Постанова № 122038, 07.09.2006, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
07.09.2006
Номер справи
4/356ад
Номер документу
122038
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32

П О С Т А Н О В А

Іменем України

07.09.06 Справа № 4/356ад.

Суддя Батюк Г.М., розглянувши матеріали справи за позовом

Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», м.Луганськ

до Розкішнянської сільської ради , с.Розкішне Лутугинського району Луганської області

про скасування рішення від 15.03.06 № 30/1

при секретарі судового засідання Уставицькій О.В

в присутності представників сторін:

від позивача –Рисістих І.А., дов. № 15/42-17-457 від 24.10.05;

- Митрошина М.А., дов. № 15/42-17-245 від 10.07.06;

від відповідача – Медічева К.Б., дов. № б/н від 06.09.06.

Суть спору: заявлено вимоги про скасування рішення Розкішнянської сільської ради

№ 30/1 від 15.03.06 « Про внесення змін до рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 « Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради ».

У судовому засіданні 05.09.06 по справі оголошена перерва до 07.09.06.

Постанова господарського суду Луганської області виноситься 07.09.06.

Відповідач відзивом на позовну заяву від 05.09.06 № 2/268 проти позовних вимог заперечує посилаючись на те, що підвищення тарифів на використання тепла не захищає малозабезпечені сім»і ; низький рівень наданих послуг теплопостачання та з інших підстав, викладених у відзиві

Сторони не досягли примирення.

Розглянувши матеріали справи, додатково надані документи, вислухавши представників сторін, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, суд, -

В С Т А Н О В И В:

Розкішнянською сільською радою 1У скликання ( 30 сесія) 15.03.06 прийнято рішення

№ 30/1 від 15.03.06 « Про внесення змін до рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 « Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради ». Вказаним рішенням Розкішнянська сільська рада вирішила:

1. Внести зміни до рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 «Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради«та пункт 1 викласти в такій редакції:

1.Затвердити на території Розкішнянської сільської ради тарифи на послуги теплопостачання: для 1 групи споживачів ( населення)- опалення 1,26 грн. за 1кв.м опалювальної площі в місяць опалювального періоду, для 3 групи споживачів ( бюджетні і госпрозрахункові організації)- 221 грн. 78 коп. за 1Гкал.

2.Тариф для 1 групи споживачів внести з 01.01.06.

Позивач звернувся з позовом про скасування рішення Розкішнянської сільської ради

№ 30/1 від 15.03.06 « Про внесення змін до рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 « Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради ». В рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 «Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради«Розкішнянська сільська рада внесла зміни посилаючись на те, що до Розкішнянської сільської ради надійшла колективна скарга мешканців вул. Леніна по тарифам на теплопостачання, а також сесія відмітила низку якість послуг теплопостачання.

Оцінивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно п.1.1 Статуту ЛОСТП «Луганськтеплокомуненерго»є комунальним підприємством , що створене органом місцевого самоврядування - Луганською обласною Радою для безперебійного теплопостачання та гарячого водопостачання, для задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій та інших суб'єктов в його послугах на території області.

Відповідно до п. З ст. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»від 24.06.04 № 1875-ІУ ( далі - Законі № 1875-ІУ) державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується на забезпеченні функціонуванні підприємств, що виробляють та надають житлово-комунальні послуги. На умовах самофінансування та досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Статтею 1 Закону України «Про теплопостачання»від 02.06.05 № 2633-ІУ ( далі - Закон № 2633-ІУ) передбачено, що тарифом на теплову енергію є грошовий вираз витрат на виробництво. Транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахування рентабельності виробництва, інвестиційних та інших складових.

Згідно п.З ст. 31 Закону № 1875-ІУ та ст. 20 Закону № 2633-ІУ тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджуються органами місцевого самоврядування.

Згідно ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»№ 280/97 від 21.05.1997 до відання виконавчих органів міських рад належить встановлення в порядку і в межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності територіальної громади.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про теплопостачання» до основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати комунальних послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності, крім тарифів на теплову енергію, виробляється на установках комбінованого виробництва теплової і електричної енергії.

Таким чином, вищенаведеними законами до повноважень органів місцевого самоврядування (виконавчих органів міських рад) у сфері теплопостачання належить встановлення тарифів на теплову енергію, які надаються виключно підприємствами та організаціями комунальної власності. Крім того, до повноважень органів місцевого самоврядування не відноситься встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляються теплопостачальниками, які здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі , в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Пунктом 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства в Україні передбачено., що в адміністративної справі про противоправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо ін заперечує проти позову.

За таких обставин, рішення Розкішнянської сільської ради № 30/1 від 15.03.06 «Про внесення змін до рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 « Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради«винесено з перевищенням повноважень та з порушенням вимог закону, а отже позовні вимоги про скасування рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 « Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради « підлягають задоволенню.

У зв'язку з вищевикладеним, суд прийшов до наступного, що відповідачем у справі не доведено нормативні підстави щодо внесено зміни до рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 «Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради «, оскільки нормами діючого законодавства не передбачені повноваження сільської ради щодо скасування рішень та внесення змін сесій, тому позовні вимоги позивача слід задовольнити та скасувати рішення Розкішнянської сільської ради

№ 30/1 від 15.03.06 « Про внесення змін до рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 « Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради ».

Відповідно до ст.94 КАС України судові витрати позивача: 3 грн. 40 коп. на оплату державного мита стягуються на його користь з місцевого бюджету с.Розкішне Лутугинського району Луганської області , оскільки статтею 94 КАС України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб»єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України ( або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом п'ятиденного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Скасувати рішення Розкішнянської сільської ради № 30/1 від 15.03.06 «Про внесення змін до рішення Розкішнянської сільської ради № 26/24 від 10.10.05 « Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання на території Розкішнянської сільської ради«.

3.Стягнути з місцевого бюджету с.Розкішне Лутугинського району Луганської області на користь Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», м.Луганськ, кв..Восточний,22, код ЄДРПОУ 03340529 судові витрати: 3 грн.40 коп. на оплату державного мита.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 12.09.06.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Г.М.Батюк