Постанова № 121858995, 25.09.2024, Іваничівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
25.09.2024
Номер справи
156/1154/24
Номер документу
121858995
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 156/1154/24

Провадження № 3/156/805/24

Рядок статзвіту 305

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 вересня 2024 року сел. Іваничі

Суддя Іваничівськогорайонного судуВолинської області Малюшевська І. Є. , розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу поліцейської діяльності №1 (сел. Іваничі) Володимирського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 ,уродженця сел.Іваничі Володимирськогорайону Волинськоїобласті,українця,громадянина України,із середньоюспеціальною освітою,неодруженого,зареєстрованого заадресою тамешканця: АДРЕСА_1 , непрацевлаштованого, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,

за ст. 173 КУпАП,

учасники справи:

особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

про права передбачені ст. 268 КУпАП, ст.ст.10,63 Конституції Україниособі роз`яснено,

в с т а н о в и в :

І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 286858 від 14.09.2024 року, 07.09.2024 року близько 00:15 год в сел. Іваничі по вул. Лелюкова ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство: висловлювався нецензурною лайкою до ОСОБА_2 і надалі, в період з 07.09.2024 року по 12.09.2024 року писав ОСОБА_2 на месенджер образливі слова та погрози, чим завдав потерпілій шкоди її психологічному здоров`ю.

Такими своїми діями ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, за що передбачена відповідальність встановленаст.173 КУпАП.

ІІ. Пояснення учасників справи

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, та пояснив, що із ОСОБА_2 у нього виник конфлікт з приводу якого він дійсно писав їй повідомлення у месенджер. Станом на сьогоні вони із потерпілою примирилися, а їхній конфлікт вичерпано. Свою вину визнав повністю, щиро розкаявся та пообіцяв подібного не повторювати. Просив суд суворо його не карати.

ІІІ. Застосоване судом законодавство

Відповідно до ст.1КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушенняє охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержанняКонституції Україниі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ст.9КУпАП правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з положеннями ст.ст. 245, 252, 280 КУпАПзавданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасно, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

У ст. 251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ст. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозицієюстатті 173КУпАП передбачено, що дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, - передбачає адміністративну відповідальність.

ІV. Оцінка суду щодо фактичних обставин справи

Суддя, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 586858 від 14.09.2024 року; рапортом № ЄО-1982 від 12.09.2024 року, заявою потерпілої ОСОБА_3 від 12.09.2024 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 ; письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 від 12.09.2024 року; усними поясненнями ОСОБА_1 ,які віннадав усудовому засіданні,а такожписьмовими йогопоясненнями від14.09.2024року,фототаблицею ЄО№1982від 12.09.2024року ізскріншотами повідомлень та іншими документами, доданими до протоколу.

При цьому судом враховується також те, що ОСОБА_1 дії працівників поліції щодо складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення не оскаржував, доказів неправомірної поведінки останніх та доказів, які б спростовували фактичні дані, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення та додатках до нього, - суду не скеровував.

За таких обставин беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, оскільки докази його вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в матеріалах, що були повно та всебічно досліджені.

V. Накладення адміністративного стягнення

Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення, суддею враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

При накладенні стягнення обставиною, яка пом`якшує відповідальність правопорушника є щире каяття.

Обставин, які б обтяжували відповідальність суддею не встановлено.

Беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу та майновий стан порушника (молодого віку, працездатний, непрацевлаштований), ступінь його вини, те, що вперше притягується до адміністративної відповідальності, наявність обставини, що пом`якшує покарання та відсутність обставин, які б таке обтяжували, а також відсутність шкідливих наслідків від адміністративного правопорушення, тому суддя вважає за необхідне призначити правопорушнику адміністративне стягнення в межах санкції ст. 173 КУпАП у виді штрафу в мінімальному розмірі.

VІ. Судові витрати

Також відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується в доход держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.

Керуючись ст. 173, ст.ст. 221, 283, 284, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя

п о с т а н о в и в :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) грн 00 коп.

Встановити ОСОБА_1 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому цієї постанови. Рахунок для оплати штрафу: отримувач коштів: ГУК у Волинські області/смт Іваничі/21081100; код за ЄДРПОУ: 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA108999980313050106000003484.

У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_1 в дохід держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 102 (сто дві) грн 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605(шістсот п`ять) гривень 60 коп. Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Строк пред`явлення постанови для виконання 3 (три) місяці згідноЗакону України «Про виконавче провадження».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яка притягувалась до адміністративної відповідальності та потерпілою особою протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Іваничівський районний суд Волинської області.

Суддя І. Є. Малюшевська