Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 493/1730/24
Провадження № 3/493/982/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2024 року м. Балта Одеської області
Суддя Балтського районного суду Одеської області Ільніцька О.М., за участю секретаря Лисої Н.А., прокурора Веремчука Р., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , працюючого лікарем-травматологом-ортопедом КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради Одеської області, який до адміністративної відповідальності не притягувався,
-за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря-травматолога КП «Балтська багатопрофільна лікарня», будучи включеним до складу позаштатної постійно діючої військо-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи суб`єктом декларування відповідно до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 01.04.2024 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, яку належало подати не пізніше 31.03.2024 року, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним, пояснивши, що він згідно з наказом генерального директора КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради Одеської області був залучений до складу військово-лікарської комісії, створеної при ІНФОРМАЦІЯ_3 , на випадок тимчасової відсутності чи неможливості участі в роботі лікаря-ортопеда-травмотолога, який входив до складу цієї комісії. Йому спочатку не було відомо про необхідність подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, про це він дізнався в березні 2024 року, після чого приблизно на протязі тижня заповнював таку декларацію і підписав її 31.03.2024 року. Однак декларація була подана тільки 01.04.2024 року.
Прокурор Веремчук Р. в судовому засіданні просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, підтверджується такими доказами.
Протоколом № 1463/2024 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 27.09.2024 року.
Відповідно до наказу КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради Одеської області № 90 від 29.12.2023 року залучені до участі у складі військово-лікарської комісії, що створюється при ІНФОРМАЦІЯ_4 , що буде здійснювати медичний огляд громадян в КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради, медичні працівники, згідно п. 2 Наказу залучені до її складу особи на випадок тимчасової відсутності чи неможливої участі в роботі комісії, зокрема лікар-травматолог ОСОБА_1 , з наказом 29.12.2023 року ОСОБА_1 ознайомлений під підпис.
Письмовим поясненням ОСОБА_1 від 27.08.2024 року, зі змісту якого вбачається, що він працює лікарем-травматологом КП «Балтська багатопрофільна лікарня», йому було відомо, що відповідно до наказу КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради Одеської області № 90 від 29.12.2023 року він є членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 . Про те, що він є суб`єктом, на якого поширюються вимоги ЗУ «Про запобігання корупції», як на члена ВЛК, йому було відомо. Декларація ним подана не своєчасно, так як йому помилково сказали, що дану декларацію подавати йому не потрібно.
Витягом з офіційного веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що датою подання щорічної декларації суб`єкта декларування ОСОБА_1 за 2023 рік є 01.04.2024. 14:40 год.
Згідно п.п. «ґ» п.2ч.1ст.3Закону України«Про запобіганнякорупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними упункті 1частини першої цієї статті.
У відповідності до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно донаказу Міністерстваоборони України№ 402від 14.08.2008року «Прозатвердження Положенняпро військово-лікарськуекспертизу вЗбройних СилахУкраїни» встановлено,що допозаштатних постійнодіючих ВЛК(ЛЛК)належать зокремаВЛК ТЦКта СП. Позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК призначаються у складі голови, заступника голови (може призначатись один з членів комісії), членів комісії (не менше ніж три лікарі) і секретаря з числа фахівців з медичною освітою. До складу ВЛК можуть призначатися лікарі інших спеціальностей.
Відповідно до рапорта оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР Національної поліції України Бойченка С. від 27.09.2024 року, встановлене порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» лікарем-травматологом ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної постійно діючої військо-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2023 рік до 01.04.2024 року, але не пізніше 31.03.2024 року.
Сукупність вказаних доказів підтверджує, що ОСОБА_1 , являючись суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вивчивши доказив їхсукупності,суддя,враховуючи характервчиненого правопорушення,особу порушника,ступінь йоговини,вважає необхіднимнакласти на ОСОБА_1 адміністративне стягненняу видіштрафу умежах санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
У відповідності до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» належить стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у сумі 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. (отримувач коштів: ГУК в Од.обл./отг м. Балта/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37607526, рахунок отримувача: UA228999980313060106000015572, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку отримувача: 899998, призначення платежу*; 21081100, справа № 493/1730/24, ОСОБА_1 )
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у сумі 605,60 грн. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (стандарт IBAN) UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106).
Відповідно довимог ст.307,308КУпАП уразі несплатиправопорушником штрафуу строкне пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу ця постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її оголошення.
СУДДЯ