Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/1373/24
Провадження № 3/375/932/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2024 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Смик М. М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Управління патрульної поліції у Київській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка зареєстрована та фактично проживає на АДРЕСА_1 ,
за частиною 1статті 173-2 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №129679 від9серпня 2024 року, ОСОБА_1 9 серпня 2024 року близько 13 години 00 хвилин перебуваючи на АДРЕСА_1 вчинила дії фізичного, психологічного та економічного характеру відносно свого співмешканця - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з котрим має спільний побут та проживають разом у будинку останнього. ОСОБА_1 на постійній основі вчиняє сварки, зловживає алкоголем, образає співмешканця, висловлюється нецензурною лайкою, не впускає до будинку ОСОБА_2 , кидається в бійку, штовхає, ламає руки та шарпає заявника, псує побутове майно, вказаними ОСОБА_3 вчиниє домашнє насильство.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене частиною 1статті 173-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з"явилась, повідомлялась належними чином про день, час та місце розгляду адміністративної справи. Направила пояснення, в яких зазначала, що відносно співмешканця ОСОБА_2 вона домашнє насильство не вчиняла.
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 173-2 КУпАП, суд дійшов таких висноків.
Відповідно достатті 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Статтею 280 КУпАПпередбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за частиною 1статті 173-2 КУпАПпередбачена за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.
Подія та склад адміністративного правопорушення та наявність вини у діях ОСОБА_1 підтверджуєються поданими уповноваженим органом матеріалами, де міститься:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП №129679 від 9 серпня 2024року, копією термінового заборонного припису стосовно кривдника від 9 серпня 2024року, копією форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 9 серпня 2024року, заявою ОСОБА_2 від 9 серпня 2024року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 9 серпня 2024 року, рапортом інспектора взводу №1 роти №2 батальйону №2 ППП в місті Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП від9серпня 2024року, диском з відеозаписом зафіксованим на нагрудну бодікамеру працівниками поліції.
З урахуванням зазначеного, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1статті 173-2 КУпАПпідтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, які відповідно достатті 251 КУпАПє доказами у справі про адміністративне правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь вини, обставини, які пом`якшують відповідальність та відсутність обставин, які її обтяжують, та з урахування того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що необхідним та достатнім є застосування до неї адміністративного стягнення в межах санкції частини 1статті 173-2 КУпАПу виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з вимогамистатті 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У відповідності до вимог пункту 5 частини 2статті 4 Закону України «Про судовий збір»з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 605,60 грн.
Керуючись статтями33,40-1, частиною 1 статті173-2,245,252,280,283,284,307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята пунктом 5 частини 2статті 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1статті 173-2 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави (рахунок отримувача: UA638999980313070106000010842; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; кодкласифікації доходів бюджету:21081100) у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_2 , судовий збір в дохід держави (рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001,код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; кодкласифікації доходів бюджету: 22030106) в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605(шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів.
Частиною першоюстатті 307 КУпАПпередбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Марина СМИК