Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2010 р. № 2а-8480/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,
при секретарі Дака Т.П.,
за участю представника позивача Водолазького Д.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Львівського міського центру зайнятості (79060, м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122, код ЄДРПОУ 25555035, МФО 825014, р/р 37170001000584 в ГУДКУ у Львівській області), Львівського обласного центру зайнятості (79039, м. Львів, вул. Бортнянського, 11а, р/р37174301900001 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 03491180)
до ОСОБА_2 (79026, АДРЕСА_1)
про стягнення коштів -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить постановити рішення про стягнення з Відповідача коштів в сумі 1580 грн. 82 коп.
Ухвалою суду від 22.09.2010 року відкрито провадження по справі. Хід розгляду справи відображено в ухвалах суду. В судовому засіданні 04.11.2010 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача-2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини зазначені у позовній заяві, та просив позов задовольнити у повному обсязі ,надав клопотання про розгляд справи за відсутності відповідача, який належним чином повідомлений про розгляд справи, однак явки повноважного представника не забезпечив.
Відповідач явку повноважного представника не забезпечив, письмових заперечень проти позову не надав, хоча був належним чином повідомлений по розгляд справи, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
31.08.2006 року ОСОБА_2 звернулась до Львівського міського центру зайнятості в пошуках роботи. Статус безробітної їй було надано 07.09.2006 року на підставі заяви. У такій заяві ОСОБА_2 підтвердила той факт, що не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та пенсійних виплат не отримує.
За час перебування на обліку у Львівському міському центрі зайнятості відповідач отримав матеріальне забезпечення у вигляді допомоги по безробіттю за період з 07.09.2006 року по 15.03.2007 року у сумі 441,58 грн.
Крім того, відповідач з 06.12.2006 року по 06.03.2007 року проходив професійне навчання у ТзОВ «Медіа-Вест» за професією «Оператор компютерного набору», на яке затрачені державні кошти в сумі 899,96 грн., та в період з 20.12.2007 року по 02.01.2008 року у КП «Львівський обласний навчально-курсовий комбінат»за професією «Бармен», на що затрачені державні кошти в сумі 239,28 грн.
Відповідно до листа Управління державної реєстрації Львівської міської ради від 22.07.2010 року №1.4-2841/03/01-1600 відповідачка зареєстрована як фізична особа-підприємець з 01.08.2005 року. ОСОБА_2 зобовязана була повідомити Львівський міський центр зайнятості про таку обставину, однак цього не зробила.
Загальна сума коштів витрачених позивачем на перенавчання та утримання відповідача становить 1580 грн. 82 коп.
Відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (надалі Закону України № 1533-ІІІ).
Львівський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу»тощо.
Як вбачається з ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ст.7 Закону України № 1533-ІІІ видами забезпечення безробітних є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні. Одним із видів соціальних послуг за цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення»є професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях (ч.2 ст. 7 Закону України № 1533-ІІІ).
Згідно з ч.2 ст.36 Закону України №1533-ІІІ застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до п.3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.
Відповідно до ст.46 Господарського кодексу України підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється субєктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Суд встановив, що з 01.08.2005 року відповідач зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, а отже не може підпадати під категорію безробітної особи та отримувати відповідні соціальні послуги та матеріальне забезпечення.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з ОСОБА_2 (79026, АДРЕСА_1) на користь Львівського міського центру зайнятості (79060, м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122, код ЄДРПОУ 25555035, МФО 825014, р/р 37170001000584 в ГУДКУ у Львівській області) кошти в сумі 441 грн. 58 коп.
3. Стягнути з ОСОБА_2 (79026, АДРЕСА_1) на користь Львівського обласного центру зайнятості (79039, м. Львів, вул. Бортнянського, 11а, р/р37174301900001 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 03491180) 1139грн.24 коп.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України не стягуються.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 08.11.2010 року.
Суддя Сакалош В.М.