Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 жовтня 2010 року Справа № 2а-6634/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Лагутіна А.А.;
при секретарі: Ігнатович О.А.;
за участю:
представника позивача: Золотих Г.А. (довіреність № 20644/10 дійсна до 05.10.2011 року);
представника відповідача: не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Успенський кірпічний завод Фасад» про стягнення з відповідача суми податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на його активи,-
ВСТАНОВИВ
06.09.2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську (далі - Позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Успенський кірпічний завод Фасад» (далі Відповідач) в якому позивач посилався на наступне.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 09.04.1999 р. № 588-ХІУ відповідач, як платник податків і зборів (обов'язкових платежів), зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідач товариства з обмеженою відповідальністю «Успенський кірпічний завод Фасад» зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради та внесений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 01.03.2006 року за № 13821020000007966 і є юридичною особою.
Відповідач перебуває на обліку як платник податків в державній податковій інспекції в Жовтневому районі м. Луганську з 02.03.2006 року за № 07105, що підтверджується відповідною довідкою форми № 4-ОПП від 18.01.2010 року за № 3210 та має податкову заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 565,73 грн., у тому числі: з податку на прибуток - 562,00 грн. та з комунального податку 03,73 грн., яка складається із сум податкових зобов'язань.
Тому, позивач просив стягнути з відповідача, шляхом звернення стягнення на його активи податкову заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 565,73 грн., у тому числі: з податку на прибуток - 562,00 грн. та з комунального податку 03,73 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про час, дату та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Судом було здійснено повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення судового засідання за адресами: 91000, м. Луганськ, кв. Жукова, 3а (згідно повідомлення про вручення поштового відправлення адресат відмовився отримати судову повістку) та 91000, м. Луганськ, кв. Зарічний, 18 (згідно повідомлення про поштове відправлення за зазначеною адресою юридична особа не знаходиться).
Згідно з приписами ч.11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин, суд, вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних у справі матеріалів.
Заслухавши представника позивача, встановивши обставини та дослідивши надані на їх підтвердження докази, розглянувши справу у межах заявлених позовних вимог суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що відповідач товариства з обмеженою відповідальністю «Успенський кірпічний завод Фасад» зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради та внесений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 01.03.2006 року за № 13821020000007966 і є юридичною особою.
Відповідач перебуває на обліку як платник податків в державній податковій інспекції в Жовтневому районі м. Луганську з 02.03.2006 року за № 07105, що підтверджується відповідною довідкою форми № 4-ОПП від 18.01.2010 року за № 3210.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів зобов'язані сплачувати відповідну суму податків та зборів в установлені законом строки.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України «Про систему оподаткування» визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані у числі іншої сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законам терміни.
Згідно Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Своїми діями відповідач завдає шкоду державному бюджету, порушуючи права та законні інтереси держави, а саме має податкову заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 565,73 грн., у тому числі: з податку на прибуток - 562,00 грн. та з комунального податку 03,73 грн., яка складається із сум податкових зобов'язань.
Вказана основна сума податкової заборгованості виникла в результаті несплати підприємством задекларованих платежів протягом 2009, 2010 pоків по податку з прибутку, та комунальному податку, що підтверджується розрахунком суми податкового боргу станом на 25.02.2010 року (аркуш справи 15) та декларацією з податку на прибуток підприємства відповідача за 3 квартали 2009 року (аркуш справи 16, 17).
Законом України № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон № 2181) визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобов'язання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пункту 1.6 ст.1 Закону № 2181 примусове стягнення це звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків. Крім того, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Згідно з ст.1 Закону № 2181 активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності.
Як зазначено у ст.3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Згідно п.5.1 ст.5 Закону України № 2181 податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 ст.5 Закону України № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону № 2181 для подання податкової декларації, а саме за базовий податковий (звітній) період (календарний квартал, календарний рік).
Законом № 2181 також визначено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене в установлений строк.
На виконання вимог ст.6 Закону № 2181 та з метою погашення податкового боргу відповідача, податковим органом були прийняті заходи, а саме: вручено представнику відповідача першу податкову вимогу № 1/814 від 26.11.2009 року та другу податкову вимогу № 2/45 від 11.01.2010 року (аркуш справи 18-20).
Судом встановлено, що 09.03.2010 року заступником начальника державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська було прийнято рішення за № 36 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу, але зазначені заходи не принесли ніякого результату.
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно є податкова заборгованість перед бюджетом з податкового боргу, яка ним оскаржена не була та до теперішнього часу податковий борг до відповідного бюджету не сплачений.
За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська до товариства з обмеженою відповідальністю «Успенський кірпічний завод Фасад» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємства та комунального податку підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 КАС України не передбачено їх стягнення у даному випадку.
Керуючись Законом України «Про державну податкову службу в Україні», Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Законом України «Про систему оподаткування», ст.ст. 17, 94, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Успенський кірпічний завод Фасад» про стягнення з відповідача суми податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на його активи задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Успенський кірпічний завод Фасад», код ЄДРПОУ 34202617 податкову заборгованості в загальному розмірі 565,73 (пятсот шістдесят пять грн. 73 коп.) грн., у тому числі: з податку на прибуток підприємства - 562,00 (пятсот шістдесят дві грн. 00 коп.) грн., на р/р 31117009700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 11021000, одержувач: Державний бюджет Жовтневого району м. Луганську, код 204046538 та з комунального податку - 03,73 (три грн. 73 коп.) грн., на р/р 33211828700004, ГУДКУ у Луганській області, код платежу 16010200, МФО 804013, код 204046538, одержувач: місцевий бюджет Жовтневого району м. Луганську, шляхом звернення стягнення на його активи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 19 жовтня 2010 ро
СуддяА.А. Лагутін