УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-4449/10/1070
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2010 року м. Київ
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Музиченко А.В., при секретарі судового засідання Коваленко О.О., за участю представників
позивача: - Мороза В.М. (довіреність від 19.11.2009 року № 1427/10/251 010), відповідача: - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області до Споживчого товариства «Оберіг», про стягнення заборгованості по штрафним санкціям в сумі 820 (вісімсот двадцять) гривень 00 копійок, -
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2010 року до Київського окружного адміністративного суду звернулася Яготинська міжрайонна державна податкова інспекція Київської області з адміністративним позовом до Споживчого товариства «Оберіг», про стягнення заборгованості по штрафним санкціям в сумі 820 (вісімсот двадцять) гривень 00 копійок.
Ухвалою від 09 квітня 2010 року Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду в судовому засідання на 07 червня 2010 року на 14 годину 00 хвилин.
07 червня 2010 року сторони, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи в судове засідання не зявилися. Від представника позивача до суду надійшло письмове клопотання про перенесення розгляду справи, у звязку з чим, суд визнав за можливе відкласти розгляд справи, наступне судове засідання призначено на 20 липня 2010 року на 14 годину 00 хвилин.
В призначений день та час до суду зявився представник позивача, позовні вимоги вмотивовано підтримав.
Відповідачу за адресою його місцезнаходження, відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців неодноразово направлялися поштові відправлення, але до суду повернулися конверти з судовими повідомленнями з позначкою про те, що адресат за зазначеною адресою не проживає.
Згідно зі статтею 18 Закону №755-IV, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними, а в силу частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. За таких обставин, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи (частина друга статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України), тому суд вирішив розглядати справу за відсутності представника відповідача.
В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що у звязку з порушенням відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з відповідача підлягає стягненню сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 820 (вісімсот двадцять) гривень 00 копійок.
Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно та обєктивно дослідивши матеріали справи, та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач Споживче товариство «Оберіг», 21 березня 2000 року зареєстроване Згурівською районною державною адміністрацією Київської області як юридична особа (місцезнаходження: 07600, Київська область, Згурівський район, селище міського типу Згурівка, вулиця Лісова, будинок 3, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 21 березня 2000 року Серії А00 № 603258, ідентифікаційний номер: 30730461, про що зроблено запис про включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру за № 13361200000000260).
23 жовтня 2009 року Державною податковою адміністрацією Київської області було проведено перевірку магазину кафе «Магнолія», яке належить відповідачу, з питань дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки було виявлено порушення пунктів 1, 2, статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР.
Статтею 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результатами проведеної перевірки складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 23 жовтня 2009 року за № 3441/1000/23/30730461, відповідно до якого було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001182308 від 05 листопада 2009 року на суму 820 (вісімсот двадцять) гривень 00 копійок.
Доказів оскарження в судовому порядку зазначеного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем суду не надано.
Надаючи правової оцінки відносинам, що виникли між позивачем та відповідачем, суд виходить з наступних положень законодавчих актів.
Відповідно до статті 238 Господарського Кодексу України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно господарські санкції, тобто заходи організаційно правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
В статті 250 Господарського Кодексу України передбачено, що адміністративно господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Згідно з пунктами 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (пункт 1 статті 17).
Згідно наявних в матеріалах справи доказів, а саме акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 23 жовтня 2009 року за № 3441/1000/23/30730461 встановлено, що відповідачем не була проведена через реєстратор розрахункових операцій реалізація товару на загальну суму 164 (сто шістдесят чотири) гривні 00 копійок.
У звязку з цим за порушення пунктів 1, 2 статті 3 у відповідності до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, відповідачу нарахована фінансова санкція в пятикратному розмірі вартості проданих товарів, що становить 820 (вісімсот двадцять) гривень 00 копійок.
Згідно зі статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, відповідно до акту від 23 жовтня 2009 року за № 3441/1000/23/30730461 невідповідність сум готівкових коштів щодо відповідача не виявлена .
Таким чином, загальна сума штрафних (фінансових) санкцій становить 820 (вісімсот двадцять) гривень 00 копійок .
З огляду на вказане, суд дійшов висновку про правомірність застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій, отже, позов є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути зі Споживчого товариства «Оберіг» (ідентифікаційний номер: 30730461) на користь Державного бюджету України заборгованість по штрафним санкціям в сумі 820 (вісімсот двадцять) гривень 00 копійок шляхом перерахування на бюджетний рахунок одержувача № 31115104700274 ВДК в Згурівському районі Київської області, ідентифікаційний номер: 23570438, банк одержувача: УДК в Київській області, МФО 821018, код платежу 21080900.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст.. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 26 липня 2010 року.
Суддя А.В. Музиченко