Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа 362/7419/23
Провадження 3/362/86/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.09.2024 року м. Васильків
Суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Сухарева О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
01.11.2023 о 23 год. 46 хв. на а/д М-05 Київ-Одеса, 35 км водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Renault Trafic, д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законодавством порядку відмовився. Від керування транспортним засобом відсторонений шляхом передачі тверезому водієві.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце судових засідань повідомлявся належним чином шляхом направлення повісток рекомендованими листами на адресу місця проживання, однак до суду повернулися конверти з відмітками «адресат відсутній за вказаною адресою».
Суд також звертає увагу, що в протоколі про адміністративне правопорушення, копію якого ОСОБА_1 відмовився отримувати, вказано, що розгляд справи відбудеться за викликом до Васильківського міськрайонного суду, однак він до суду не з`явився, справою відносно нього не цікавився.
Враховуючи все вище зазначене, суд приходить до висновку про наявність належного повідомлення ОСОБА_1 про місце, дату та час розгляду справи, неповажність причин неявки його до суду та про можливість, в силу ст.268 КУпАП, яка не передбачає обов`язкової участі особи при розгляді справи, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП, розгляду справи про адміністративне правопорушення стосовно нього за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Згідно зіст. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом досліджені письмові докази, наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 292187 від 02.11.2023, в якому зафіксовано фактичні обставини адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, та кваліфікацію дій ОСОБА_1 ;
- копію постанови про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за керування транспортним засобом Renault Trafic, д.н.з. НОМЕР_1 з неосвітленим знаком, при цьому не маючи права керування таким транспортним засобом;
- направлення ОСОБА_1 до КНП «Васильківська районна лікарня», в якому вказано, що огляд не проводився, у зв`язку з тим, що останній відмовився проїхати до мед. закладу для освідування;
- акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що від проходження огляду ОСОБА_1 відмовився;
- розписку ОСОБА_2 від 02.11.2023, якою останній зобов`язувався доставити транспортний засіб Renault Trafic, д.н.з. НОМЕР_1 , а водія не допускати (не передавати) керування ним;
- рапорт поліцейського взводу № 2 роти № 2 батальйону № 1 ППП в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП, відповідно до якого ним 01.11.2023 помічено транспортний засіб Renault Trafic, д.н.з. НОМЕР_1 з неосвітленим номерним знаком, під час спілкування з водієм ОСОБА_1 , встановлено, що останній не має посвідчення водія відповідної категорії, в автошколі не навчався та посвідчення водія не отримував. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку (за допомогою приладу Драгер та медичному закладі у лікар нарколога) відмовився;
- відеозапис з нагрудної камери поліцейського, що міститься на диску як додатку до протоколу, де вбачається автомобіль Renault Trafic, що стоїть на трасі, водій повідомляє працівника поліції, що він військовослужбовець, приїхав на 10 днів після року перебування на передовій, випив сьогодні і сів за кермо, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, зараз їде додому спати, визнав, що винен, на вимогу працівника поліції пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу відмовився, їхати в медичний заклад для проходження огляду там повторно відмовився, погодився на складання протоколу відносно нього за ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п. 2.5Правил Дорожнього рухуУкраїни, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто, сама відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції складає об`єктивну сторону даного адміністративного правопорушення. Для її наявності підтвердження алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння не потрібно.
Згідно пунктів 2,4,6 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп`яніння, відповідно до п.3 цієї інструкції, є порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці; звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість. Огляд на стан сп`яніння проводиться як поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, так і лікарем закладу охорони здоров`я.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що в працівника поліції виникли підозри щодо керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, у зв`язку з чим йому запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу, а після його відмови в медичному закладі. Однак водій повторно відмовився від проходження огляду, підтвердивши, що дійсно вживав алкогольні напої перед тим як сісти за кермо та керувати транспортним засобом, що підтверджується відеозаписом з нагрудної бодікамери працівника поліції.
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення Правил дорожнього руху, що були зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме - п. 2.5 ПДРУкраїни, і наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, його дії необхідно кваліфікувати як відмову від проходження в установленому законом порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Санкціяч. 1 ст. 130 КУпАПє безальтернативною, тому за такої сукупності обставин у справі суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк один рік.
Відповідно достатті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.27,33,34, 40-1, 122-5, ч. 1 ст. 130, 221,282,283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. в дохід держави (Отримувач: Київська обл../м. Київ/21081300. Рахунок №UA488999980313030149000010001. Банк: Казначейство України (ЕАП) ЄДРПОУ 37955989. Призначення платежу: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,6 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Відповідно до положеньст. 307 КУпАП,штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання- три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Сухарева О.В.