Постанова № 122246947, 11.10.2024, Котелевський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
11.10.2024
Номер справи
535/884/24
Номер документу
122246947
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 535/884/24

Провадження № 3/535/377/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2024 року Суддя Котелевського районного суд Полтавської області Гуляєва Г.М. розглянувши матеріал адміністративної справи, який надійшов від командира військової частини НОМЕР_1 відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кузнецовськ, Рівненської області громадянина України,військовослужбовця військовоїчастини НОМЕР_1 ,солдата 5десантно-штурмової роти 2 десантно-штурмового батальйону, місце реєстраціїі проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4ст. 172-11 КУпАП, -

УСТАНОВИВ:

07 вересня 2024 року о 18 годині 00 хвилин під час було виявлено відсутність військовослужбовця призваного за мобілізацією військовоїчастини НОМЕР_1 ,солдата 5десантно- штурмової роти 2 десантно- штурмового батальйону ,що розташованийпоблизу поблизунаселеного пункту АДРЕСА_2 ОСОБА_2 .

09 вересня 2024 року о10 годині 00 хв. солдат ОСОБА_2 самостійно повернувся до військовій частині НОМЕР_1 .

Документи які б підтверджували право бути відсутнім на військовій службі не надав.

Тобто ОСОБА_2 самовільно залишив військову частину НОМЕР_1 07 вересня 2024 року о 18 годин 00 хвилин, та був відсутній на військовій службі без поважних причин з 07 вересня 2024 року 18 годин 00 хвилин до 09 вересня 2024 року 15 годин 00 хвилин, чим вчинив адміністративне правопорушення,передбачене ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності солдат ОСОБА_2 у судове засідання нез`явився,про дату,час тамісце розглядусправи повідомлявсясвоєчасно таналежним чином . Матеріали справи містять заяву ОСОБА_2 про визнання вини і розгляд справи у суді за його відсутності.

Враховуючи, що згідно з положеннямист.268 КУпАПпри розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченест. 172-11 КУпАПприсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не є обов`язковою, тому суд вважає за можливе розглянути адміністративний матеріал за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що дії ОСОБА_2 правильно кваліфіковані за ч.4ст.172-11КУпАП - самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, вчинене в умовах особливого періоду.

Відповідно дост. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Згідно ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого 172-11 ч.4КУпАПпідтверджується матеріаламисправи:а саме:даними протоколупро військовеадміністративне правопорушеннясерії А2582№ 60від 10.09.24р.;копією витягуз наказукомандира військовоїчастини НОМЕР_1 №3від 23.10.2023р.;доповіддю пофакту самовільногозалишення військовоїчастини військовослужбовцемвійськової частини НОМЕР_1 солдатом призванимпомобілізації ОСОБА_2 ; доповіддюпо фактуповернення військовослужбовцядо військовоїчастини НОМЕР_1 солдата призваногопомобілізації ОСОБА_2 ; копією паспорта ОСОБА_2 серії НОМЕР_3 ; поясненнями ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 .

Відповідно до ст.251КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом закону, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, свідків, висновок експерта тощо, є документами, що офіційно засвідчують подію адміністративного правопорушення і, відповідно до ст.251 КУпАП, є джерелами доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи та правильне її вирішення. Протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до ст.ст.254-256 КУпАП.

Статтею 1 Закону України « Про оборону України»визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію( крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудований період після закінчення воєнних дій.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022на території України введено воєнний стан терміном на 30 днів, який продовжено Указом Президента України від 25 травня 2022 року №341 на 90 днів та в подальшому продовжувався не одноразово.

Відповідно достатті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Особливий період діє в Україні від 17 березня 2014 року, після оприлюдненняУказу Президента України від 17 березня 2014 року N 303/2014 «Про часткову мобілізацію». Президент України відповідного рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 25.04.2018 року по справі N 61-1664св17.

Дослідивши матеріалисправи,обставини,що пом`якшуютьта обтяжуютьвідповідальність,характер вчиненогоправопорушення,приходжу довисновку провинуватість ОСОБА_2 скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4ст.172-11 КУпАП, та накладення на нього стягнення у виді штрафу.

Згідно з п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.

Керуючись ст. ст.8,24, ч.4 ст.172-11,283-285,287-290,294 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4ст.172-11 КУпАПта накластина ньогостягнення увиді штрафуу розміріоднієї тисячінеоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що складає17000,00(сімнадцятьтисяч)грн.на користьдержави.Платіжні реквізити для зарахування адміністративних штрафів (крім штрафів ДАІ): Отримувач коштів - ГУК у Полтавській області/ ТГ смт. Котельва/ 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37959255, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) - 899998, Р/рахунок - UA028999980313010106000016686, адреса - смт. Котельва Полтавської області, вул. Полтавський шлях 196.

Роз`яснити ОСОБА_5 30.10.1997 ,що згідноз ч.1ст.307КУпАП штрафмає бутисплачений непізніш якчерез п`ятнадцятьднів здня врученняйому постановипро накладенняштрафу,а вразі оскарженнятакої постанови непізніш якчерез п`ятнадцятьднів здня повідомленняпро залишенняскарги абоподання беззадоволення.

На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати гр. ОСОБА_2 штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 34000.00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду потягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: Г.М.Гуляєва