Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 191/4202/24
Провадження № 3/191/1554/24
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2024 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Порошина О.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровської області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює головним бухгалтером С(Ф)Г «Рой», ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , податкова адреса платника податків: АДРЕСА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП ,-
ВСТАНОВИВ:
У протоколі про адміністративне правопорушення № 2355/04-36-07-12/30299854 від 21.08.2024 року зазначено, що за результатами перевірки ФГ С(Ф)Г «Рой», податкова адреса платника податків: 52560, Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Луб`янка, вул. Центральна,5, встановлено, що ОСОБА_1 , головний бухгалтер ФГ С(Ф)Г «Рой» (код ЄДРПОУ : 30299854) вчинила правопорушення, а саме податковий рахунок за формою 4-ДФ за IV квартал 2021 року надано до ГУ ДПС у Дніпропетровській області не у повному обсязі, а саме не включено нарахування та виплати дивідендів голові ФГ «С(Ф)Г «РОЙ» - ОСОБА_2 (рнок 2340410546) в листопаді 2021 року на загальну суму 3580 000,00 грн. та військового збору 60000, 00 грн.
Своїми діями посадова особа ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.163-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився.
Суддя, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зазначає наступне.
Диспозиція ч.1 ст.163-2 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Викладені у протоколі про адмінправопорушення обставини цілком відповідають диспозиції ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання посадовою особою підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Протокол про адміністративне правопорушення у справі складений уповноваженою на те особою, з дотриманням вимог ст. 256 КУпАП, а викладені в ньому відомості відповідають фактичним обставинам справи, які були встановлені належними, допустимими та достатніми доказами.
Проте, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частинах третій шостій цієї статті.
До протоколу долучено витяг з акту перевірки № 2355/04-36-07-12/30299854 від 21.08.2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , яка є головним бухгалтером ФГ С(Ф)Г «Рой» (код ЄДРПОУ : 30299854) вчинила правопорушення, а саме податковий рахунок за формою 4-ДФ за IV квартал 2021 року надано до ГУ ДПС у Дніпропетровській області не у повному обсязі, а саме не включено нарахування та виплати дивідендів голові ФГ «С(Ф)Г «РОЙ» - ОСОБА_2 (рнок 2340410546) в листопаді 2021 року на загальну суму 3580 000,00 грн. та військового збору 60000, 00 грн.
Виходячи з наведеного, днем вчинення адміністративного правопорушення є наступний день за днем настання граничного строку сплати грошового зобов`язання.
В протоколі зазначена дата вчинення правопорушення 25.07.2024 року, що є датою перевірки та датою складання акту.
Але, суд не може погодитися, що зазначена дата 25 липня 2024 року є дійсно датою вчинення адміністративного правопорушення, суть якого викладена в протоколі, і саме з цієї дати відраховується строк накладення стягнення, визначений ч.2 ст.38 КУпАП.
Так, чинним законодавством передбачено, що зазначений строк з дня виявлення правопорушення починає свій відлік у разі скоєння триваючого правопорушення.
Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов`язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків.
Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, зокрема, при виявленні таких порушень як відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов`язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об`єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов`язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Разом з тим, до адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з ЄСВ тощо.
Отже, адміністративне правопорушення, що викладене в протоколі про адміністративне правопорушення № 2355/04-36-07-12/30299854 від 21.08.2024 року стосовно ОСОБА_1 та яке полягає в несвоєчасному поданні платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), не відноситься до триваючого правопорушення, і відповідно стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи правопорушення було вчинено у листопаді 2021 року, саме з нього почався перебіг строку, визначений ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Таким чином, як на час складання протоколу, так і на час надходження протоколу до Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області, закінчилися строки накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи вищезазначене, доводи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, які є слушними та відповідають вимогам закону, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись п. 7 ст. 247, ст. 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
Адміністративну справуу відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП провадженням закрити у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О. О. Порошина