<Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2010 р. Справа № 2а-7273/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського міського центру зайнятості населення до відкритого акціонерного товариства «Сумський рафінадний завод» про стягнення заборгованості ,-
ВСТАНОВИВ:
Сумський міський центр зайнятості (далі по тексту - позивач, Сумський МЦЗ) звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Сумський рафінадний завод» (далі по тексту – відповідач, ВАТ «Сумський рафінадний завод») заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 4321грн. 70коп.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який є страхувальником і перебуває на обліку як платник страхових внесків в Сумському МЦЗ, всупереч вимог ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” за 1 півріччя 2010 року не сплатив у передбачений законом строк та розмірі страхові внески в загальній сумі 4321грн. 70коп., внаслідок чого і виникла заборгованість в розмірі 4321грн. 70коп.
Представники сторін у судове засідання не з’явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Представником позивача надана заява про розгляд справи за його відсутності (а.с.18).
Відповідач належним чином повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи (а.с.16), в судове засідання не з’явився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ВАТ «Сумський рафінадний завод», яке зареєстровано як юридична особа та включено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, відповідно до ст. 1 Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” є страхувальником та значиться на обліку в Сумському МЦЗ, що підтверджується копією довідки про включення до ЄДРПОУ (а.с.7).
Згідно ст. 22 Закону України “Про зайнятість населення”ст. 8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” Фонд загального державного соціального страхування України на випадок безробіття, робочим органом якого є центр зайнятості, в тому числі позивач, є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття”джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду.
Частина 3 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”зазначає, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону. Страхові внески, які відповідно до цього Закону підлягають сплаті із сум виплат (доходу) за період з дня виникнення у страхувальника зобов'язання щодо взяття на облік як платника страхових внесків до дня його реєстрації в робочих органах виконавчої дирекції Фонду, сплачуються (стягуються) на загальних підставах відповідно до цього Закону за весь зазначений період.
Частина 2 статті 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”передбачає обов’язок роботодавців, до яких відноситься відповідач, своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначені Інструкцією про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р., зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. № 30/5221 (далі –Інструкції).
Пунктом 6.7. Інструкції встановлено, що роботодавці щоквартально подають до центру зайнятості розрахункову відомість про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України в такі строки: до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
В розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 півріччя 2010 року, яку надав відповідач, відображено розрахунок страхових внесків, згідно якого сума недоїмки, з урахуванням раніше стягнутих сум, становить 4321грн. 70коп. (а.с.9).
Враховуючи, що на момент розгляду справи, відповідачем, в порушення вимог ст. 17, 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” сума страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття не була сплачена, що підтверджується довідкою-розрахунком суми заборгованості (а.с.7), суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ВАТ «Сумський рафінадний завод»заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 1 півріччя 2010 року в розмірі 4321грн. 70коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1, 17, 22, 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, ст. ст. 9,11,60, 94, 159,161,162,163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості населення до відкритого акціонерного товариства «Сумський рафінадний завод» про стягнення заборгованості –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Сумський рафінадний завод» (код ЄДРПОУ 00372925) на користь Сумського міського центру зайнятості заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття станом за 1 півріччя 2010 року в розмірі 4321грн. 70коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Соколов