Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/1404/24
Провадження № 3/375/945/24
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2024 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Банах-Кокус Олена Володимирівна розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від відділення поліції № 1 Білоцерківського районного управління поліції ГУ НП в Київській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, безробітній, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Рокитнянського районного суду Київської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за частиною 1статті 173-2 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 26 серпня 2024 року вбачається, що 20 серпня 2024 близько 13 год 00 хв. в АДРЕСА_2 ОСОБА_1 стосовно якого 20 серпня 2024 року близько 09 год 00 хв виписано терміновий заборонний припис про зобов`язання залишити місце проживання постраждалої особи ОСОБА_2 який він не виконав, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-2 КУпАП.
Відповідно до вимогстатті 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до пункту 2 частини 1статті 278 КУпАПорган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог частини 1статті 256 КУпАПпротокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті.
Відповідно достатті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У протоколі про адміністративне правопорушення згадується про терміновий заборонний припис стосовно ОСОБА_1 , про зобов`язання залишити місце проживання постраждалої особи ОСОБА_2 , проте у додатках до протоколу він відсутній.
Відповідно до частини 13 розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, до протоколу про адміністративне правопорушення додаються оригінали або належним чином засвідчені копії (фотокопії) документів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи.
Статтями251,280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до частини 2статті 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогстатті 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.
Відповідно до пункту 24постанови Пленуму Верховного Суду України від 23грудня 2005 року № 14протоколи про адміністративні правопорушення повертаються для належного дооформлення вмотивованою постановою відповідному правоохоронному органу, якщо такі складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимогстатті 256 КУпАП.
Враховуючи існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, відповідно до вимогстатті 256 КУпАПтастатті 278 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення уповноваженій посадовій особі, яка складала даний протокол, оскільки саме вона порушила провадження у справі.
Керуючись статтями256,278, частиною 2 статті277 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушенняповернути до відділення поліції № 1 Білоцерківського районного управління поліції ГУ НП в Київській області, для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олена БАНАХ-КОКУС