Постанова № 12240946, 08.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2010
Номер справи
2а-6448/10/1270
Номер документу
12240946
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 листопада 2010 року Справа № 2а-6448/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Агевича К.В.

при секретарі: Ворошило О.Є.,

за участю представників сторін від

позивача:Черепенін С.С.(дов. від 11.01.10 №11/32-234)

відповідача:не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Луганській області до малого приватного підприємства «Експрес-сервіс» про стягнення фінансових санкцій на підставі рішення від 31 липня 2009 року №1204141204-32,-

В С Т А Н О В И В :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Луганській області звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до малого приватного підприємства «Експрес-сервіс» про стягнення фінансових санкцій на підставі рішення від 31 липня 2009 року №1204141204-32.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що до відповідач порушив вимоги ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва обігу і спирту, етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». На підставі виявленого порушення, позивачем прийнято рішення про застосування фінансової санкції в розмірі 1700,00 грн.

Ухвалою від 01 вересня 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

Ухвалою від 27 вересня 2010 року справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.

Відповідач заперечення суду не надав. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам`ятка про права та обовязки направлена відповідачу на адресу: 94001, місто Стаханов, вул.Дзержинського,7а, повернулись до суду з відміткою пошти: “за зазначеною адресою не проживає”. Відповідно до Довідки державного реєстратора Луганської міської ради, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.(а.с.21,23,28,31).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

10 липня 2009 року працівниками РУ департаменту САТ ДПА в Луганській області, на підставі наказу керівника та направлення на проведення перевірки №307 від 10.07.2009 року, з метою здійснення контролю за дотриманням суб'єктом господарювання - малим приватним підприємством "Експресс-Сервіс" вимог Закону України від 19 грудня 1995р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та іншого законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, була здійснена перевірка у торгівельному об'єкті - магазин-кафетерій "Аттіка", що розташований за адресою м. Стаханов, кв. 50 років Жовтня, 11/2.

Перевірку проведено з дотриманням вимог ст. 112 Закону України від 04 грудня 1990 р. № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" - направлення на перевірку та копія наказу вручені директору кафе Боженовій Л.М. під розписку.

Перевіркою встановлено, що у магазині здійснюється реалізація алкогольних напоїв при наявності відповідних ліцензій (покупцю було продано товари підакцизної групи) та збереження (до реалізації) горілки "Медофф" місткістю 0,2 л., вино біле "Мускатне ігристе" Союз Виктан" 0,75 л., вино рожеве "Мускатне ігристе" Союз Виктан" без марок акцизного збору встановленого зразка.

За результатами перевірки позивачем складено Акт від 10 липня 2009 р. №120450-04-0107/32-251 на підставі якого, позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №1204141204-32 від 31.07.2009 в сумі 1700,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, не погодившись зі змістом вищевказаного акту від 10 липня 2009 р. №120450-04-0107/32-251 та рішення про застосування фінансових санкцій №1204141204-32 від 31.07.2009 в сумі 1700,00 грн., відповідач звернувся з позовом до Луганського окружного адміністративного суду про скасування спірного рішення та акту перевірки.(а.с.41-43).

21 січня 2010 року Луганським окружним адміністративним судом прийнято постанову, відповідно до якої у задоволенні позовних вимог малого приватного підприємства "Експресс-Сервіс" до Державної податкової адміністрації України в Луганській області, РУ департаменту САТ ДПА в Луганській області про визнання протиправним та нечинним рішення, про визнання дій незаконними, скасування акту перевірки та рішення про застосування фінансових санкцій №1204141204-32 від 31.07.2009, відмовлено повністю.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 28.05.2010, постанова Луганського окружного адміністративного суду від 21.01.2010 була залишена без змін. (а.с.41-43).

На теперішній час постанова Луганського окружного адміністративного суду від 21.01.2010 набрала законної сили, таким чином спірне рішення про застосування фінансових санкцій №1204141204-32 від 31.07.2009 в сумі 1700,00 грн. є чинним.

Відповідно до вимог п. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

На підставі ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

В магазині відповідача за адресою: м. Стаханов, кв. 50 років Жовтня, 11/2 встановлено, що у торгівельному об'єкті - магазин-кафетерій "Аттіка" суб'єктом господарювання - малим приватним підприємством "Експресс-Сервіс" здійснюється реалізація алкогольних напоїв при наявності відповідних ліцензій та збереження горілки "Медофф" місткістю 0,2 л., вино біле "Мускатне ігристе" Союз Виктан" 0,75 л., вино рожеве "Мускатне ігристе" Союз Виктан" без марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до постанови ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками.

За рішенням Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Луганській області №1204141204-32 від 31.07.2009 до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до ст..18 Закону України від 19.12.95р. №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі - Закон №481) Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої 100 відсотків вартості товару, але не менше - 1700 гривень.

Згідно з статтею 11 Закону №481 алкогольні напої та тютюнові вироби позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.94р. №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» встановлює, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка обємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством

Відповідно до ст..7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби»від 11.09.1997 №527 (надалі Закон №527), марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 ст.7 Закону України №527 передбачає заборону ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до п.20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 року №567 вважаються немаркованими алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначена сума акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

За порушення норм Закону України №481, згідно ст.17 застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.

Згідно до абзацу 13 ч.2 17 Закону №481 встановлюється відповідальність за порушення норм Закону у вигляді застосування до субєкта господарської діяльності фінансової санкції у вигляді штрафу у разі:

зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

За виявлене порушення позивачем відповідно до вищевказаної норми закону застосовано штрафну фінансову санкцію в розмірі 1700,00 грн., яка на день звернення позивача до суду відповідачем не погашена.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги про стягнення з відповідача 1700,00 грн. штрафу за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, є законними, обґрунтованими, підтверджуються зібраними в справі доказами та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Луганській області до малого приватного підприємства «Експрес-сервіс» про стягнення фінансових санкцій на підставі рішення від 31 липня 2009 року №1204141204-32 задовольнити повністю.

Стягнути з малого приватного підприємства «Експрес-сервіс» (код 24186660), юридична адреса: Луганська область, місто Стаханов, вул. Дзержинського,71, на користь державного бюджету фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 11 листопада 2010 року.

СуддяК.В. Агевич