ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" грудня 2007 р. Справа № 9/630-АП-07
м. Херсон, зал судового засідання №322, 09 год. 50 хв.
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Шевченко М. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні, м. Херсон
до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Херсон
про стягнення 1001 грн. 95 коп.
за участю представників сторін:
від позивача- Каплюченко Г.О. головний державний податковий ревізор-інспектор дов. № 14185/9/10-105 від 05.12.2007р.; Рейлян М.С. головний державний податковий інспектор дов. № 8000/9/10-105 від 01.08.2007р.
від відповідача - ОСОБА_1 паспорт НОМЕР_1 виданий ІНФОРМАЦІЯ_1
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача (ПП ОСОБА_1) заборгованість по платі за торговий патент у розмірі 1001 грн. 95 коп.
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання прибув, проти позову письмових заперечень не надав, з позовними вимогами погоджується.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
В С Т А Н О В И В:
ДПІ у м. Херсоні - позивач, згідно з положеннями Закону України “Про державну податкову службу в Україні” має статус юридичної особи і є органом державної виконавчої влади, уповноваженим здійснювати функції держави у спірних правовідносинах щодо контролю з питань правильності нарахування та надходження податків та інших обов'язкових платежів до бюджетів різних рівнів.
Приватний підприємець ОСОБА_1 17 березня 2003 року зареєстрована Херсонським міськвиконкомом як фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, та перебуває на обліку в ДПІ у м. Херсоні як платник податків.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" № 98/96-ВР від 23.03.96р. торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності. Підставою для видачі такого патенту є відповідна заява.
23 вересня 2003 року відповідачем подано до контролюючого органу заяву про придбання спеціальних торгових патентів на право здійснення підприємницької діяльності у сфері грального бізнесу.
24 вересня 2003 року Державною податковою інспекцією у м. Херсоні видано ПП ОСОБА_1 два торгових патенти (на два гральних автомати з грошовим виграшем).
Відповідно до пунктів 1 та 2 ст.5 ЗУ № 98/96-ВР патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами. Під гральним бізнесом у цьому Законі слід розуміти діяльність, пов'язану з влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розиграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.
Вартість такого патенту визначена Указом Президента України "Про деякі питання оподаткування грального бізнесу" від 22.06.99р. № 690/99 і складає 1400 грн. на рік. А статтею 57 п'ятого розділу Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" від 27.11.03р. № 1344-IV визначено, що вартість такого торгового патенту збільшується у два рази та становить 2800 грн. на рік.
За приписами ст.5 ЗУ № 98/96-ВР оплата вартості торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу провадиться щоквартально до 15 числа місяця, що передує звітному кварталу.
За заявою відповідача від 15.04.04р. анульовано торгові патенти на право здійснення підприємницької діяльності у сфері грального бізнесу з другого кварталу 2004 року.
Як свідчать матеріали справи, борг по сплаті вартості торгового патенту виник 15 грудня 2003 року у зв'язку з неперерахуванням у повному обсязі плати за патент у сумі 700,00 грн. 30 грудня 2003 року борг відповідача збільшився до 2099 грн. 26 коп. 03.02.04р. відповідач погасив заборгованість частково, в сумі 1100,00 грн. За несвоєчасність та неперерахування боргу до бюджету у повному обсязі контролюючим органом, на підставі ст.16 ЗУ № 2181-ІІІ, в лютому та березні 2004 року нараховано пеню у розмірі 42,90 грн.
Станом на 05.10.07р. борг відповідача перед бюджетом по платі за спеціальний торговий патент складає 1001 грн. 95 коп., що підтверджується витягом з облікової картки платника.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені належними документальними доказами і підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 1001 грн. 95 коп.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено присутніх в судовому засіданні представників сторін про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.71, 94, 98,158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_2) 1001 грн. 95 коп. заборгованості по платі за придбання патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу в дохід держбюджету (р/рах. 31416527700002 в УДК у Херсонській області, МФО 852010, код ЄДРПОУ 24104230, код призначення платежу 14071800).
Виконавчий лист видати стягувачу - ДПІ у м. Херсоні, після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 10.12.2007р.