Категорія №2.19.8
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 листопада 2010 року
Справа № 2а-6883/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Островської О.П.,
при секретарі – Кір`ян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Групова збагачувальна фабрика «Луганська» до Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 102 від 07.09.2009, -
ВСТАНОВИВ:
13.09.2010 позивач ПАТ «Групова збагачувальна фабрика «Луганська» звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 102 від 07.09.2009, в обґрунтування якого послався на наступне.
Позивачем 09.10.2009 було отримане рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом пенсійного фонду № 102 від 07.09.2009, яке позивач вважає необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню, оскільки згідно п.10.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником включно. День настання строку сплати позивача це 28 число, але 28.04.2009 – це останній день сплати, а період, з якого починається нарахування пені – 29.01.2009, а в розрахунках ПФУ період вказується з 28.01.2009. Період, за який обчислювалися фінансові санкції та пеня у розрахунках до оскаржуваного рішення – з 28.01.2009 по 30.03.2009, а в самому рішенні – з 28.10.2009 по 30.03.2009.
На підставі викладеного, позивач просить суд скасувати рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом пенсійного фонду № 102 від 07.09.2009.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області позовні вимоги не визнав, в своїх запереченнях послався на наступне.
Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до позивача була застосована фінансова санкція та нарахована пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків за період з 28.01.2009 по 28.08.2009, про що було складене відповідне рішення, до якого додані розрахунки суми фінансової санкції та пені по особовим рахункам підприємства у програмному комплексі Пенсійного фонду України АРМ ОССВ, сформовані у автоматичному режимі. Станом на 28.01.2010 залишилась несплаченою частка зобов’язань за грудень у сумі 4 723,48 грн., яка сплачувалась частинами: 02.02.2009 – 4 316,00 грн., 05.02.2009 – 407,00 грн., 16.02.2009 – 0,48 грн. з нарахуванням пені та штрафної санкції. Дата останнього зарахування частини суми боргу, несплаченої на 30.03.2009, - 28.08.2009. Оскаржуване рішення було отримане позивачем 14.09.2009. Відповідно до п.п.9.6 п.9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 № 21-1, суми штрафів, передбачених пунктами 9.3 та 9.4 цієї Інструкції, підлягають сплаті страхувальником чи банком протягом 10 робочих днів з дня одержання відповідного рішення, або можуть бути оскаржені у цей самий строк до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов’язковим письмовим повідомленням про це відповідно органу Пенсійного фонду, посадовими особами якого прийнято рішення. У встановлений законом строк рішення не було оскаржене, тому є обов’язковим до сплати. Крім того, 11.02.2010 було узгоджено акт № 6 звірки взаєморозрахунків станом на 01.02.2010, згідно якого частиною зобов’язань про сплату боргу були суми пред’явлених фінансових санкцій та пені згідно оскаржуваного рішення.
На підставі викладеного, представник відповідача просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Посилання представника відповідача на те, що рішення від 07.09.2009 № 102 не було оскаржене позивачем і тому є обов’язковим до сплати, не приймається судом до уваги, оскільки разом з позовною заявою було подано клопотання про поновлення строку звернення до суду, яке ухвалою судді від 15.09.2010 було задоволене.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
У відповідності зі ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень суб’єктів владних повноважень слід перевіряти чи прийняті такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України на Законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 р. № 1261, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, організовує роботу з ведення персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та автоматизованого оброблення інформації у системі Пенсійного фонду України, проводить збирання, акумулювання та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно до п.17 ст.106 Закону №1058 від імені виконавчих органів Пенсійного фонду розглядати справи про правопорушення і накладати фінансові санкції та адміністративні стягнення мають право директор виконавчої дирекції Пенсійного фонду, його заступники, начальники головних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, начальники управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах, а в разі їх відсутності - заступники начальників цих управлінь, на підставі документів, що свідчать про вчинення правопорушення.
Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство «Групова збагачувальна фабрика «Луганська» (ідентифікаційний код 32441307) зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа Лутугинською районною державною адміністрацією Луганської області 26.05.2004, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 651755 (а.с.11).
Рішенням УПФУ в Лутугинському районі Луганської області від 07.09.2009 № 102 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, до ПАТ ГЗФ «Луганська» застосовано штраф у сумі 185 088,00 грн. та нарахування пені у сумі 63 322,97 грн. за період з 28.01.2009 по 28.08.2009, які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягали перерахуванню на рахунки УПФУ в Лутугинському районі Луганської області в сумі 234 206,56 грн. на рахунок № 25609312745 МФО 304665 ЄДРПОУ 21792548, в сумі 14 204,41 грн. на рахунок № 25608313745 МФО 304665 ЄДРПОУ 21792548 (а.с.6).
Зазначене рішення було направлене позивачеві поштою, і отримане 14.09.2009, що підтверджується підписом уповноваженої особи позивача у повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.25).
Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, є календарний місяць.
Відповідно до ч.2 ст.106 Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно ч. 8 ст.106 Закону, на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.2 ч. 9 ст. 106 Закону, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Частина 12 ст. 106 Закону передбачає, що нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до ч.13 ст.106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідно до ч.15 ст.106 Закону, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
П.п.2.1.1 п.2.1 п.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663, передбачено, що платниками страхових внесків є, зокрема, страхувальники - роботодавці: підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
П.п.5.1 п.5 Інструкції регламентує порядок обчислення і строки сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування платниками, визначеними підпунктами 2.1.1, 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, зокрема, встановлено, що обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2, 4.5 цієї Інструкції, на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу).
Відповідно до п.п.5.1.4 п.5.1 п.5 Інструкції, нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до п.9 Інструкції, до страхувальників за порушення норм законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яке контролюється органами Пенсійного фонду, застосовуються фінансові санкції відповідно до Закону. Фінансові санкції застосовуються органами Пенсійного фонду до страхувальників, визначених підпунктами 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3 та 2.1.5 пункту 2.1 цієї Інструкції.
Згідно п.п.9.3.2 п.9.3 п.9 Інструкції, у разі, коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
- при затримці їх сплати у строк до 30 календарних днів включно, - 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум;
- при затримці їх сплати у строк до 90 календарних днів включно, - 20 відсотків зазначених сум;
- при затримці їх сплати понад 90 календарних днів, - 50 відсотків зазначених сум.
При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 14.
Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.
Відповідно до п.п.10.1 п.10 Інструкції, на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником.
Відповідно до п.10.5-10.6 Інструкції, рішення про нарахування пені посадові особи органів Пенсійного фонду виносять одночасно з прийняттям рішення про застосування фінансових санкцій, зазначених у підпункті 9.3.2 пункту 9.3 цієї Інструкції за формою згідно з додатком 14 цієї Інструкції, яке протягом трьох робочих днів із дня його винесення надсилається страхувальнику з повідомленням про вручення. Суми пені підлягають сплаті страхувальником чи банком протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення або можуть бути оскаржені до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного органу Пенсійного фонду, посадовими особами якого прийнято це рішення. Оскарження рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі.
Згідно п.10 Інструкції, пеня розраховується за формулою: Y = S х K х 0,1%, де Y - сума пені, що нараховується на фактично погашену суму недоїмки зі сплати страхових внесків та фінансових санкцій (округлюється до другого знака після коми); S - фактично погашена сума недоїмки зі сплати страхових внесків та фінансових санкцій; K - кількість днів прострочення платежу; 0,1% - ставка для нарахування пені, згідно з частиною 8 статті 106 Закону.
Як вбачається з розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку 4%, 32%, 42% ПАТ «ГЗФ «Луганська»:
1) станом на 28.01.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 4723,48 грн.,
- 02.02.2009 було сплачено 4316,00 грн., тобто затримка сплати склала 5 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 431,60 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 21,58 грн. (4316,00 грн. х 5 днів х 0,1%);
- 05.02.2009 було сплачено 407,00 грн., тобто затримка сплати склала 8 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 40,70 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 3,26 грн. (407,00,00 грн. х 8 днів х 0,1%);
- 16.02.2009 було сплачено 0,48 грн., тобто затримка сплати склала 19 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 0,05 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 0,01 грн. (0,48 грн. х 19 днів х 0,1%);
2) станом на 02.03.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 291 942,49 грн.,
- 10.03.2009 було сплачено 4814,00 грн., тобто затримка сплати склала 8 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 481,40 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 38,51 грн. (481,40 грн. х 8 днів х 0,1%);
- 31.03.2009 було сплачено 1784,00 грн., тобто затримка сплати склала 29 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 178,40 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 51,74 грн. (1784,00 грн. х 29 днів х 0,1%);
- 09.04.2009 було сплачено 6971,00 грн., тобто затримка сплати склала 38 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 1394,20 грн. (20% сплаченої суми за затримку сплати до 90 календарних днів), та пеню 264,90 грн. (6971,00 грн. х 38 днів х 0,1%);
- 08.05.2009 було сплачено 3389,00 грн., тобто затримка сплати склала 67 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 677,80 грн. (20% сплаченої суми за затримку сплати до 90 календарних днів), та пеню 227,06 грн. (3389,00 грн. х 67 днів х 0,1%);
- 27.08.2009 було сплачено 274 984,49 грн., тобто затримка сплати склала 178 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 137 492,25 грн. (50% сплаченої суми за затримку сплати понад 90 календарних днів), та пеню 48 947,24 грн. (274 984,49 грн. х 178 днів х 0,1%);
3) станом на 30.03.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 301 006,90 грн.,
- 27.08.2009 було сплачено 64405,46 грн., тобто затримка сплати склала 150 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 32202,73 грн. (50% сплаченої суми за затримку сплати понад 90 календарних днів), та пеню 9660,82 грн. (64 405,46 грн. х 150 днів х 0,1%);
- 28.08.2009 було сплачено 3214,00 грн., тобто затримка сплати склала 151 календарний день, тому нараховано штраф у розмірі 1607,00 грн. (50% сплаченої суми за затримку понад 90 календарних днів), та пеню 485,31 грн. (3214,00 грн. х 151 днів х 0,1%).
Таким чином, відповідачем правильно розраховано суму фінансової санкції в розмірі 174 506,13 грн. та пені в розмірі 59700,43 грн. по особовому рахунку 4%, 32%, 42% ПАТ «ГЗФ «Луганська» за період з 28.01.2009 по 28.08.2009.
Як вбачається з розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку 1-5% ПАТ «ГЗФ «Луганська»:
1) станом на 28.01.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 320,00 грн.,
- 02.02.2009 було сплачено 260,00 грн., тобто затримка сплати склала 5 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 26,00 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 1,30 грн. (260,00 грн. х 5 днів х 0,1%);
- 16.02.2009 було сплачено 60,00 грн., тобто затримка сплати склала 19 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 6,00 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 1,14 грн. (60,00 грн. х 19 днів х 0,1%);
2) станом на 02.03.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 17 780,70 грн.,
- 10.03.2009 було сплачено 290,00 грн., тобто затримка сплати склала 8 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 29,00 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 2,32 грн. (290,00 грн. х 8 днів х 0,1%);
- 31.03.2009 було сплачено 107,47 грн., тобто затримка сплати склала 29 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 10,75 грн. (10% сплаченої суми за затримку сплати до 30 календарних днів), та пеню 3,12 грн. (107,47 грн. х 29 днів х 0,1%);
- 09.04.2009 було сплачено 420,00 грн., тобто затримка сплати склала 38 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 84,00 грн. (20% сплаченої суми за затримку сплати до 90 календарних днів), та пеню 15,96 грн. (420,00 грн. х 38 днів х 0,1%);
- 08.05.2009 було сплачено 204,00 грн., тобто затримка сплати склала 67 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 40,80 грн. (20% сплаченої суми за затримку сплати до 90 календарних днів), та пеню 13,67 грн. (204,00 грн. х 67 днів х 0,1%);
- 27.08.2009 було сплачено 16 759,23 грн., тобто затримка сплати склала 178 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 8379,62 грн. (50% сплаченої суми за затримку сплати понад 90 календарних днів), та пеню 2983,14 грн. (16 759,23 грн. х 178 днів х 0,1%);
3) станом на 30.03.2009 сума недоїмки зі сплати страхових внесків складала 18 225,19 грн.,
- 27.08.2009 було сплачено 3831,39 грн., тобто затримка сплати склала 150 календарних днів, тому нараховано штраф у розмірі 1915,70 грн. (50% сплаченої суми за затримку сплати понад 90 календарних днів), та пеню 574,71 грн. (3831,39 грн. х 150 днів х 0,1%);
- 28.08.2009 було сплачено 180,00 грн., тобто затримка сплати склала 151 календарний день, тому нараховано штраф у розмірі 90,00 грн. (50% сплаченої суми за затримку понад 90 календарних днів), та пеню 27,18 грн. (180,00 грн. х 151 днів х 0,1%).
Таким чином, відповідачем правильно розраховано суму фінансової санкції в розмірі 10 581,87 грн. та пені в розмірі 3622,54 грн. по особовому рахунку 1-5% ПАТ «ГЗФ «Луганська» за період з 28.01.2009 по 28.08.2009.
Позивачем не заперечується факт несвоєчасної сплати вказаних страхових внесків до пенсійного фонду України, вказане рішення ним оскаржується з інших підстав.
Таким чином, суд вважає встановленим, що з боку позивача дійсно мало місце несвоєчасна сплата вказаних страхових внесків до Пенсійного фонду України і відповідачем у межах наданих йому повноважень було прийнято оскаржуване рішення про застосування до позивача фінансових санкцій та нарахування пені.
Зважаючи на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог, оскільки оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені від 07.09.2009 № 102 прийняте УПФУ в Лутугинському районі Луганської області в межах наданих повноважень, є правомірним та законним.
Посилання позивача на те, що відповідачем для розрахунку взято період з 28 січня 2009 року, тобто з останнього для сплати дня, про що зазначено у оскаржуваному рішенні, чим порушено їх право, на увагу не заслуговує, оскільки незважаючи на те, що у рішенні зазначено період прострочки з 28 січня 2009 року, фактично у розрахунок кількості прострочених днів відповідачем взято кількість днів прострочення, починаючи з 29 січня 2009 року по момент остаточної сплати за обома особовими рахунками, і сума пені розрахована, починаючи з 29 січня 2009 року. Судом перевірено вказаний розрахунок з точки зору математики, він не містить арифметичних помилок. Тому суд вважає, що УПФУ в Лутугинському районі Луганської області розраховано суму фінансової санкції та пені у відповідності з діючим законодавством.
Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони – суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 09.11.2010 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 11.11.2010, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст.167 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства «Групова збагачувальна фабрика «Луганська» до Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 102 від 07.09.2009 відмовити за необґрунтованістю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 11 листопада 2010 року.
Суддя
О.П. Островська