ).
Пунктом 1 Указу встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:
- за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів;
Пунктом 2 Указу визначено, що штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.
Виходячи із зазначених норм та на підставі акту перевірки від 25.03.2010 № 245/23/34828133 позивачем прийнято рішення від 20.01.2009 № 0000082343 про застосування до відповідача штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки на суму 1950 грн. (а.с. 14).
Рішення було отримане відповідачем 06.04.2010, що підтверджується корінцем рішення, не було оскаржене, у встановлений законом строк сума штрафних (фінансових) санкцій у добровільному порядку сплачена не була.
За таких обставин суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства «Вуглезбагачення» про стягнення фінансових санкцій задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Вуглезбагачення», ід. код 34828133, в дохід Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1950 грн. (одна тисяча девятсот пятдесят грн.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяО.П. Островська