Постанова № 12178209, 10.06.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.06.2010
Номер справи
2а-3375/10/12/0170
Номер документу
12178209
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

10.06.10Справа №2а-3375/10/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Котаревої Г.М., при секретарі судового засідання Суконновій Г.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Сімферопольського районного центру зайнятості,

до ОСОБА_1,

про стягнення заборгованості у сумі 126,49 грн.,

за участю представників сторін:

від позивача - Слабоспицький В.В., довіреність № 4046/10 від 24.11.09р.,

від відповідача не зявився.

Суть спору: До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся з адміністративним позовом Сімферопольський районний центр зайнятості (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 126,49 гривень.

Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.01.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що відповідач повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, а матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності прокурора.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненнями субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 34 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” N 1533-III від 02.03.2000 року забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі Фонд).

Згідно з частиною другою статті 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-III від 02.03.2000 року функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Правовий статус центрів зайнятості визначений Законом України “Про зайнятість населення” № 803-XII від 01.03.1991 року, статтею 18 якого встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Отже, судом встановлено, що позивач являється установою Державної служби зайнятості, та підпорядковується Міністерству праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, яке відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, затвердженого Постановою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим від 13.06.2005 року № 249 являється республіканським органом виконавчої влади.

Судом встановлено, що позивач, реалізуючи свої завдання та функції у відносинах з фізичними та юридичними особами являється органом виконавчої влади та, відповідно, субєктом владних повноважень.

Судом встановлено, що центри зайнятості населення відносяться до робочих органів виконавчої дирекції Фонду, у той же час повноваження центрів зайнятості також визначені абзацом 9 пункту 2 статті 19 Закону України “Про зайнятість населення” № 803-XII від 01.03.1991 року, відповідно до якого Державна служба зайнятості має право в установленому законодавством порядку надавати громадянам допомогу по безробіттю та матеріальну допомогу по безробіттю, припиняти і відкладати їх виплати.

Судом встановлено, що 12.05.08р., ОСОБА_1, було присвоєно статус безробітної, призначена допомога по безробіттю, розпочато виплату по безробіттю, що підтверджується витягами з наказів від 12.05.08р. № НТ 080512 , НТ080512, № НТ080512.

06.06.08р. Відповідачу було видано направлення на працевлаштування та був встановлений день відвідання центру зайнятості 10.06.08р., для повідомлення про хід працевлаштування, проте ОСОБА_1, зявилася до центру зайнятості лише 20.06.08р., про що свідчить запис у картці відвідання центру зайнятості.

Відповідно до п.п. 5 п. 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» тривалість виплати допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації скорочується на строк до 90 календарних днів зокрема у разі порушення умов і строку реєстрації та перереєстрації як безробітного, а також недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.

Відповідно до п. 5.4. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі:

- приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (у тому числі за межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю - на строк не менше кількості календарних днів тимчасової роботи.

Тимчасовою роботою вважається робота, на яку працівник прийнятий строком до двох місяців або чотирьох місяців у разі заміщення тимчасово відсутнього працівника, за яким на законній підставі зберігається його місце роботи;

- порушення умов і строку реєстрації, перереєстрації як безробітного - на строк не менше ніж 30 календарних днів;

- недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", які надані безробітному в письмовій формі, у тому числі неповідомлення про перетин державного кордону у період, визначений працівником центру зайнятості для самостійного пошуку роботи, - на строк не менше ніж 15 календарних днів;

- припинення без поважних причин професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості - на строк не менше ніж 60 календарних днів.

Якщо особа звертається до центру зайнятості після закінчення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації якій було скорочено виплату матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації через пропуск занять більше трьох годин протягом учбового дня без поважних причин, але строк скорочення не закінчився, їй скорочується строк виплати допомоги по безробіттю на кількість днів, що залишилися від скорочення матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

Наказами Сімферопольського районного центру зайнятості № НТ 080627 від 27.06.08р. скорочено виплату допомоги по безробіттю на строк від 15 к.д. до 90 к.д: з 26.06.08 до 23.09.08р.; перераховано виплати 27.06.08р.; № НТ 080704 від 04.07.08р. визнано недійсними прийняті рішення № НТ080627 від 27.06.08р.; скорочено виплату допомоги по безробіттю з 26.06.08 до 10.07.08; перераховано виплати; наказом від 11.07.08р. № НТ080711 розпочато (поновлено) виплату допомоги по безробіттю з 11.07.08р.; № НТ080806 від 06.08.08р. скорочено виплату допомоги по безробіттю з 05.08.08р. до 02.11.08р.; № НТ080812 від 12.08.08р. визнано недійсними прийняті рішення № НТ080806 від 06.08.08р., № НТ 080812 від 12.08.08р. перераховано виплати з 12.08.08; № НТ081007 від 07.10.08р., скорочено виплату допомоги по безробіттю з 06.10.08 до 03.01.09р., перераховано виплати з 07.10.08р.; НТ 081105 від 05.11.08р. припинено виплату допомоги по безробіттю, у звязку з невідвідуванням безробітним ДСЗ без поважних причин 30 к.д. з 10.09.08р., НТ081105 від 05.11.08р., перераховано виплати з 05.11.08р.; НТ 081106 від 06.11.08р. знято відповідача з обліку у звязку з невідвідуванням безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з 06.11.2008р., перераховано виплати з 06.11.2008р.

Відповідно до довідки розрахунку суми виплаченої допомоги по безробіттю за період червень 2008 року відповідачем було отримано 126,49грн. матеріального забезпечення.

Приймаючи до уваги, що відповідач незаконно отримав допомогу по безробіттю за червень 2008р., суд дійшов висновку, що позовні вимоги являються обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі, у сумі 126,49 грн.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

У судовому засіданні 07.06.10 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 14.06.10р.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 94, 158-167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2.Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Сімферопольського районного центру зайнятості (р/р 37170030200120 в ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20708712) заборгованість у сумі 126,49 грн.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Котарева Г.М.