Єдиний державний реєстр судових рішень Справа 350/1574/24
Номер провадження 3/350/465/2024
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2024 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Бейко А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом - КУпАП), -
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1 будучи особою, яка протягом року піддавалася адміністративному стягненню за ч.1ст.173-2 КУпАП, повторно протягом року вчинив домашнє насильство, тобто умисно вчинив дії психологічного характеру, внаслідок яких могла бути завдана шкода психічному здоров`ю потерпілої, чим скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Адміністративні правопорушення вчинено за таких обставин:
ОСОБА_1 31.08.2024 приблизно о 18 год. 00 хв., перебуваючи за місцем свого проживання, в стані алкогольного сп`яніння, вчинив домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме виражався образливими словами та погрожував фізичною розправою, чим порушив терміновий заронений припис серії АА № 639152 від 29.08.2024 року.
Окрім цього, ОСОБА_1 29.08.2024 о 11 год. 00 хв., перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння за місцем свого проживання, вчинив домашнє насильство відносно співмешканки ОСОБА_2 , а саме: нецензурно виражався, погрожував фізичною розправою в результаті чого завдав фізичної та психологічної шкоди життю та здоров`ю.
Окрім цього, ОСОБА_1 03.09.2024 приблизно 12 год. 00 хв., порушив вимоги термінового заборонного припису серії АА № 639152 від 29.08.2024, заборону в будь який спосіб контактувати з постраждалою особою, вчинив конфлікт із співмешканкою ОСОБА_2 .
Окрім цього, ОСОБА_3 03.09.2024 приблизно 12 год. 00 хв., за місцем свого проживання, вчинив домашнє насильство, відносно співжительки ОСОБА_2 , а саме: нецензурно виражався в її адресу, не впускав до будинку, в результаті чого було завдано психологічної та фізичної шкоди здоров`ю.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення визнав повністю, підтвердив обставини вчинених ним адміністративних правопорушень, викладених у складених відносно нього протоколах про адміністративне правопорушення.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши всі докази, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП, враховуючи таке.
Відповідно до положень ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 62 Конституції України, ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, полягає в умисному вчиненні будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого. При цьому психологічне насильство в сім`ї - насильство, пов`язане з дією одного члена сім`ї на психіку іншого члена сім`ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров`ю.
Водночас відповідальність за ч.2 ст.173-2 КУпАП наступає за вчинення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті тих самих дій, які передбачені ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення, окрім його повного визнання вини в судовому засіданні, також доведена дослідженими в судовому засіданні доказами, які наявні у матеріалах справи про адміністративне правопорушення, а саме:
- протоколоми про адміністративне правопорушення серії ВАБ №207784 від 31.08.2024, серії ВАБ 207786 від 29.08.2024, серії ВАБ № 207789 та серії ВАБ №207788 від 03.09.2024 які за своєю суттю є основоположними документами, на підставі яких особу можна притягнути до адміністративної відповідальності, в яких зазначено відомості про посадову особу, яка склала дані протоколи та особу, відносно якої він складений, суть адміністративного правопорушення та стаття, якою воно регламентоване ;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 29.08.2024, 31.08.2024 та 03.09.2024 ;
-терміновим заборонним приписом серії АА № 639152 від 29.08.2024 року зі змісту якого вбачається, що ОСОБА_1 встановлено заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою ОСОБА_2 впродовж дев`яти діб;
- постановою Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 22.07.2024, якою підтверджено, що ОСОБА_1 22.07.2024 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Отже, аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 враховую характер вчиненого правопорушення, його суспільну небезпеку, особу правопорушника і його майновий стан, а також ступінь вини останнього.
Обставин, що згідно із ст.34 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не встановив.
Обставин, що згідно із ст.35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення судом також не встановлено.
З урахуванням обставин справи про адміністративне правопорушення, приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним адміністративному правопорушенню та його особі, передбачене санкцією ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Згідно із ст.40-1КУпАП,судовийзбіру провадженніпосправіпро адміністративнеправопорушенняуразі винесеннясудом(суддею)постановипронакладення адміністративногостягненнясплачуєтьсяособою,наякунакладено такестягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в у розмірі 0,2 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком на 60 (шістдесят) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Судовий збірсплатити нарахунок:UA908999980313111256000026001;отримувач коштів:Державна судоваадміністрація України«Судовий збір»/22030106,код отримувача: ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області.
В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Суддя А.М. Бейко