Постанова № 12184843, 27.09.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2010
Номер справи
2а-6295/10/1270
Номер документу
12184843
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 вересня 2010 року Справа № 2а-6295/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Цицюри О.О.,

при секретарі: Глазуновій О.О.,

за участі сторін:

прокурора Майборода О.О., посв. № 672

представника позивача Насонов В.В., дов. від 15.01.2010 №3/01-49

представника відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора міста Антрацита в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та пені в сумі 8423 грн. 28 коп. -

ВСТАНОВИВ:

25 серпня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора міста Антрацита в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та пені в сумі 8423 грн. 28 коп., в якому зазначив, що відповідно до вимог п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02 березня 2000 року №1533-III роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду.

Відокремлений підрозділ «Вузол виробничо-технічного звязку» Державного підприємства «Антрацит» зареєстрований в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з 23.09.1997 року за № 120300169 як страхувальник роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнобовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Згідно довіки ЄДРПОУ Відокремлений підрозділ «Вузол виробничо-технічного звязку» не є юридичною особою, тому відповідальним за фінансово-господарську діяльність бази є Державне підприємство «Антрацит».

В порушення вимог ч.3 ст. 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Відокремлений підрозділ «Вузол виробничо-технічного звязку», як роботодавець страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття сплачував несвоєчасно та не в повному обсязі.

Відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду (акт №72 від 09.06.2010), а також згідно акту звірки взаємних розрахунків станом на 01.04.2010 за Відокремленим підрозділом «Вузол виробничо-технічного звязку» загальна сума заборгованості складає 8423грн. 28 коп. (з них прострочена заборгованість (недоїмка) становить 8073 грн. 98 коп., пеня на зазначену недоїмку нарахована у розмірі 349 грн. 30 коп.) Зазначена сума заборгованості склалася з липня 2009 року.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали адміністративний позов в повному обсязі, надали пояснення аналогічні позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, був повідомлений належним чином.

Заслухавши прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно зі ст.19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Спеціальним законом, який визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття є Закон України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02 березня 2000 року №1533-III.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02 березня 2000 року №1533-III Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).

Згідно ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02 березня 2000 року №1533-III Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобовязаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач Відокремлений підрозділ «Вузол виробничо-технічного звязку» Державного підприємства «Антрацит» зареєстрований в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з 23.09.1997 року за № 120300169 як страхувальник роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнобовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Згідно довіки ЄДРПОУ Відокремлений підрозділ «Вузол виробничо-технічного звязку» не є юридичною особою, тому відповідальним за фінансово-господарську діяльність бази є Державне підприємство «Антрацит».

Актом №72 від 09.06.2010 року про результати проведення планової перевірки фахівцем Антрацитівського міськрайцентру зайнятості з питань дотримання відповідачем вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.07.2009р. по 31.03.2010р. було встановлено, що загальна сума недоїмки (простроченої заборгованості) по страховим внескам до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття станом на 01.04.2010р. складає 8073,98 грн., за несвоєчасну сплату страхових внесків нараховано пеню в розмірі 349,00 грн., акт підписаний керівником та головним бухгалтером відповідача без зауважень (аркуші справи 4-6).

11 червня 2010 року на підставі акту перевірки №72 від 09.06.2010р. директором Антрацитівського міськрайцентру зайнятості винесено рішення №6 про стягнення з Відокремлений підрозділ «Вузол виробничо-технічного звязку» Державного підприємства «Антрацит» простроченої заборгованості (недоїмки) в сумі 8073,98 грн. та пені в сумі 349,00 грн. (аркуш справи 12).

Крім того, в матеріалах справи є акт звірки взаємних розрахунків простроченої заборгованості по страховим внескам та пені до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття між Антрацитівським міськрайцентром зайнятості та Відокремленим підрозділом «Вузол виробничо-технічного зв»язку» Державного підприємства «Антрацит», який підписаний заступником начальника відділу взаємодії з роботодавцями Антрацитівського міськрайцентру зайнятості В.В. Петрушаненко та Директором Відокремленого підрозділу «Вузол виробничо-технічного звязку» Державного підприємства «Антрацит» О.Д.Караваєвим.(аркуш справи 11)

Таким чином, суд вважає, що відповідачем фактично підтверджена сума заборгованості по страховим внескам та пені в розмірі 8423,28 грн., яка підлягає стягненню на користь Антрацитівського міськрайцентру зайнятості.

Згідно із п.2 ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. №1533-111, роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Розмір страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, що підлягають сплаті до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України, встановлений ч.2 ст.1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування» №2213-111 від 11.01.2001 року.

Відповідно до ч.1 ст. 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі-Закон) від 02.03.2000 р. №1533-111, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, затверджено порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків. При цьому Розділом 9 продубльовано вказані положення Закону стосовно відповідальності платників страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Згідно із ч.2 ст.38 Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду зі страхувальника у безспірному порядку.

Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На час розгляду справи даних про добровільну сплату відповідачем простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та пені в сумі 8423,28 грн. судом не встановлено.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Прокурора міста Антрацита в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та пені в сумі 8423 грн. 28 коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають повному задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 27 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 1 жовтня 2010 року, про що згідно вимог ч.2 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись ст.35, ст.38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, Розділом 9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора міста Антрацита в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення заборгованості до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та пені в сумі 8423 грн. 28 коп., задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача Державного підприємства "Антрацит" (код ЄДРПОУ 32226065, 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська,38) - на користь Антрацитівського міськрайцентру зайнятості заборгованість Відокремленого підрозділу "Вузол виробничо-технологічного зв'язку" зі сплати страхових внесків та пені до Фонду загальнобов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 8423 грн.28 коп. (вісім тисяч чотириста двадцять три гривні 28 коп.), із них прострочена заборгованість (недоїмка) становить 8073 грн. 98 коп., пеня - 349 грн. 30 коп., яку перерахувати на такі розрахункові рахунки: недоїмка - 37174971900010, пеня - 37170975900010 Антрацитівського УДК ГУДКУ в Луганській області МФО 804013, код 25992095.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 1 жовтня 2010 року.

СуддяО.О. Цицюра