Постанова № 12268561, 25.10.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2010
Номер справи
2а-7297/10/1270
Номер документу
12268561
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №2.19.8

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 жовтня 2010 року Справа № 2а-7297/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Єгоровій О.О.

за участю представників:

від позивачаМичка А.О., дов. №218 від 22.09.2010

від відповідачаБойко Г.П., дов. №190/07-15 від 12.01.2010

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства "ТОК" до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська про визнання нечинним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 23.09.2010 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Відкритого акціонерного товариства "ТОК" до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська про визнання нечинним та скасування рішення начальника УПФУ у Жовтневому районі м. Луганська ОСОБА_3 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду від 27.08.2010 №621.

На обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, що зі змісту оскаржуваного рішення не зрозуміло за яке саме порушення воно прийнято за несплату (неперерахування) чи за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків. Також, в рішенні не має посилання на будь-які додатки до нього із описом правопорушень. Одночасно, разом із зазначеним рішенням було надіслано роздруківку із комп'ютерної програми, що використовується відповідачем, із розрахунком, з якого не вбачається по відношенню до яких правопорушень він стосується.

Також, є незрозумілим по відношенню до якої особи прийнято вищевказане рішення. Так, в рішенні зазначено: "... застосувати до ВАТ "Холдингова компанія Луганськтепловоз" Відкрите акціонерне товариство "ТОК"...". Проте, повне найменування позивача: Відкрите акціонерне товариство "ТОК", тобто найменування позивача не містить слів "ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз".

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі просив задовольнити позов.

Відповідачем надані письмові заперечення проти позову, в яких він не погоджується з доводами позивача вважає їх необґрунтованими та просить суд відмовити у задоволенні позову, а оскаржуване рішення залишити без змін (а.с. 17-18).

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов до наступного.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 9 липня 2003 року (далі Закон №1058) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.

Страхувальниками відповідно до статті 14 цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 17 Закону №1058 страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Статтею 20 Закону №1058 встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Базовим звітним періодом є для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.

При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).

У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду.

У разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Частиною 8 статті 106 Закону №1058 визначено, що на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Частиною 9 статті 106 передбачено, що виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Постановою Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" пунктом 9.3 визначено, що відповідно до частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" фінансові санкції за порушення чинного законодавства накладаються на страхувальника у таких розмірах:

9.3.2. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 14.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

Судом встановлено, що позивач у справі Відкрите акціонерне товариство "ТОК" зареєстроване 17.10.1995 виконавчим комітетом Луганської міської ради (а.с. 10). Позивачу присвоєно ідентифікаційний номер 13391947, адреса позивача м. Луганськ, вул. Фрунзе, буд. 107 ю.

Відповідно до Статуту в новій редакції, затвердженого протоколом загальних зборів №10 від 18.06.2008 контрольний пакет акцій ВАТ "ТОК" у розмірі 51% передано до статутного фонду Відкритого акціонерного товариства "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" і належить до її власності (а.с. 8).

Матеріали справи свідчать, що відповідачем Управлянням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська взято на облік платника внесків з загальнообов'язкового державного пенсійного страхування Відкрите акціонерне товариство "ТОК", юридична адреса: м. Луганськ, вул. Фрунзе, 107 ю та присвоєно платнику реєстраційний номер №12.02.05-0098 (а.с. 16).

28.07.2010 відповідачем прийняте рішення №621 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду відповідно до якого застосовано до ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" Відкрите акціонерне товариство "ТОК", яке знаходиться за адресою: м. Луганськ, вул. Фрунзе, 107 ю, ідентифікаційний код 13391947 штраф в розмірі 5553 грн. та нарахування пені в розмірі 3294,46 грн. за період з 12.08.2010 по 20.08.2010 (а.с. 5).

До рішення додано розрахунок фінансових санкцій та пені по особовому рахунку АТ "ТОК" РН-1202050098, код 13391947, відповідно до якого сума штрафу складає 5233,42 грн. + 319,58 грн. = 5553 грн., сума пені 3106,90грн. + 187,56грн. = 3294,46грн. (а.с. 6).

Вирішуючи даний спір суд виходить з наступного, як вбачається з позовної заяви позивач в обґрунтування вимог зазначає на неправильне зазначення його найменування в оскаржуваному рішенні №621 від 27.08.2010 і цих підстав вважає, що неможливо встановити до якого саме підприємства застосовано фінансові санкції.

Суд критично оцінює зазначені доводи позивача, оскільки судом встановлено, що оскаржуване рішення застосовано саме до позивача у даній справі. Оскаржуване рішення містить достатньої ідентифікуючих ознак, такі як адреса, ідентифікаційний код позивача, крім того в розрахунку суми штрафних санкцій та пені також зазначено ідентифікаційний код позивача 13391947 та реєстраційний №1202050098, який зазначений і в повідомленні про взяття позивача на облік в УПФУ (а.с. 16).

Що стосується зазначення відповідачем найменування ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" Відкрите акціонерне товариство "ТОК", замість Відкрите акціонерне товариство "ТОК", то включення слів ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" не є порушенням порядку складання рішення про застосування фінансових санкцій, а зазначення найменування ВАТ "ХК "Луганськтепловоз" лише вказує на приналежність позивача до складу холдингової компанії, що підтверджується відомостями статуту позивача.

Також судом відхиляються доводи позивача щодо незрозумілості за яке саме порушення застосовано штрафні санкції та пеню, оскільки рішення №621 від 27.08.2010 складено відповідачем відповідно до форми рішення, визначеної додатком №14 постанови Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" і назва рішення №621 від 27.08.2010 викладена у точній відповідності із вимогами зазначеної Інструкції.

За таких обставин суд вважає доводи позивача необґрунтованими, а позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки відповідачем зазначені витрати не здійснювалися, вони не підлягають стягненню з позивачів.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства "ТОК" до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська про визнання нечинним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №621 від 27.08.2010 відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 01.11.2010

Суддя А.М. Каюда