Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 193/1686/24
Провадження № 3/193/681/24
П О С Т А Н О В А
іменем України
09 жовтня 2024 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Томинець О.В., за участі секретаря судового засідання Оселедець О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні об`єднану справу про адміністративні правопорушення, яка надійшла від Полку патрульної поліції в м. Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області ДПП відносно:
ОСОБА_1 , народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 3ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
13.09.2024 відносно ОСОБА_1 інспектором взводу 1 роти 1 батальйону 2 ППП в м. Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП сержантом поліції Бондар Р.Р. складено протокол серії ЕПР1 №128416 про адміністративне правопорушення за ч. 5ст. 126 КУпАП, за фактом того, що 13.09.2024 о 11 год. 40 хв. у с.Вишневе Криворізького району Дніпропетровської області на 55 км траси Н-11 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Форд Фокус, д/н НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортними засобами, чим порушив вимоги п. 2.1 «а» ПДР України.
Того ж дня, 13.09.2024 відносно ОСОБА_1 інспектором взводу 1 роти 1 батальйону 2 ППП в м. Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП сержантом поліції Бондар Р.Р. складено протокол серії ЕПР1 №128429 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 130 КУпАП, за фактом того, що 13.09.2024 о 11 год. 40 хв. у с.Вишневе Криворізького району Дніпропетровської області на 55 км траси Н-11 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Форд Фокус, д/н НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння (виражене тремтіння пальців рук, звужені зіниці очей, що не реагують на світло, поведінка, що не відповідає обстановці), проте в порушення вимогп. 2.5 ПДРУкраїни, від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп`яніння відмовився.
За постановою судді від 24.09.2024 вказані матеріали справ про адміністративні правопорушення об`єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Крім того, для отримання інформації щодо стану розгляду судової справи та прийнятих судових рішень функціонує офіційний веб-портал «Судова влада України» за допомогою якої будь-яка особа може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи, та стадії її розгляду.
Дана позиція повністю відповідає усталеній практиці ЄСПЛ, яку відповідно до ст. 17Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 р. суди застосовують при розгляді справ як джерело права. Так, у рішенні ЄСПЛ у справі «Пономарев проти України» Суд зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Стаття 268 КУпАПне містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення застаттею 126,130 КУпАП без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Виходячи зі змісту статей7,254,279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статей 245, 280 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи.
Відповідно до ч. 1, 2ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Частиною 3ст.130КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першоюцієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина 5ст. 126 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою- четвертою статті 126 КУпАП.
Відповідно доп. 2.1 "а" ПДРУкраїни водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Згідно зп. 2.5 Правил дорожнього рухуУкраїни, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За змістом ст. 251КУпАП доказамипосправіпро адміністративнеправопорушення єбудь-якіфактичнідані,наосновіяких орган(посадоваособа)встановлює наявністьчивідсутністьадміністративного правопорушення,винністьданоїособи вйоговчиненніта іншіобставини,щомаютьзначення дляправильноговирішеннясправи.Ціданівстановлюються,зокрема,протоколомпроадміністративне правопорушення,поясненнями особи,якапритягаєтьсядо адміністративноївідповідальності,свідків,речовими доказами,показаннями.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП підтверджується такими доказами:
- протоколами про адміністративні правопорушення від 13.09.2024 серії ЕПР1 №128416, 128429, що складені уповноваженими на те посадовими особами, у яких відображені обставини і подію вчинення ОСОБА_1 вищевказаних адміністративних правопорушень (а. с. 1,9);
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських, препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 13.09.2024 згідно якого вбачається, що у ОСОБА_1 виявлені ознаки сп`яніння, зокрема звужені зіниці очей, що не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці (а.с. 10);
- витягом із адмінпрактики, з якого вбачається, що згідно постанови Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська від 07.11.2023 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП і накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 (десять) років, окрім того постановою Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 03.06.2024 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП і накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 (десять) років (а.с. 14,15);
- витягом із адмінпрактики, з якого вбачається, що за постановою Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська від 27.10.2023 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП і накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років (а.с. 5);
- довідкою із наявних облікових баз, згідно відомостей яких вбачається, що ОСОБА_1 отримував посвідчення водія серії НОМЕР_2 (а.с. 3,12);
- відеозаписами з нагрудних камер поліцейських на яких зафіксовано, обставини подій вчинені 13.09.2024, зокрема, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на пропозицію поліцейських пройти огляд на стан наркотичного сп`яніння в медичному закладі, відмовився (а.с. 4,13).
За таких підстав, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 126, ч.3 ст.130КУпАП, а його вину доведено повністю.
Відповідно до вимог ч. 2 ст.36КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, при розгляді об`єднаної справи про адміністративні правопорушення судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч. 3 ст.130 КУпАП, доведена поза розумним сумнівом, а тому на правопорушника в силу вимог ч. 2ст. 36 КУпАПслід накласти адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У зв`язку з чим на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 3ст. 130 КУпАП, яка є більш серйознішою з числа вчинених правопорушень, - у виді адміністративного арешту строком на 15 діб, оскільки раніше призначені адміністративні стягнення у вигляді штрафу у розмірі 40 800 грн, 51 000 грн. правопорушником не сплачені, тому такий вид стягнення є неефективним та не досягає мети виправлення через ухилення ОСОБА_1 від його виконання.
Між тим суд зауважує, що ОСОБА_1 постійно ухилявся від відбуття призначених стягнень, продовжував неодноразово вчиняти аналогічні адміністративні правопорушення, що свідчить про невиправність та зухвалість його дій.
Вказане основне адміністративне стягнення слід призначити без конфіскації транспортного засобу, оскільки транспортний засіб Форд Фокус, н/з НОМЕР_1 , належить іншій особі ОСОБА_2 , а не є власністю ОСОБА_1 .
Крім цього, згідно вимог ст. 40-1КУпАПта п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» із вказаного правопорушника підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 605,50 грн.
Керуючись ст.33, 36,40-1, ч. 5 ст.126, ч. 3 ст.130, 248, 249, 252, 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.126, ч. 3 ст. 130 КУпАП, і накластина нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту строком на 15 (п`ятнадцять) діб.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп. (Отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ одержувача 37993783, МФО банку 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП)).
Постанову суду може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Софіївський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. В. Томинець