Постанова № 12242007, 06.09.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.09.2010
Номер справи
2а-14848/09/2670
Номер документу
12242007
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 вересня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-14848/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді ПащенкаК.С. при секретарі судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши адміністративну справу

за позовомДержавного територіально-галузевого обєднання «Південно-Західна залізниця»

доФастівської обєднаної Державної податкової інспекції Київської області

проскасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив визнати протиправними і скасувати податкові повідомлення-рішення №297-198/24/2301/2719 (0000222301/0), №407-198/24/2301/3875 (0000222301/1), №568-198/24/2301/5430, №806-198/24/2301/7666, прийняті Фастівською обєднаною ДПІ Київської області.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позову.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 06.09.2010 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 13.09.2010, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

21.04.2009 за результатами планової виїзної перевірки відокремленого структурного підрозділу ДТГО«Південно-Західна залізниця» Мотовагонне депо Фастів-1 (далі Мотовагонне депо Фастів-1) Фастівською обєднаною ДПІ Київської області було складено Акт №198/24-2301-01059805 (далі Акт перевірки), яким, зокрема, встановлено порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», та, як наслідок, заниження позивачем податку на прибуток на суму 202165грн.

06.05.2009 на підставі Акту перевірки відповідно до пп.пп. «а», «б»пп. 4.2.2 п. 4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та згідно з пп.пп. 17.1.1, 17.1.2 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»було винесено податкове повідомлення-рішення №0000222301/0, яким у звязку з порушенням пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»позивачу визначено суму податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 303842,50 грн., в тому числі штрафні санкції 101677,50грн.

В подальшому, за результатами оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення Фастівською обєднаною ДПІ Київської області, ДПА Київської області та ДПА України були прийняті рішення, якими скарги позивача були залишені без задоволення, у звязку з чим Фастівською обєднаною ДПІ Київської області були винесені податкові повідомлення-рішення №0000222301/1 від 12.06.2009, №0000222301/2 від 19.08.2009 та №0000222301/3 від 10.11.2009.

Як видно з Акту перевірки, підставою для висновку ДПІ у Шевченківському районі міста Києва про порушення Мотовагонним депо Фастів-1 пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»стало не задекларування та несплата ним податкових зобовязань з доходу від надання послуг по розміщенню реклами в транспорті.

Згідно з п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»16.4. Податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики. У разі коли платник податку вважає за доцільне роз'яснити окремі результати фінансово-господарської діяльності, зазначені у податковій декларації з цього податку, такий платник податку може надіслати податковому органу таке пояснення, складене у довільній формі. Податковий орган не може вимагати надання форм звітності чи обліку, прямо не передбачених цим Законом, у тому числі складених за правилами бухгалтерської звітності, інших, не передбачених цим Законом, балансів чи звітності. Статистична та бухгалтерська звітність подається органам державної статистики згідно із законом. Крім того, бухгалтерська звітність подається підприємствами органам, до сфери управління яких вони належать, згідно із законом. Це правило поширюється також на будь-які інші податки, збори (обов'язкові платежі), включені до системи оподаткування. Платник податку, крім банків та інших фінансових установ, який отримує дохід від будь-якої діяльності більше ста мільйонів гривень на рік, повинен у наступному році подати на адресу податкового органу фінансовий звіт у терміни, встановлені законодавством для його подання. Відповідальність за неподання фінансової звітності зазначеними суб'єктами встановлюється згідно із законодавством. Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, подають декларацію про прибуток у строки, визначені законом для річного податкового періоду, за формою, що встановлюється центральним податковим органом України. Для цілей оподаткування до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, відносяться підприємства, валовий доход яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує п'ятдесят відсотків загальної суми валового доходу. У разі, якщо за звітний (податковий) рік валовий доход таких підприємств від продажу сільськогосподарської продукції не перевищує п'ятдесят відсотків загальної суми валового доходу, прибуток таких підприємств від продажу продукції (робіт, послуг), що не відноситься до сільськогосподарської продукції, оподатковується у загальному порядку.

Як видно з матеріалів справи, Мотовагонне депо Фастів-1 перебуває на обліку у Фастівській обєднаній ДПІ Київської області з 07.04.1996, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 2526 від 30.04.2010, та є платником податку на прибуток.

Судом встановлено, що Мотовагонне депо Фастів-1 у період з 2006 по 2008 роки отримало дохід від послуг з розміщення реклами в транспорті на загальну суму 808657 грн., проте на порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»не задекларувало вказаний дохід та не сплатило податок на прибуток, що не заперечувалось представником позивача у судовому засіданні.

Судом не приймається твердження позивача про те, що платником податку на прибуток від надання послуг з розміщення реклами в транспорті має бути головне підприємство, а не Мотовагонне депо Фастів-1, з огляду на наступне.

Відповідно до пп.2.2.2 п.2.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи.

Зі змісту Переліку робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №173 від 16.02.1998, видно, що надання послуг з розміщення реклами в транспорті не є основною господарською діяльністю залізничного транспорту, до якої належать: поточне утримання, профілактичний огляд, обслуговування та всі види ремонту основних фондів, інвентаря, що використовується в основній господарській діяльності; експлуатація локомотивів, вагонів, дизель- та електропоїздів, їх екіпірування та прибирання; підготовка вагонів і контейнерів до перевезень; маневрова робота, супроводження поїздів; продаж квитків; навантаження, перевантаження, розвантаження, приймання, видавання та кріплення вантажів, перевірка правильності їх навантаження та кріплення; перестановка вагонів; охорона вантажів, основних засобів, інвентаря; утримання смуги відведення, пристроїв захисту від снігу, піску та вирощування захисних лісонасаджень; збір та опрацювання інформації з перевезень; випробувальні роботи на залізницях; довідково-інформаційні операції щодо роботи залізничного транспорту; роботи, пов'язані з ліквідацією пожеж, аварій та катастроф, якщо вони виконуються відновними і пожежними поїздами, які перебувають на балансі залізниць; роботи, пов'язані з технологічною обробкою перевізних документів; забезпечення пасажирів постільними речами; водо- та електропостачання.

Враховуючи, що надання послуг з розміщення реклами в транспорті не містить ознак видів діяльності, передбачених Переліком робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №173 від 16.02.1998, суд приходить до висновку, що надання такого роду послуг не належить до господарської діяльності залізничного транспорту в розумінні пп.2.2.2 п.2.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а відтак платником податку на прибуток, що одержаний від надання таких послуг, є відповідний структурний підрозділ залізниці Мотовагонне депо Фастів-1.

Зважаючи на викладене, а також враховуючи, що відповідач прийняв спірні податкові повідомлення-рішення №0000222301/0 від 06.05.2009, №0000222301/1 від 12.06.2009, №0000222301/2 від 19.08.2009 та №0000222301/3 від 10.11.2009, в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства, суд приходить до висновку про відсутність належних правових підстав для скасування вказаного рішень Фастівської обєднаної ДПІ Київської області.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Позивач достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, суду не надав.

Натомість відповідач довів суду відсутність протиправних дій зі свого боку.

За таких обставин позовні вимоги визнаються судом необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Державного територіально-галузевого обєднання «Південно-Західна залізниця»відмовити повністю.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

СуддяК.С. Пащенко