Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 587/3279/24
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 жовтня 2024 рокуСумський районний суд Сумської області складі головуючого судді Степаненка О.А., за участю секретаря судового засідання Бузової Т.І. прокурора Ліфиренка Р.Г. розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України, депутата Степанівськї селищної ради Сумського району, іпн НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172 6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушила вимоги фінансового контролю, що відносяться до адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за що встановлена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала і пояснила, що їй не було відомо про строки подання щорічних декларацій під час воєнного стану.
Рішенням першої сесії восьмого скликання Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області від 01.12.2020 «Про початок повноважень депутатів Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області» прийнято до відома факт початку повноважень депутатів Степанівської селищної ради восьмого скликання по 7 округах, серед яких значиться і ОСОБА_1 .
Таким чином, депутат Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області ОСОБА_1 , є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, згідно з підпунктом "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1 , підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного Агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
12.10.2023 набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану», яким установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб,, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану , подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 р.
Отже депутат Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області ОСОБА_1 , повинна подати декларацію особи; уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік не пізніше 31.01.2024.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" ОСОБА_1 , подала Декларацію за 2021 рік, 02.02.2024 о 12 год. 56 хв.
Додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.06.2024 № 47-07/41265-24, послідовність дій користувача - "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" , які вчинила ОСОБА_1 за період з 12.10.2023 по 05.02.2024, встановлено, що остання вперше протягом зазначеного періоду здійснила вхід до системи 24.11.2023 та цього ж дня подала Декларацію за 2022 рік та під час наступного входу до системи 02.02.2024 виконала всі дії з заповнення розділів декларації та о 12 год. 56 хв. перейшовши на сторінку накладання електронного цифрового підпису подала Декларацію за 2021 рік.
Про технічну справність Реєстру та можливість подання Декларації за 2021 рік ОСОБА_1 свідчіть лист Національного агентства з питань запобігання корупції від-04.06.2024 № 47-07/40246-24.
Таким чином, ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали Декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати Декларацію за 2021 рік в будь-який із місяців, що передував лютому 2024 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.
Листом Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області від 18.10.2023 № 1764-06-11 адресованим депутатам Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області повідомлено про необхідність подання Декларацій за 2021 та 2022 роки в строк до 31.01.2024.
З урахуванням вказаного, пропуск строку на подачу Декларації ОСОБА_1 , не є поважною причиною так, як мала реальну можливість подати Декларацію на рівні з іншими декларантами. Проте, Декларація за 2021 рік подана з пропуском строку і не спростовує наявність в діях ОСОБА_1 , ознак зазначеного адміністративного правопорушення.
Таким чином, судом не встановлено будь-яких підстав, поважних причин, які перешкоджали ОСОБА_1 відповідально поставитись до виконання своїх обов`язків, як суб`єкта декларування та подати декларацію за 2021 рік не пізніше 31.01.2024.
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, що є вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно дост. 34 КУпАПобставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю щире розкаяння ОСОБА_1 .
Відповідно дост. 35 КУпАПобставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
У зв`язку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП, враховуючи особу правопорушника, обставини, що пом`якшують покарання, матеріали адміністративної справи, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Крім того, відповідно до ст. 4Закону України «Про судовий збір»з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605, 60 грн.
Керуючись, ст. ст.36,172-6ч.1, 283,284 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.172-6КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - в сумі850(вісімсот п`ятдесят)гривень. Отримувач платежу: ГУК Сум.обл/Сумський р/21081100 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Рахунок отримувача: UA228999980313080106000018355 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 гривень 60 копійок судового збору (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106 Код отримувача: 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код бюджетної класифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі ( № справи) .
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
На підставі ч.1ст.307КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ч. 2ст. 308 КУпАПу разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб з моменту отримання постанови, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Суддя О.А.Степаненко