Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 листопада 2010 року Справа № 2а-7950/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі у Луганській області до Фермерського господарства «Вєлєос» про стягнення суми штрафної санкції, -
ВСТАНОВИВ:
20 жовтня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі у Луганській області до Фермерського господарства «Вєлєос» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 4205, 00 грн.
В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що 11.08.2010 року податковою службою було проведено перевірку магазину, яке належить відповідачу, з питань дотримання порядку ведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, під час якої було встановлено порушення п.9, п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За наслідками перевірки до відповідача було застосовані штрафні санкції, які на теперішній час вважаються узгодженими та не сплачені відповідачем у добровільному порядку. За таких підстав позивач просив стягнути суму штрафних санкцій з ФГ «Вєлєос» в судовому порядку.
Ухвалою суду від 21 жовтня 2010 року було відкрите провадження у справі та призначено до розгляду у скороченому порядку.
Копію ухвали відповідач отримав 02 листопада 2010 року. У встановлений судом строк до суду не надіслав заяву про визнання позову або письмові заперечення.
За таких підстав суд приймає рішення на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Суд, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Фермерське господарство «Вєлєос» зареєстроване, як юридична особа, Станично-Луганською державною адміністрацією 16.11.2006 року, про що зроблено запис №13761020000000359, та взяте на облік платників податків у ДПІ в Станично-Луганському районі Луганської області 17.11.2006 року.
11.08.2010 року позивачем ДПІ у Станично-Луганському районі Луганської області проведена перевірка ФГ «Вєлєос», а саме магазину, розташований за адресою: с. Червоний Жовтень, вул. Леніна, 2б Станично-Луганського району Луганської області, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки №0053/12/29/23/3448922.
З акту перевірки вбачається, що позивачем були встановлені наступні порушення:
- п.9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: не забезпечення щоденного роздрукування фіскальних звітних чеків;
- п. 12 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: ведення з порушенням порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, а саме в книзі обліку товарних запасів не оприбутковано товар.
Відповідач був ознайомлений з актом перевірки, про що свідчить його підпис від 16.08.2010 року.
Акт перевірки підписаний відповідачем без заперечень та зауважень, про що свідчить напис в п.4.1. акту перевірки.
До акту перевірки на підтвердження виявлених порушень приєднано пояснювальна записка головного бухгалтера Толмачової Л.М., опис грошових коштів, які знаходяться на місці проведення розрахунків на час перевірки, відомості опису товару, щодо яких порушено порядок обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
На підставі акту перевірки за №0053/12/29/23/3448922 від 11.08.2010 р., відповідно до п. 4 ст. 17, ст. 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" прийнято рішення про застосування до ФГ «Вєлєос» штрафної (фінансової) санкції у вигляді штрафу в розмірі 4725,00 грн., про що винесене рішення за №0000582304 від 16.08.2010 року.
Статтею 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що на податкову службу покладено функцію щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 1 Закону №1776 реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлює, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
п. 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
п. 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, відповідно до п.4 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", передбачено нарахування штрафних санкцій у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до субєктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов до висновку, що позивачем в межах наданих повноважень було здійснено перевірку, за фактом виявлених порушень позивачем правомірно було застосовані штрафні санкції та відповідачем в добровільному порядку не сплачені фінансові санкції, позовні вимоги щодо стягнення сум фінансової санкції є законними та обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені документально підтверджені судові витрати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі у Луганській області до Фермерського господарства «Вєлєос» про стягнення суми штрафної санкції задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фермерського господарства «Вєлєос» (93600 Луганська обл., Станично-Луганський район, с. Велика Чернігівка, вул. Родіонова, 80, і.к. 34489822) на користь державного бюджету України (р/р 31113104700312, код одержувача 24048187, одержувач УДК в Станично-Луганському районі ГУ ДКУ в Луганській області, банк ГУ ДКУ в Луганській області м. Луганськ, МФО 804013) суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 4205 грн. 00 коп. (чотири тисячі двісті пять гривень 00 коп.)
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
СуддяО.В. Ірметова