Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДУ Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
11 жовтня 2024 року м. Київ № 320/44630/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось ОСОБА_1 з позовом до Кабінету Міністрів України та просить суд:
визнати абз. 5 п. 5 Ппорядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, (в редакції від 13.02.2008), де зазначається: «додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються», а в редакції, що була чинною до внесення змін з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція, за загальним висновком Верховного Суду у постанові від 17.12.2019, ухваленій у справі № 160/8324/19 в (п. 25) в редакції від 21.04.2010, вже як абз.7 п. 5 Порядку, де вказується: «додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються», незаконним, що суперечить Рішенню Конституційного Суду України від 13.05.2015 № рп-4/2015, ч. 1, 3 ст. 1-1, ч. 3 ст. 43, ч. 1, 3 (4) ст. 63 Закону України № 2262 від 09.04.1992 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п. 2 розд. 11 "Прикінцеві положення" Закону України № 2255 від 16.12.2004 «Про внесення змін до деяких законів України з питань соціального захисту військовослужбовців», а також ст. Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до ст. 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 160, 161 та 172 КАС України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, немає.
Відповідно до положень ст. 12 КАС України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до п. 1 ст. 33 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, крім випадку, встановленого ч. 4 ст. 22 цього Кодексу, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.
Враховуючи предмет позову та вказані положення КАС України, розгляд даної справи буде проводитись колегію суддів, склад якої буде визначено в порядку ст. 31 КАС України.
Згідно з ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Так, на думку суду у зв`язку з тим, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки Міністерства соціальної політики України, його необхідно залучити у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись ст. 31, 33, 49, 171, 243 та 248 КАС України, суд
у х в а л и в:
1.Відкрити провадження в адміністративній справі.
Розглядати справу за правилами загального позовного провадження колегією суддів. Колегію суддів визначити в порядку ст. 31 КАС України.
2.Призначити підготовче засідання 04 листопада 2024 року о 15:50 год., яке відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під`їзд, 10-й поверх).
3.Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Міністерство соціальної політики України на стороні відповідача.
4.Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
5.Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз`яснити відповідачеві, що відповідно до ч. 3, 4 ст. 162 КАС України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
6.Запропонувати третій особі подати пояснення щодо даного позову.
7.Зобов`язати Кабінет Міністрів не пізніше як за 7 днів до підготовчого засідання опублікувати оголошення про знаходження у провадженні Київського окружного адміністративного суду адміністративної справи № 320/44630/24 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання абз. 5 п. 5 Ппорядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 у виданні, в якому цей нормативно-правовий акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
8.Повідомити учасників справи, що день видачі копій позовних заяв, а також інших процесуальних документів судді Головенка О.Д., щотижня у вівторок за попередньою домовленістю (Viber +38 (093) 473 15 79).
9.Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
10.Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Головенко О.Д.