Рішення № 122485303, 22.10.2024, Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
22.10.2024
Номер справи
149/2534/24
Номер документу
122485303
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 149/2534/24

Провадження №2-а/149/68/24

Номер рядка звіту 140

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

22.10.2024 р. м. Хмільник

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Войнаревича М.Г.

за участі секретаря Паламарчук Л. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмільнику адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови,

В С Т А Н О В И В:

В серпні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови серії АА №00021070 від 31 липня 2024 року про накладення на нього адміністративного стягнення у розмірі 8500 грн.

Позов мотивовано тим, що 31 липня поштовим зв`язком «Укрпошта» (трек-номер поштового відправлення 06002 7990870 5) Позивачем одержано Постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії АА №00021070 від 31 липня 2024 року, яка винесена Державною службою України з безпеки на транспорті, 39816845.

З постанови вбачається, що 17.07.2024 року о 12:57, за адресою М-30, км 331+588, Хмельницька область, зафіксовано транспортний засіб DAF FT CF 85, ДНЗ НОМЕР_1 , який рухався та перевозив вантаж із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення навантаження загальної маси транспортного засобу на 6,65% (2,66т) при дозволеній максимальній фактичній масі 40 т, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП).

В послідуючому, старшим державним інспектором відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту реалізації державної політики та нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Теслюк Євгенією Володимирівною, 31.07.2024 року винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 132-1 КУпАП та накладено штраф у розмірі 8500 гривень.

Вказана постанова на думку позивача є незаконною та підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 12.08.2024 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено на 11:00 годину 04.09.2024 року судове засідання.

23.08.2024 до суду надійшов відзив відповідача з клопотанням про продовження строку для його подання, яке протокольною ухвалою суду було задоволено.

Узагальнені доводи відповідача, викладені у відзиві, зводяться до того, що оскаржувана постанова є правомірною, прийнятою в межах повноважень, у спосіб визначений законом, а також відповідно до Порядку фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженого постановою КМУ № 1174 від 27.12.2019 (надалі Порядок № 1174), а підставою для її прийняття стали зафіксовані належним чином дані про вчинення позивачем порушення п. 22.5 ПДР, за що його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 132-1 КУпАП. З огляду на вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 412 від 05.04.2022 комплекс технічного засобу WIM85, Q-FREE HI TRAC TMU4 WIM, зав.10238 вважається таким, що пройшов повірку.

11.10.2024 до суду надійшли додаткові пояснення від представника заявника.

Узагальнені доводи представника заявника, викладені у додаткових поясненнях у справі, зводяться до того, що частинами 1 та 2 ст.128 Господарського кодексу України визначено, що: громадянин визнається суб`єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 цього Кодексу. Громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов`язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення. Статтею 52 Цивільного кодексу України визначено, що: фізична особа - підприємець відповідає за зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення. Фізична особа підприємець, яка перебуває у шлюбі, відповідає за зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм особистим майном і часткою у праві спільної сумісної власності подружжя, яка належатиме їй при поділі цього майна.

Таким чином позовні вимоги сформовані від особи в статусі кого перебував ОСОБА_1 .

Товарно-транспортною накладною №00282 від 17 липня 2024 року підтверджується факт, що перевезення вантажу здійснювалось фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 . Частиною 2 ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 №2344-ІІІ, із змінами та доповненнями, визначено, що документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 , який належним чином зареєстрований фізичною особою-підприємцем, є власником транспортних засобів:

1. CTT №153755, яке видано ТСЦ 0545 08.06.2022 року марка: DAF, комерційний опис: FT CF 85, ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_2 , колір: Червоний, особливі відмітки: спеціалізований вантажний сідловий тягач, реєстраційний номер НОМЕР_3 ;

2. CTT №572600, яке видано ТСЦ 0545 30.08.2022 року марка РАСТОМ, комерційний опис TXL 339, ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_4 , колір Сірий, особливі відмітки: спеціалізований напівпричіп н/пр-контейнеровоз № шасі продубл. в умовах НДБСЕ "САНТОДОР"; переобл. зміна конструкції у контейнеровоз із обол. пристоями для перевезення контейнерів типу 1А, реєстраційнир номер НОМЕР_5 .

Оскаржуваною постановою від 25.07.2024 р. підтверджується, що фактичні зафіксовані параметри ТЗ: кількість вісей 5шт; спарені колеса 1 вісь, загальна маса 48000 кг. Проте не враховано, що трьохвісний напівпричіп є спеціалізованим напівпричепом контейнеровозом, а відповідно, гранична фактична маса становить 42 т.

Однак, будь-якої інформації щодо застосованого напівпричепу та чи являється/ не являється він двовісним або трьохвісним напівпричепом (контейнеровозом) у спірній постанові не зафіксовано.

Таким чином представник заявника просить задовільнити позовні вимоги повністю.

У Постанові зазначено результати автоматичної фіксації транспортного засобу в момент учинення адміністративного правопорушення: 1. Виміряні з урахуванням похибки вагові або габаритні параметри транспортного засобу загальна маса 42 660 кг;

2. Фактичні зафіксовані параметри ТЗ: кількість вісей 5 шт.; спарені колеса 2 вісь; відстань між вісями 1-2: 3 800 мм; 2-3: 5 680 мм; 3-4: 1 300 мм; 4-5: 1 320 мм; навантаження на вісь 1 7 250 кг, 2 12 000 кг, 3 9 500 кг, 4 9 150 кг, 5 9 400 кг; загальна маса 47 400 кг.

Правильність розрахунків підтверджена відповідною формулою з урахуванням похибки. Відповідно до постанови серії АА № 00021070 від 31.07.2024 року перевищення загальної маси транспортного засобу «DAF FT CF 85», днз НОМЕР_1 з врахуванням регламентовано допустимої похибки пристрою 10% становить 6,65 % (2,66 тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40 тон (Хфакт. транспортного засобу Позивача 47400 кг, Хнорм. щодо даного транспортного засобу 40т, а регламентовано допустима похибка пристрою - 10%. ((47400 40 000 - 10% *47400) / 40 000) * 100 = 6,65 % (2,66 тон)).

На думку позивача, здійснення перевезення контейнеровозом повинно бути підставою для скасування постанови.

Відповідно до п.17.2-17.5 Наказу міністерства транспорту України № 363 від 14.10.1997 «Про затвердження правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», передбачено, що забороняється перевозити в універсальних контейнерах вантажі, які швидко псуються, сипучі вантажі без тари…

Натомість із наданою ТТН № 00282 від 17.07.2024 року встановлено, що перевезення здійснювалось насипом, що прямо виключає перевезення у контейнері або змінному кузові.

Також матеріалами справи достовірно встановлено, що позивачем не надано доказів перевезення контейнеру із відповідним маркуванням. Відсутність контейнеру підтверджується і фотознімками, зробленими під час фіксації факту порушення.

Разом з тим, позивачем не надано доказів перевезення контейнеру із відповідним маркуванням або змінного кузову.

Вказана позивачем ТТН не є первинним документом, що підтверджує фактичну вагу товарно-матеріальних цінностей, що перевозяться.

Згідно ухвали про відкриття провадження від 12.08.2024 року відповідачу надано термін протягом 5 днів з моменту отримання вказаної ухвали, подати відзив на позовну заяву. Про вказану ухвалу Відповідач дізнався з Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТC) "Електронний суд" 13.08.2024, що підтверджується карткою руху документа в особистому кабінеті користувача ЕС. 13.08.2024 Відповідачем подано клопотання продовження строків для написання відзиву на позовну заяву та відкладення розгляду справи.

Від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи без участі позивача та його представника. Позов підтримують з наведених в ньому підстав.

Представник відповідача заперечив проти задоволення позову за обставин, викладених у відзиві.

Суд, враховуючи позиції сторін, перевіривши матеріали справи, оцінивши докази, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, враховуючи наступне.

Постановою серії АА №00021070 від 31.07.2024 року позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 132-1 КУпАП та накладено штраф у розмірі 8500 грн, за порушення п. 22.5 ПДР України за те, що 17.07.2024 о 12:57 допустив рух транспортного засобу по дорозі М-30, км 331+588 автомобілем «DAF FT CF 85», днз НОМЕР_1 із перевищенням нормативних параметрів зазначених у п. 22.5 ПДР України, перевищення загальної маси транспортного засобу на 6,65 % (2,66 тон) при дозволеній максимальній фактичній масі 40 тон.

За Позивачем зареєстровано відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу:

НОМЕР_6 , яке видано ТСЦ 0545 08.06.2022 року марка: DAF, комерційний опис: FT CF 85, ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_2 , колір: червоний, особливі відмітки: спеціалізований вантажний сідловий тягач, реєстраційний номер НОМЕР_1 .

СТТ №572600, яке видано ТСЦ 0545 30.08.2022 року марка PACTON, комерційний опис TXL 339, ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_4 , колір Сірий, особливі відмітки: спеціалізований напівпричіп н/ пр-контейнеровоз № шасі продубл. в умовах НДБСЕ «САНТОДОР»; переобл. зміна конструкції у контейнеровоз із обол. пристроями для перевезення контейнерів типу 1А, реєстраційний номер НОМЕР_5 .

Позивач зареєстрований фізичною особою підприємцем та 17.07.2024 року здійснював перевезення 41 740 кг пшениці озима, на підставі товарно-транспортної накладної № 00282 від 17.07.2024 року.

Оцінюючи доводи позивача стосовно протиправності оскаржуваної постанови, суд приймає до уваги наступні норми.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух»).

У підпункті «в» пункту 22.5 ПДР України передбачено, що рух транспортних засобів та їх составів допускається у разі, коли їх параметри не перевищують, зокрема навантаження на здвоєні осі, якщо відстань між осями від 1 до 1,3 м 16 тон. Рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоча б один з їх габаритних та/або вагових параметрів перевищує нормативи, визначені цим пунктом, здійснюється відповідно доПравил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30 Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами (Офіційний вісник України, 2001 р., № 3, ст. 75). Рух транспортних засобів та їх составів, фактична маса та навантаження на вісь яких перевищують параметри, визначені підпунктами б та в цього пункту, у разі перевезення подільних вантажів забороняється.

У частині 2 ст. 132-1 КУпАП передбачено відповідальність за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами, зокрема накладення штрафу в розмірі: п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно; однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%; двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%; трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30%.

Механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі закріплено у Порядку фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженому постановою КМУ від 27.12.2019 № 1174 (надалі Порядок № 1174).

Автоматичними пунктами фіксуються правопорушення, передбаченіКодексом Українипроадміністративніправопорушення (п. 11 Порядку № 1174).

Автоматичний пункт фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті (далі - автоматичний пункт) - комплекс технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу в русі, визначених пунктом 12цього Порядку, з одночасною його фотозйомкою, відеозаписом (за наявністю) та ідентифікацією за державним реєстраційним номером. Система фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі (далі - система) - взаємопов`язана сукупність автоматичних пунктів та інформаційно-телекомунікаційної системи. (п. 2 Порядку № 1174).

Фіксація правопорушень в автоматичному режимі здійснюється на автоматичних пунктах, які облаштовані відповідно до вимог (п. 7 Порядку № 1174).

Основними функціямисистемиє: створенняметаданих,інформаційнихфайлівта їхпередачателекомунікаційнимимережами доінформаційно-телекомунікаційноїсистемидляподальшого обробленняізберігання; перевіркацілісностітадостовірності,атакожнадійне зберіганняінформаційнихфайлівта метаданих,отриманихвідавтоматичних пунктів; автоматизованийаналізметаданихта інформаційнихфайлів,отриманихвідавтоматичних пунктів; захистінформаціївіднесанкціонованих дій,якіможутьпризвести доїхвипадковоїабо умисноїмодифікаціїчизнищення; взаємодіязєдиноюінформаційною системоюМВСтаіншими інформаційнимитаінформаційно-телекомунікаційнимисистемамиДержприкордонслужби, відповіднихдержавнихорганів,національногооператорапоштового зв`язку,атакожз телекомунікаційнимимережамиоператорів,провайдерівтелекомунікацій; автоматизованеформуванняпроектупостанови проадміністративніправопорушенняу сферібезпекинаавтомобільному транспорті(далі-правопорушення),зафіксованівавтоматичному режимізадопомогоюавтоматичних пунктів,відповіднодозаконодавства; забезпеченняпослідовностідійуповноваженої посадовоїособиУкртрансбезпекищодо розглядусправпроправопорушення,зафіксованівавтоматичному режимі; забезпеченнядрукупостановпро накладенняадміністративногостягненнята обмінуінформацієювідповіднодо Порядкувзаємногообмінуінформацією провручення/неврученняабовідмовувід отриманнярекомендованихлистівз постановамипронакладенняадміністративного стягненнязаправопорушенняу сферібезпекинаавтомобільному транспорті,зафіксованівавтоматичному режимі,затвердженогоМінінфраструктури,підчаспередачі їхнаціональномуоператорупоштового зв`язкудлядоставлянняадресату рекомендованимлистомізповідомленням провручення; наповненняофіційноговеб-сайтуУкртрансбезпекиінформацієюз фотознімкамиабовідеозаписомтранспортного засобувмоментвчинення правопорушення,зафіксованогоавтоматичнимипунктами,дляознайомленняз неюособи,якапритягаєтьсядо відповідальностізатакеправопорушення; інформуваннявідповідальноїособипро правопорушення,зафіксованевавтоматичному режимі,учинененаналежному ційособітранспортномузасобі,шляхомвзаємодії зтелекомунікаційнимимережами операторів,провайдерівтелекомунікацій; відстеження стану проходження (вручення/невручення або відмова від отримання) рекомендованих листів з повідомленням про вручення з постановами про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, шляхом отримання інформації в електронній формі від національного оператора поштового зв`язку та інші. (п. 4 Порядку № 1174).

Автоматичний пунктможе забезпечувати: вимірюваннянавантажень,щоприпадаютьна кожнувісьтранспортногозасобу; вимірюваннязагальноїмаситранспортного засобу; визначеннякількостіосейтранспортного засобутавіднесеннятранспортного засобудо однієїіз відповіднихкатегорій; вимірюванняміжосьовихвідстанейтранспортного засобу; визначеннякількостіколіс(скатності)наосяхтранспортного засобу; вимірюваннягабаритівтранспортногозасобу; фіксаціютарозпізнаваннядержавних номернихзнаківтранспортногозасобу,причепу,напівпричепутаінших причіпнихпристроїв(уразівикористаннятакого та/абозадньогодержавногономерного знакатранспортногозасобу); фіксаціюфронтальногозображеннятранспортного засобу; фіксаціюзагальноговиглядутранспортного засобу(виглядзбоку)вмоментпроїзду черезавтоматичнийпункт(оглядовафотографіятранспортногозасобу,наякійвідображені йогоконтуритакількість осей); первиннеобробленнязібранихданих тапередачуінформаціїдо інформаційно-телекомунікаційноїсистемизадопомогою засобівзахищенихканалівзв`язку ізвикористаннямнаскрізногошифрування; автентифікацію автоматичного пункту, контроль цілісності, авторства, доступності, а також неспростовності дій щодо інформації, що передається від автоматичного пункту до інформаційно-телекомунікаційної системи (п. 12 Порядку № 1174).

Під час вимірювання габаритно-вагових параметрів транспортних засобів застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність (п. 14 Порядку № 1174).

Посадові особи Укртрансбезпеки, уповноважені розглядати справи про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, під час їх розгляду використовують інформаційні файли.

Рішення посадовоїособиУкртрансбезпеки,прийнятіпідчас розглядусправпроправопорушення,зафіксованівавтоматичному режимі,підтверджуютьсяшляхомнакладення кваліфікованогоелектронногопідписута створеннякваліфікованоїелектронноїпечатки ізвикористаннямзасобівкваліфікованого електронногопідпису,щомаютьвбудовані апаратно-програмнізасоби,щозабезпечуютьзахист записанихнанихданих віднесанкціонованогодоступу,відбезпосередньогоознайомлення іззначеннямпараметрівособистих ключівтаїхкопіювання. У постанові про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, зазначаються виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги, а також нормативні габаритно-вагові параметри транспортних засобів на даній ділянці автомобільної дороги (п. п. 16, 17 Порядку № 1174).

Суд враховує пояснення відповідача, наведені в оскаржуваній постанові, а також у відзиві формулу, якою підтверджено правильність проведеного розрахунку параметрів транспортного засобу позивача, з урахуванням похибки. Натомість позивачем було наведено розрахунок лише із сумою виявлених показників, де комбінований транспортний засіб є контейнеровозом.

Посилання позивача на те, що перевезення позивачем товару відповідно до товарно-транспортної накладної, здійснювалось насипом, та контейнеровозом є необґрунтованими.

Відповідно до п.17.2-17.5 Наказу міністерства транспорту України № 363 від 14.10.1997 «Про затвердження правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», передбачено, що забороняється перевозити в універсальних контейнерах вантажі, які швидко псуються, сипучі вантажі без тари.

Така позиція наведена у постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 12.08.2022 року у справі № 547/1025/21

Також матеріалами справи достовірно встановлено, що позивачем не надано доказів перевезення контейнеру із відповідним маркуванням. Відсутність контейнеру підтверджується і фотознімками, зробленими під час фіксації факту порушення.

Відповідно достатті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 245 КУпАПвстановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Стаття 280 КУпАПзакріплює обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), крім даних, визначених частинами другою і третьою цієї статті, повинна містити відомості про адресу веб-сайту в мережі Інтернет, на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації та порядок звільнення від адміністративної відповідальності.

Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь (ст. 62 Конституції України).

Судом встановлено, що оскаржувана позивачем постанова відповідача відповідає вимогам, що до неї ставляться, прийнята в порядку та у відповідності до чинних норм, містить необхідні дані про фіксацію порушення, правильно здійснено розрахунок вагових параметрів, а також визначено норму, що передбачає відповідальність за це порушення та інші дані, а тому підстав для визнання її протиправною не встановлено. Відповідно оскаржувана постанова є законною, обґрунтованою та відсутні підстави для її скасування.

Керуючись ст.ст. 9, 126, 183, 251, 280 КУпАП, ст.ст. 9, 77, 79, 132, 139, 162, 205, 246, 250, 286 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови серії АА № 00021070 від 31 липня 2024 року - відмовити.

Судові витрати залишити за позивачем.

Рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення судового рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Михайло ВОЙНАРЕВИЧ