Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 342/1263/24
Провадження № 3/342/415/2024
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2024 року м. Городенка
Городенківський районнийсуд Івано-Франківськоїобласті ускладі суддіАндріюкІ.Г., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , головного бухгалтера фінансового відділу Чернелицької селищної ради,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , головний бухгалтер фінансового відділу Чернелицької селищної ради, не подала податкову звітність з податку на прибуток підприємств за 2021 рік (термін подання 01.03.2022), порушивши п.п.49.18.6, п.49.18, ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№ 2755-VI (із змінами та доповненнями).
ОСОБА_1 у судовому засіданні, після роз`яснення їй прав, передбаченихст. 63 Конституції України,ст. 268 КУпАП, свою вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення визнала, пояснила, що подала неприбуткову звітність за 2021 рік. Просила суворо не карати.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, зазначає наступне.
Статтею 9 КУпАПвизначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихст. 255 КУпАП.
Надані суду матеріалисправи пропритягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-1КУпАП, містять:
протокол про адміністративне правопорушення №3198 від 03.10.2024 року;
акт про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного податкової звітності з податку на прибуток підприємств фінансового відділу Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області за 2021 рік №14994/09-19-04-07-14/44084301 від 23.08.2024;
Судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення №3198 від 03.10.2024 року ОСОБА_1 , головний бухгалтер фінансового відділу Чернелицької селищної ради, не подала податкову звітність з податку на прибуток підприємств за 2021 рік (термін подання 01.03.2022), порушивши п.п.49.18.6, п.49.18, ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№ 2755-VI (із змінами та доповненнями).
Згідно акту про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного податкової звітності з податку на прибуток підприємств фінансового відділу Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області за 2021 рік №14994/09-19-04-07-14/44084301 від 23.08.2024 встановлено неподання податкової звітності з податку на прибуток підприємств за 2021 рік.
Згідно п.п.49.18.6, п.49.18, ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на прибуток (у тому числі платників частини чистого прибутку (доходу)), для податкової декларації (у тому числі розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку), яка розраховується наростаючим підсумком за рік, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Відповідно до ч.1ст.163-1 КУпАПвідсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, -тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності з положеннямист. 8 Конституції Українив Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно достатті 23 КУпАПадміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Так, адміністративне стягнення має на меті покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень. Проте покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням.
Відповідно дост. 245 КУпАПсеред ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно положеньст.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідност. 252 КУпАПоцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідност. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, оскільки вона, як головний бухгалтер фінансового відділу Чернелицької селищної ради, не подала податкову звітність з податку на прибуток підприємств за 2021 рік (термін подання 01.03.2022).
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Суд з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушницю, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.163-1 КУпАП в розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.40-1КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.40-1, ч.1 ст. 163-1, 221, 247-249, 268, 283-285, 294 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у сумі 605,60 гривень.
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілою, її представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд Івано-Франківської області.
Повний текст постанови складено 24.10.2024.
Суддя Андріюк І.Г.