Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 141/601/24
Провадження №3/141/368/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 жовтня 2024 року с-ще Оратів
Оратівський районний суд Вінницької області у складі головуючого судді Климчука С.В.,
при секретарі судового засідання Поліщук В.О.,
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши адміністративніматеріали,які надійшливід управліннястратегічних розслідуваньу Вінницькійобласті Департаментустратегічних розслідуваньНаціональної поліціїУкраїни,про притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 ,громадянку України,працює лікарем-отоларингологомКНП «Оратівськалікарня плановоголікування» Оратівськоїселищної ради,член складупозаштатної постійнодіючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 ,проживає заадресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 та будучи відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 22.06.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 1726 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
16.10.2024 до суду надійшло клопотання ОСОБА_1 від 16.10.2024 про закриття справи про адміністративне првопорушення.
В обгрунтування клопотання від 16.10.2024 зазначено, що при складенні протоколу відповідною посадовою особою неправильно застосовано норми статей 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», оскільки підпунктом «г» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено віднесення до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особового складу штатних військо-лікарських комісій.
Натомість, як встановлено посадовою особою, яка склала протокол, ОСОБА_1 входить до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 .
За вказаних обставин, ОСОБА_1 вважає, що вона не мала обов`язку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, оскільки входила до складу позаштатної військово-лікарської комісії, а не до складу штатної військово-лікарської комісії, як помилково вважає посадова особа, яка складала протокол.
Окрім того, ОСОБА_1 зазначає, що згідно витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (з адміністративно-господарської діяльності) № 867 від 29.12.2023 «Про персональний склад позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік» її включено до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік, тобто в 2023 році вона не входила до складу ВЛК та, відповідно, не мала в 2024 році обов`язку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.
Також ОСОБА_1 зазначає, що об`єктивна сторона адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні декларації без поважних причин.
Отже, за навності поважних причин несвоєчасного подання декларації відповідальність за ч. 1 ст. 1726 КУпАП виключається. Під поважними причиними слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агенства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
В той же час, ОСОБА_1 добровільно було подано декларацію 22.06.2024, так як раніше подати декларацію вона не мала можливості з поважних причин, оскільки з 01.02.2024 по 05.06.2024 перебувала на лікарняному, у зв`язку з вагітністю та пологами, та, крім того, в період з 26.03.2024 по 05.04.2024 перебувала на стаціонарному лікуванні з сином ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) в КНП «Вінницька обласна дитяча кланічна лікарня» Вінницької обласної ради.
В подальшому, при виході на роботу після лікарняного у червні 2024 року, у двадцятих числах червня місяця їй було повідомлено про наявність наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (з адміністративно-господарської діяльності) № 867 від 29.12.2023 «Про персональний склад позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік» про включення її до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 . Оскільки її колеги лікарі, які теж були включені до складу вказаної вище ВЛК повідомили її, що подали декларації за 2023 рік, вона, не читаючи змін до законодавства за 2023 рік, 22.06.2024 теж подала декларацію.
За вказаних обставин, ОСОБА_1 просить суд провадження у справі № 141/601/24 про притягнення її до адміністративної відповідальності адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Також 16.10.2024 до суду надійшли письмові пояснення ОСОБА_1 від 16.10.2024, зі змісту яких убачається, що з 01.02.2024 по 05.06.2024 вона перебувала на лікарняному, у зв`язку з вагітністю та пологами, та, окрім того, в період з 26.03.2024 по 05.04.2024 перебувала на стаціонарному лікуванні з сином ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) в КНП «Вінницька обласна дитяча кланічна лікарня» Вінницької обласної ради.
При виході на роботу після лікарняного, у червні 2024 року, приблизно у двадцятих числах червня місяця їй було повідомлено про наявність наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (з адміністративно-господарської діяльності) № 867 від 29.12.2023 «Про персональний склад позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік» про включення її до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік. Зі змістом вказаного наказу вона не знайомилась під розписку, про його наявність її було повідомлено усно, а текст зазначеного наказу вона прочитала 01.10.2024 під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.
Оскільки її колеги лікарі, які теж були включені до складу вказаної вище ВЛК, повідомили її, що подали декларації за 2023 рік, вона, не читаючи змін до законодавства за 2023 рік, не розбираючись самостійно в питанні необхідності подання декларації за 2023 рік, 22.06.2024 подала декларацію.
ОСОБА_1 зазначає, що свою вину стосовно несвоєчасного подання декларації не визнає, оскільки вона не є суб`єктом декларування, так як, по-перше, підпунктом «г» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено віднесення до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особового складу штатних військо-лікарських комісій, натомість ОСОБА_1 входить до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії на 2024 рік, та, по-друге, у зв`язку з включенням її 29.12.2023 до складу позаштатної військово-лікарської комісії на 2024 рік у неї відсутній обов`язок подання декларації за 2023 рік, оскільки у 2023 році вона не була суб`єктом декларування.
ОСОБА_1 вказує, що не мала можливості подати декларацію до 01.04.2024 через поважні причини, а саме перебування на лікарняному, у зв`язку з вагітністю та пологами, а також у зв`язку з перебуванням на стаціонарному лікуванні з сином ОСОБА_3 , відтак вважає, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, та наявні підстави для закриття провадження у справі, у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Вінницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, будучи належним чином повідомлена про день, час та місце розляду справи, в судове засідання, призначене на 17.10.2024 не з`явилася, повноважного прокурора до суду не направила.
При цьому,08.10.2024до судунадійшла заявапрокурора Вінницькоїспеціалізованої прокуратуриу сферіоборони Південногорегіону КонончукаВ.В.від 08.10.2024про розглядсправи № 141/601/24без йогоучасті,згідно якоїпрокурор проситьвизнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала у повному обсязі подані клопотання від 16.10.2024 та пояснення від 16.10.2024 про закриття провадження у справі № 141/601/24, у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, просила їх задовольнити.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши письмове клопотання від 16.10.2024 про закриття провадження у справі, а також матеріали справи № 141/601/24, дійшов наступних висновків.
Відповідно до статті 9КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В той же час, статтею 252КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.8Конституції України Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Статтею 62Конституції України визначено, що обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідальність за порушення передбачених законом вимог фінансового контролю регламентована ст. 1726 КУпАП.
Частина 1 статті 1726 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як убачається з першого абзацу примітки до статті 1726 КУпАП, суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із визначення терміну «Суб`єкти декларування», який зазначено у частині 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону
У відповідності до підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у тому числі голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени тасекретарі позаштатнихпостійно діючихвійськово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
24.12.2020 на підставі рішення позачергової 3 сесії Оратівської селищної ради 8 скликання № 183 «Про комунальне некомерційне підприємство «Оратівська лікарня планового лікування» Оратівської селищної ради» прийнято у комунальну власність Оратівської селищної ради комунальне некомерційне підприємство «Оратівська центральна районна лікарня», внесено зміни у назві із комунальне некомерційне підприємство «Оратівська центральна районна лікарня» районної ради на комунальне некомерційне підприємство «Оратівська лікарня планового лікування» Оратівської селищної ради, а також затверджено статут, штатну чисельність та структуру комунального некомерційного підприємства «Оратівська лікарня планового лікування» Оратівської селищної ради (п.1, п.4 та п.6 рішення).
Згідно з п. 1.1. розділу 1 Статуту комунального некомерційного підприємства «Оратівська лікарня планового лікування» Оратівської селищної ради (нова редакція), затвердженого рішенням позачергової 3 сесії Оратівської селищної ради 8 скликання від 24.12.2020 (далі по тексту Статуту), комунальне некомерційне підприємство «Оратівська лікарня планового лікування» Оратівської селищної ради, скорочена назва КНП «Оратівська ЛПЛ» (далі по тексту підприємство) є закладом охорони здоров`я комунальним унітарним некомерційним підприємством, яке надає послуги вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги будь-яким способом у порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим статутом.
Відповідно до п. 1.2.- п.1.4. розділу 1 Статуту, підприємство утворене Оратівською селищною радою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» шляхом перетворення комунального закладу «Оратівська центральна районна лікарня» у комунальне некомерційне підприємство «Оратівська лікарня планового лікування» Оратівської селищної ради. Підприємство є правонаступником усього майна, всіх прав та обов`язків Оратівської центральної районної лікарні. Підприємство утворене на базі майна, що є власністю Оратівської селищної територіальної громади. Засновником та органом управління майном є Оратівська селищна рада (далі засновник). Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним засновнику.
Згідно витягу з наказу № 47 від 06.06.2024, ОСОБА_1 , лікаря-нарколога наркологічного кабінету поліклінічного відідлення, переведено на 0,5 посади лікаря-нарколога наркологічного кабінету та 0,05 посади лікаря-отоларинголога поліклінічного відділення з 06.06.2024.
Також, як убачається зі змісту посадової інструкції лікаря-отоларинголога ОСОБА_1 , 01.11.2022 ОСОБА_1 була ознайомлена з посадовою інструкцією.
Відповідно до витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (з адміністративно-господарської діяльності) № 867 від 29.12.2023 «Про персональний склад позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік» (далі по тексту наказ № 867 від 29.12.2023) до складу позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій по ІНФОРМАЦІЯ_5 та відділів в основному та резервному складі включено, у тому числі, позаштатну постійно діючу військово-лікарську комісію ІНФОРМАЦІЯ_6 .
При цьому, згідно наказу № 867 від 29.12.2023, ОСОБА_1 було включено до складу як члена позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії сьомого відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Отже, судом установлено, що ОСОБА_1 , будучи членом складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії сьомого відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 , відноситься до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому є суб`єктом декларування, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 1 розділу І роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.11.2023 р. N 4 щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) (далі по тексту роз`яснення) Законом України «Про запобігання корупції» та Порядком заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування N 449/21 передбачено три види декларацій:
1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року
2)декларація при звільненні- декларація, яка подається відповідно до абз. 1ч. 2 ст. 45 Законупротягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності.Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов`язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.
3)декларація кандидатана посаду - декларація, яка подається відповідно доч.3ст.45Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року
З 1 січня до 31 березня 2024 року включно суб`єкти декларування (крімтих,які маютьправо навідтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період.
Як убачається з матеріалів справи № 141/601/24, зокрема, витягу із Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік лише 22.06.2024, тобто з порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
При цьому, як убачається зі змісту листа КНП «Оратівська лікарня планового лікування» Оратівської селищної ради № 1073 від 09.03.2024, усім членам ВЛК неодноразово в усному порядку доводились вимоги антикорупційного законодавства, в тому числі вимоги фінансового контролю.
Відтак, судом установлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря-отоларингологаКНП «Оратівськалікарня плановоголікування» Оратівської селищної ради, будучи членом складу позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, визначених статтею 1726 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України, несвоєчасно без поважних причин подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, а саме лише 22.06.2024.
При цьому, належних та допустимих доказів на спростування обставин, зазначених в протоколі № 576 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а також доказів щодо неможливості подання декларації у встановлений строк суду не надано та матеріали справи № 141/601/24 не містять.
Так, усні доводи ОСОБА_1 , оголошені нею в судовому засіданні, а також доводи, зазначені у письмовому клопотанні від 16.10.2024 про закриття провадження у справі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП,та уписьмовому поясненнівід 16.10.2024 суддо увагине приймаєта розцінюєїх якнезгоду ізскладеним протоколомвід 12.09.2024та якправомірну лініюзахисту,спрямовану науникнення притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 ,оскільки вонине підтверджуютьсяжодними належнимидоказами посправі,та,відповідно,спростовуються матеріаламисправи №141/402/24та установленимив судовомузасіданні фактичнимиобставинами,а такожнормами ЗаконуУкраїни «Прозапобігання корупції» щодо визначення суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Також посилання ОСОБА_1 на ту обставину, що вона не мала обов`язку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, оскільки входила до складу позаштатної військово-лікарської комісії, а не до складу штатної військово-лікарської комісії (посилаючись при цьому на підпункт «г» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», яким передбачено віднесення до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особового складу штатних військо-лікарських комісій) є помилковим, так як ОСОБА_1 , будучи членом складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії сьомого відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 , відноситься до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на підставі положень підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Поряд з цим, суд зауважує, що норми Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язуть відповідних суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону, виконувати вимоги фінансового контролю в частині подання щорічної декларації за попередній рік з моменту набуття відповідного статусу, незалежно від виконання відповідних службових обов`язків у календарному році.
Зокрема, у даному випадку ОСОБА_1 набула статусу особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, саме 29.12.2023 згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (з адміністративно-господарської діяльності) № 867 від 29.12.2023 «Про персональний склад позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік», а не у 2024 році.
Принагідно суд зазначає, що ОСОБА_1 мала можливість подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік до 01.02.2024, та/або до 26.03.2024, оскільки перебування на лікарняному у зв`язку з вагітністю та пологами не є поважною причиною несвоєчасного подання декларації у передбачений законом строк та не звільняє особу від такого обов`язку.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (справа "Серявін проти України", § 58, рішення від 10 лютого 2010 року).
Таким чином, з урахуванням встановлених фактичних обставин та доказів, які містяться в матеріалах справи № 141/601/24, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Відповідно до частин 1, 2 ст.33КУпАП стягненняза адміністративнеправопорушення накладаєтьсяу межах,установлених цимКодексом таіншими законамиУкраїни. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
З урахуванням встановлених фактичних обставин та доказів, які містяться в матеріалах справи № 141/602/24, суд доходить переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП доведена повністю.
Враховуючи характер вчиненого порушення, обставини його вчинення, дані про особу правопорушниці, ступінь її вини, за відсутності пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, з метою попередження вчинення нею аналогічних правопорушень у майбутньому, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і саме такий вид стягнення буде необхідним та достатнім для її виправлення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4Закону України«Про судовийзбір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн, які слід стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави.
Керуючись Законом України "Про запобігання корупції", ст. ст. 27, 38, 40-1, ч. 1 ст. 1726 , 251, 252, 268, 283, 284, 287 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, танакласти нанеї адміністративнестягнення увиді штрафуу розміріп`ятдесятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п`ятдесят гривень 00 копійок).
Реквізити рахунку для сплати штрафу: (отримувач коштів ГУК у Вінницькій обл./смт Оратів/21081100, код ЄДРПОУ 37979858, банк отримувача Казначейство України, рахунок отримувача UA978999980313040106000002806, код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 605грн60коп(шістсотп`ятьгривень60копійок) в дохід Державного бюджету України (реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Копію постанови суду направити Вінницькій спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Південного регіону.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч.1 ст. 307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом (ч.1 ст. 308 КУпАП).
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Оратівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Климчук