Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 605/377/24
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 вересня 2024 року м.Підгайці
Суддя Підгаєцького районного суду Тернопільської області Лелик О. М., розглянувши матеріали, які надійшли з СПД №2 (м.Підгайці) відділу поліції №1 (м.Бережани) Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працездатного, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , піддавався адміністративному стягненню за ч.1 ст.51 КУпАП 22.12.2023 Підгаєцьким районним судом Тернопільської області
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 , будучи особою, яка притягалася протягом року до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.51 КУпАП, 31.07.2024 о 11.52 год., знаходячись в приміщенні торгового залу магазину «Рукавичка», що на вул. Шевченка у м. Підгайці, шляхом вільного доступу викрав пиво «Арсенал», 0,48л кількістю 1шт., вартість 31,90грн. без ПДВ, чим своїми діями вчинив дрібну крадіжку (дрібне викрадення чужого майна), відповідальність за що передбачена ч.2 ст.51 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав і пояснив, що за одне пиво він розрахувався, а за інше забув. Щиро розкаявся, просив суворо не карати.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Частиною 2 статті 51 КУпАП ( в редакції станом на 31.07.2024) передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а саме: дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні стверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №277947 від 19.08.2024, заявою ОСОБА_2 , рапортом працівників поліції, довідкою про товар та іншими матеріалами справи.
Як вбачається з протоколу, у графі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 повідомив орган поліції, що забув оплатити за товар.
При цьому суд враховує, що 09.08.2024 року набрав чинності Закон України №3886-ІХ «Про внесення змін до КУпАП та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів», який діє на дату розгляду даної справи.
Відповідно до Закону який набрав чинності, за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частиною першоюабодругоюст.51 КУпАП, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, передбачається адміністративне відповідальність за ч.3 ст.51 КУпАП, і тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від десяти до п`ятнадцяти діб.
Згідно ст.8 Кодексу України про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Так, на момент вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення (31.07.2024р. 11.52 год.), відповідальність за повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.51 КУпАП, за яку особу вже було підданому адміністративному стягненню, адміністративна наставала за ч.2 ст.51 КУпАП, за яке передбачалось адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу у розмірі від тридцяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку або адміністративний арешт на строк від десяти до п`ятнадцяти діб.
З огляду на викладене, враховуючи положення ст.8 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.2 ст.51 КУпАП та в межах санкції ч.2 ст.51КУпАП (яка діяла на момент вчинення адміністративного правопорушення 31.07.2024), а саме у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень.
Так, постановою Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 22.12.2023 ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.51 КУпАП, постанова набрала законної сили.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 605грн. 60 коп.
Керуючись ст. 8, 22, 51, 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя-
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.51 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 510 (п`ятсот десять гривень) в доход держави.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів -ГУК Львів/Львівська ТГ/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977599, Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA2738999980313080106000019765, Код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі добровільної сплати штрафу та судового збору, оригінали квитанцій необхідно надати в канцелярію суду.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя: О. М. Лелик