Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 вересня 2010 року Справа № 2а-6979/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді:Цицюри О.О.,
при секретарі:Глазуновій О.О.,
за участю представників
позивача: Шуст Ю.В. дов. № 189110 від 14.10.2009
відповідача:не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у місті Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕСТ ФУДС» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 690,03 грн. та з комунального податку у розмірі 8,01 грн., а всього 698,04 грн. шляхом звернення стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
14 вересня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у місті Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕСТ ФУДС» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 690,03 грн. та з комунального податку у розмірі 8,01 грн., а всього 698,04 грн. шляхом звернення стягнення на активи.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «БЕСТ ФУДС», код ЄДРПОУ 35156079, зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 06.06.2007 за реєстраційним номером 13821020000013368 в якості субєкта підприємницької діяльності за адресою: м.Луганськ, кв.Восточний, буд.2 кв.2, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України та перебуває на податковому обліку ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську в якості платника податків з 08.06.2007. Згідно статуту Товариство з обмеженою відповідальністю «БЕСТ ФУДС» є юридичною особою приватного права, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, має круглу печатку та штамп зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, бланки зі своїм найменуванням, а також знаки для товарів та послуг. Керівником ТОВ є ОСОБА_2.
Заборгованість відповідача перед бюджетом складає 698 грн.04 коп., з яких:
З податку на прибуток 690 грн.03 коп., з яких:
- за основним платежем 685 грн.00 коп., що виникли на підставі поданої Відповідачем декларації з податку на прибуток від 07.11.08 за № 69103;
штрафні санкції 5 грн. 00 коп., що виникли на підставі податкового повідомлення рішення від 17.11.08 № 0010861530/0, винесеного податковим органом на підставі акту перевірки від 08.10.08 № 560/151;
пеня 0 грн. 03 коп.
- з комунального податку (за основним платежем) 8 грн. 01 коп., що виникли на підставі поданого відповідачем податкового розрахунку комунального податку від 07.11.08. за №69020.
Згідно пункту 1.3 статті 1 Закону України«Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ (далі - Закон № 2181) податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до п.п.5.1 Закону України № 2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.3.1, 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сума податкового зобовязання несплачена платником податків у 10 денний строк з дня отримання податкового повідомлення вважається податковим боргом. В порушення норм діючого законодавства, податковий борг відповідачем не сплачено, у адміністративному та судовому порядку податкове зобовязання відповідачем не оскаржено, тому відповідно до п.п. 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України №2181 вважається узгодженим.
Відповідно до ст. 6 Закону України № 2181 та з метою погашення податкового боргу Відповідача податковим органом були прийняті заходи, передбачені Законом № 2181, а саме:
- на юридичну адресу Відповідача направлено першу податкову вимогу № 1/1204 від 26.08.08, яку у звязку з неможливістю вручення, відповідно до абз. 4 п.п.6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181 було розміщено на дошці податкових оголошень та вона вважається врученою з дня її розміщення з 11.09.2008, про що свідчить акт про неможливість вручення від 11.09.2008;
- на юридичну адресу Відповідача направлено другу податкову вимогу № 2/1661 від 26.08.08, яку у звязку з неможливістю вручення, відповідно до абз. 4 п.п.6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181 було розміщено на дошці податкових оголошень та вона вважається врученою з дня її розміщення з 04.12.2008, про що свідчить акт про неможливість вручення від 04.12.2008.
25 червня 2009 року ДПІ в Жовтневому районі у м. Лугнаську прийнято рішення за № 61 про стягнення коштів та продаж інших активів Відповідача в рахунок погашення його податкового боргу.
Таким чином, вищевказані заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковою інспекцією, не дали позитивного результату, у звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 690,03 грн. та з комунального податку у розмірі 8,01 грн., а всього 698,04 грн. шляхом звернення стягнення на активи.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав адміністративний позов в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві. Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Згідно частини 11 статті 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Як вбачається із довідки поштового відділення ТОВ «БЕСТ ФУДС» за зазначеною юридичною адресою не знаходиться. Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений та за можливим розглянути справу без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що до юрисдикції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною третьою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на які не поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобовязані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «БЕСТ ФУДС», код ЄДРПОУ 35156079, зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 06.06.2007 за реєстраційним номером 13821020000013368 в якості субєкта підприємницької діяльності за адресою: м.Луганськ, кв.Восточний, буд.2 кв.2, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України та перебуває на податковому обліку ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську в якості платника податків з 08.06.2007. Згідно статуту Товариство з обмеженою відповідальністю «БЕСТ ФУДС» є юридичною особою приватного права, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, має круглу печатку та штамп зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, бланки зі своїм найменуванням, а також знаки для товарів та послуг. (а.с. 8-10).
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ч.1 ст. 11 вказаного Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі- платники податків).
Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994р. №334/94-ВР визначено порядок сплати податку на прибуток підприємств, зокрема, відповідно до ст. 3 Закону обєктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на: суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону; суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону. Відповідно до п. 16.1 ст. 16 Закону платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач є платником податку на прибуток з підприємств та комунального податку.
Заборгованість відповідача перед бюджетом складає 698 грн.04 коп., з яких:
З податку на прибуток 690 грн.03 коп., з яких:
за основним платежем 685 грн.00 коп., що виникли на підставі поданої Відповідачем декларації з податку на прибуток від 07.11.08 за № 69103;
штрафні санкції 5 грн. 00 коп., що виникли на підставі податкового повідомлення рішення від 17.11.08 № 0010861530/0, винесеного податковим органом на підставі акту перевірки від 08.10.08 № 560/151;
пеня 0 грн. 03 коп.
- з комунального податку (за основним платежем) 8 грн. 01 коп., що виникли на підставі поданого відповідачем податкового розрахунку комунального податку від 07.11.08. за №69020.( а.с. 18-22)
Позивачем вживалися встановлені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ заходи щодо погашення відповідачем зазначеної заборгованості, а саме Відповідно до ст.. 6 Закону України № 2181 та з метою погашення податкового боргу Відповідача податковим органом були прийняті заходи, передбачені Законом № 2181, а саме:
- на юридичну адресу Відповідача направлено першу податкову вимогу № 1/1204 від 26.08.08, яку у звязку з неможливістю вручення, відповідно до абз. 4 п.п.6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181 було розміщено на дошці податкових оголошень та вона вважається врученою з дня її розміщення з 11.09.2008, про що свідчить акт про неможливість вручення від 11.09.2008;
- на юридичну адресу Відповідача направлено другу податкову вимогу № 2/1661 від 26.08.08, яку у звязку з неможливістю вручення, відповідно до абз. 4 п.п.6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181 було розміщено на дошці податкових оголошень та вона вважається врученою з дня її розміщення з 04.12.2008, про що свідчить акт про неможливість вручення від 04.12.2008.
25 червня 2009 року ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську прийнято рішення за № 61 про стягнення коштів та продаж інших активів Відповідача в рахунок погашення його податкового боргу.
Однак, відповідач, незважаючи на всі прийняті Державною податковою інспекцію в Жовтневому районі у місті Луганську заходи щодо добровільного погашення ним податкового боргу, свої податкові зобовязання платника податків не виконав.
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобовязання судом не встановлено.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оскільки позивач відноситься до субєкта владних повноважень, вказаними вище Законами йому надано право на звернення до суду з позовами у зазначених випадках про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника, при цьому передбачено, що таке стягнення можливе тільки виключно на підставі рішення суду, тому суд вважає, що виниклі правовідносини носять характер публічно-правових, а тому адміністративний суд має право розглядати такі спори та приймати відповідні рішення з цього приводу.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕСТ ФУДС» податковий борг з податку на прибуток у розмірі 690,03 грн. та з комунального податку у розмірі 8,01 грн., а всього 698,04 грн. шляхом звернення стягнення на активи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 30 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 5 жовтня 2010 року, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у місті Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕСТ ФУДС» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 690,03 грн. та з комунального податку у розмірі 8,01 грн., а всього 698,04 грн. шляхом звернення стягнення на активи, задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕСТ ФУДС", код ЄДРПОУ 35156079, суму податкового боргу у розмірі 698 грн. 04 коп. ( шістьсот дев'яносто вісім грн. 04 коп.) шляхом звернення стягнення на його активи:
- з податку на прибуток у розмірі - 690 грн. 03 коп. на р/р 31117009700004 одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 11021000, одержувач : Державний бюджет Жовтневого району, код 204046538;
- з комунального податку - 08 грн.01 коп. р/р 33211828700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 16010200; одержувач: місцевий бюджет Жовтневого району, код 204046538.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 5 жовтня 2010 року.
СуддяО.О. Цицюра