Постанова № 121965640, 25.09.2024, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.09.2024
Номер справи
760/10266/24
Номер документу
121965640
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №760/10266/24

Провадження №3/760/3951/24

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 вересня 2024 року Київ

Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, головного спеціаліста відділу планування логістичного забезпечення управління логістики штабу командування Медичних сил Збройних Сил України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

До Солом`янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, який 01.05.2024 протоколом автоматизованого розподілу визначено для розгляду суддю Мозолевську О.М..

Згідно протоколу №484 від 29.04.2024 ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу планування логістичного забезпечення управління логістики штабу командування Медичних сил Збройних Сил України, відповідно до підпункту «Г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 46 даного Закону, 17.12.2023 подав завідомо недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 775 952, 54 грн до щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених адміністративних правопорушеннях не визнав. Вказав, що йому невідомо з яких причин не відображалися дані які необхідно було внести до декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Просив провадження у справі закрити. Надав службову характеристику із місця роботи, згідно якої характеризується позитивно.

Захисник ОСОБА_1 , адвокат Габраєв В.В. заперечував вину особи, що притягується до адміністративної відповідальності. Зазначив, що зі змісту протоколу вбачається, що «відповідно до обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією Національним агентством було виявлено, що ОСОБА_1 подав завідомо недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 755 952,54 грн». Вважає, що зазначене твердження є припущенням Національного агентства. Учасники бойових дій та особи прирівняні до них відповідно до пункту 14 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі учасники антитерористичної операції, мають право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. 12.09.2016 ОСОБА_1 як учасник бойових дій, отримав у власність земельну ділянку, кадастровий номер 3221884400:08:193:6017, яка була відображена в попередніх деклараціях. Також, 22.02.2021 ОСОБА_1 , як учасник бойових дій, отримав у власність земельну ділянку, кадастровий номер 6123480700:02:002:0459. Вказав, що Національним агентством всупереч діючого законодавства, проведено оцінку земельних ділянок які отримані безоплатно ОСОБА_1 від держави, як учасником бойових дій, та які не мали грошової оцінки. Послався, що на офіційному вебсайті Національного агентства Роз`яснень від 13.11.2023 №4, п. 64, зазначено «якщо експертна грошова оцінка не проводилася, при цьому у договорі немає відомостей про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, то у полі «вартість на дату набуття або за останньою оцінкою, грн» слід обрати позначку «Не відомо». На підставі зазначеного стверджував, що земельні ділянки оцінено незаконно. Вартість даних земельних ділянок, начебто, складає 241 614, 98 грн та 399 873, 98 грн, що разом складає 641 489 грн. На підставі зазначеного, вказував, що у протоколі про адміністративне правопорушення №484 від 29.04.2024 зазначені недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних. Вважає, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення. Окремо вказав, що початковим моментом перебігу строку давності у протоколі про адміністративне правопорушення потрібно зазначати день вчинення особою правопорушення, а не день його виявлення, оскільки тривалість строку давності притягнення до відповідальності не може мати необмежний характер та залежати від ефективності та дієвості органів, які повинні виявляти певні порушення. На підставі зазначеного, вважав, що строки давності для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 4 ст. 172-6 КУпАП, сплинули, а тому провадження у справі підлягало закриттю.

Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його захисника адвоката Габраєв В.В., врахувавши думку прокурора Офісу Генерального прокурора Щербака А.М., дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, дійшов наступного висновку.

Встановлено, що відповідно до наказу начальника Генерального штабу Збройних Сил України №262 від 19.12.2022 підполковника ОСОБА_1 призначено на посаду старшого офіцера відділу формування потреб в військовій техніці, засобах ближнього бою та розвідки управління планування забезпечення озброєнням, військовою технікою та матеріально-технічними засобами Головного управління логістики Генерального штабу Збройних Сил України. У подальшому, відповідно до наказу Командувача Медичних сил Збройних Сил України Міністерства оборони України №154 від 18.09.2023 підполковника ОСОБА_1 , призначено на посаду головного спеціаліста відділу планування логістичного забезпечення управління логістики штабу командування Медичних сил Збройних Сил України. Відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців крокові військової служби, курантів військових начальних закладів. інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки. Згідно ст. 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» та ст. З Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі Статуту), затвердженого Законом України №548-XIV від 24.03.1999, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров?я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно вимог ст. ст. 3, 11, 12, 16, згаданого Статуту та ст. ст. 2, 3, 6 наведеного Закону, ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової служби - державним службовцем, який уповноважений на виконання функцій держави.

Відповідно до пункту 12 ст. 6 Закону України «Про військовий обов?язок і військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов?язків згідно із законодавством. Так, адміністративно-господарські функції (обов?язки) - це обов?язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо)

Таким чином, ОСОБА_1 є військовою посадовою особою Збройних Сил України, та є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені цим Законом.

Також, положеннями статті 1 вказаного Закону суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

На підставі зазначеного, ОСОБА_1 , будучи військовою посадовою особою, є суб?єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією.

У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указами Президента України №64/2022 від 24.02.2022, №341/2022 від 17.05.2022, №573/2022 від 12.08.2022, №757/2022 від 07.11.2022, №58/2023 від 06.02.2023, №254/2023 від 01.05.2023 451/2023, №451/2023 від 26.07.2023, №734/2023 від 06.11.2023 та №49/2024 від 05.02.2024, №271/2024 від 06.05.2024, №469/2024 від 23.07.2024 та затвердженими відповідно законами України №2402-ІХ від 24.02.2022, №2263-ІХ від 22.05.2022, №2500-IX від 15.08.2022, №2738-IX від 16.11.2022, №2915-IX від 07.02.2023, №3057-IX від 02.05.2023, №3275-IX від 27.07.2023, №3429-IX від 08.11.2023, №3564-IX від 06.02.2024, №3684-IX від 08.05.2024, №3891-IX від 23.07.2024 в Україні діє правовий режим воєнного стану з 24.02.2022 до 09.11.2024.

Законом України «Про захист інтересів суб?єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» від 03.03.2022 №2115-1X встановлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи. Також у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється. Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 вищезазначеного Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024. Суб?єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023. Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Строк подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2021 та 2022 рік становить не пізніше 31.01.2024. Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024. Суб?єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 №448/21 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за №986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до розділу ІІ вказаного порядку суб?єкти декларування подають до Реєстру декларації, у тому числі виправлені декларації, що подаються відповідно до Закону шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб?єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка у 2022-2023 роках не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону України «Про запобігання корупції», і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», був зобов`язаний подати такі декларації не пізніше 31.01.2024.

Відповідно до Реєстру ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік 17.12.2023 о 17:12.

Уповноваженою особою Національного агентства - провідним спеціалістом відділу контролю щодо повноти заповнення декларації Управління проведення моніторингу способу життя та контролю щодо повноти заповнення декларації Будзінською О.І. проведено повну перевірку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2022 рік поданої ОСОБА_1 .. Відповідно до обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією Національним агентством виявлено, що ОСОБА_1 подав завідомо недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 755 952,54 грн до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим не дотримав вимоги пункту 2 частини 1 статті 46 Закону України «Про запобігання корупції». У розділі 3 «Об?єкти нерухомості» декларації суб?єкт декларування не зазначив відомості про нежитлове приміщення загальною площею 4,4 м, розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 2243332832224, яке належить йому на праві власності згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Суб`єкт декларування у своїх поясненнях вказав, що зазначав відомості про об`єкт нерухомого майна, і припускає, що відомості щодо об`єктів нерухомого майна навмисно приховані.

Наказом Національного агентства від 23.07.2021 №449/21 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за №987/36609, затверджено Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Порядок), та Форму декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чинного на дату подання декларації.

Відповідно до п. З розділу ІІ Порядку суб?єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення із цим Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки.

Пунктом 4 розділу ІІ Порядку визначено, що після заповнення усіх необхідних розділів декларації суб`єкту декларування надається можливість перевірити повноту та достовірність зазначеної ним інформації. Перед підписанням декларації суб?єкт декларування підтверджує повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки.

Згідно п. 5 розділу ІІ Порядку визначено, що суб?єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Крім того, згідно з інформацією про стан функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», наданої Департаментом інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації, будь-яких технічних проблем (помилок) у роботі Реєстру протягом 17.12.2023 (у день подання суб?єктом декларування декларації) не зафіксовано.

Також, згідно договору купівлі-продажу майнових прав від 14.09.2020 №338-нжп-465 вартість приміщення становить 26 400,00 гривень. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 26 400,00 гривень. ОСОБА_1 не зазначив відомостей про нежитлове приміщення загальною площею 4,8 м, розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 1719993332224, яке належить йому на праві власності згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до договору купівлі-продажу майнових прав від 03.10.2018 №338-нжп-455 вартість приміщення становить 24 000,00 гривень. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 24 000,00 гривень. ОСОБА_1 не зазначив відомостей про нежитлове приміщення загальною площею 5,4 м, розташоване за адресою: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 1489490832224, яке належить йому на праві власності згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Згідно договору купівлі-продажу від 01.12.2021 вартість приміщення становить 21 666,95 гривні. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 21 666,95 гривні. ОСОБА_1 не зазначив відомостей про нежитлове приміщення загальною площею 5,2 м, розашоване за адресою: АДРЕСА_5 , реєстраційний номер об?єкта нерухомого майна - 1393265432224, яке належить йому на праві власності згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до договору купівлі-продажу майнових прав від 23.10.2017 №338-нжп-456 вартість приміщення становить 26 000,00 гривень. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 26 000,00 гривень.

ОСОБА_1 не зазначив відомостей про нежитлове приміщення загальною площею 6,1 м, розташоване за адресою: АДРЕСА_6 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 1361668232224, яке належить йому на праві власності згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до договору міни (обміну) від 10.02.2020 та Звіту про оцінку майна, вказаного у договорі, вартість приміщення становить 36 396,63 гривні. гривні. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 36 396,63 грн. ОСОБА_1 не зазначив відомостей про земельну ділянку загальною площею 1218 м, кадастровий номер 6123480700:02:002:0459, розташовану за адресою: АДРЕСА_7 . Відповідно до довідки про оціночну вартість об`єкта нерухомості від 18.03.2024 №201-20240318-0007505452 вартість вказаної земельної ділянки становить 399 873,98 гривні. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 399 873,98 гривні.

ОСОБА_1 не зазначив відомостей про земельну ділянку загальною площею 1176 м, кадастровий номер 3221884400:08:193:6017, розташовану за адресою: Литвинівська сільська рада, Вишгородський район, Київська область, реєстраційний номер об?єкта нерухомого майна - 1028603332218, яка належить йому на праві власності згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Відповідно до довідки про оціночну вартість об?єкта нерухомості від 18.03.2024 N? 201-20240318-0007505408 вартість вказаної земельної ділянки становить 241 614,98 гривні. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 241 614,98 гривні.

На підставі зазначеного, ОСОБА_1 у розділі 3 «Об?єкти нерухомості» декларації зазначив недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на суму 775 952,54 грн, чим не дотримав вимог п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону. При вирішенні питання щодо наявності підстав для притягнення суб`єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності стосовно майна або іншого об`єкта декларування, що має вартість станом на 17.12.2023.

Частиною 4 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні встановлено та підтверджено, що ОСОБА_1 займаючи посаду головного спеціаліста відділу планування логістичного забезпечення управління логістики штабу командування Медичних сил Збройних Сил України та відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону, зазначив недостовірні відомості у декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Будь-яких фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку можливо встановити відсутність адміністративних правопорушень, у зв`язку з яким складено протокол №484 від 29.04.2024, чи встановити відсутність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або ж встановити інші обставини, які б свідчили на користь ОСОБА_1 , подано не було.

Суд дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 34 КУпАП обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 12 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.

У зв`язку з тим, що ОСОБА_1 , є військовослужбовцем, в силу припису п.12 ст.5 Закону України «Про судовий збір» він підлягає звільненню від сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 247, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп.

Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.

Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від сплати судового збору на підставі п.12 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА