Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 159/4593/24
Провадження № 3/159/2186/24
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2024 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В, розглянувши матеріали справи, які надійшли від відділу організації несення служби в м.Ковелі Управління патрульної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт № НОМЕР_1 виданий 05.04.2021 органом 0717, РНОКПП НОМЕР_2 ), який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працевлаштований, є особою з інвалідністю ІІ групи,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 13.07.2024 о 00.55 годині в м.Ковелі на вул. Гребінки, 2 керував автомобілем марки «MITSUBISHI GALANT 20» номерний знак НОМЕР_3 (належність ОСОБА_2 ), перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому законом порядку в медичному закладі охорони здоров`я Ковельське МТМО, що підтверджено висновком щодо результатів медичного огляду з метою визначення стану алкогольного сп`яніння №413 від 13.07.2024. З результатом проведеного огляду на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора DRAGER 6820 тест №4356, водій ОСОБА_1 не згоден. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.9а ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді вину визнав повністю, пояснив, що в день події керував транспортним засобом, був зупинений працівниками поліції за порушення правил дорожнього руху (не подав сигнал світловим покажчиком повороту відповідного напрямку), на пропозицію працівників поліції пройшов огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора DRAGER 6820, але не погодившись з результатом в подальшому пройшов огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння в медичному закладі Ковельське МТМО, за результатом якого лікар зробив висновок «алкогольне сп`яніння». З результатами огляду в лікарні погодився.
Просив у разі притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення вказаного правопорушення та накладенні стягнення у виді штрафу, розстрочити сплату суми штрафу на 10 місяців (рівними частинами) у зв`язку із складним матеріальним становищем. Просив врахувати, що він не працевлаштований, є особою з інвалідністю ІІ групи, проживає у цивільному шлюбі з дружиною, яка також має інвалідність.
Заслухавши пояснення особи, дослідивши письмові докази у справі, переглянувши долучений до матеріалів справи відеозапис, суддя дійшов такого висновку.
Диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст.280 КУпАП).
Суд з`ясовує усі обставини справи на підставі поданих доказів.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно дост.266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09.11.2015, огляд у закладах охорони здоров`я щодо виявлення стану сп`яніння проводиться лікарем. За результатами огляду на стан сп`яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.
Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння видається на підставі акта медичного огляду у всіх випадках.
Окрім визнання вини, провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП повністю підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №417985 від 13.07.2024, в якому зазначені дата, час, місце вчинення правопорушення, ідентифікаційні номери приладів фіксації правопорушення; актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що підставою для такого огляду стали виявлені поліцейським у водія ознаки алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці, виражене тремтіння пальців рук); даними приладу тестування, з якого вбачається, що ОСОБА_1 13.07.2024 о 01.06 годині перебував у стані алкогольного сп`яніння (результат тесту 0,65 %); направленням на огляд до медичного закладу Ковельське МТМО водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння; висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння №413 від 13.07.2024, з якого вбачається, що ОСОБА_1 13.07.2024 о 01.55 годині перебував у стані алкогольного сп`яніння; постановою серії ЕНА №2593851 від 13.07.2024 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП (порушення попереджувальних сигналів перед перестроюванням, поворотом, розворотом); рапортом поліцейського роти з обслуговування м. Ковель УПП у Волинській області ДПП В.Іваненка від 13.07.2024, відеозаписом з відеореєстратора службового автомобіля, на якому зафіксований факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом, та відеозаписом з нагрудних камер поліцейських, яким зафіксована процедура проведення огляду водія на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки ТЗ та в медичному закладі.
Оцінивши докази у своїй сукупності, доходжу висновку про відсутність обґрунтованих сумнівів у доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, яке полягає у керуванні транспортними засобами особою в стані алкогольного сп`яніння.
При визначенні виду стягнення для ОСОБА_1 суд враховує безальтернативну санкцію ч.1 ст. 130 КУпАП і призначає стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
При призначенні стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами суд враховує дані про отримання ОСОБА_1 посвідчення водія серії НОМЕР_4 від 19.12.2007 (довідка інспектора ВОНС в м.Ковель УПП у Волинській області ДПП І.Зінчук від 15.07.2024).
Щодо клопотання ОСОБА_1 про розстрочення сплати штрафу суд дійшов такого висновку.
У відповідності до статті 304 КУпАП питання, зв`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до частини другої статті 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Статтею 33 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Суд встановив, що ОСОБА_1 не працевлаштований, є особою з інвалідністю ІІ групи, проживає у цивільному шлюбі з дружиною, яка також має інвалідність, дохід сім`ї складається з соціальних виплат держави, встановлених для осіб з інвалідністю. Сплата штрафу в розмірі 17000 гривень одноразовим платежем може завдати шкоди його сім`ї.
Зважаючи на обставини, що ускладнюють виконання постанови, а саме скрутне матеріальне становище правопорушника, суддя дійшов висновку про відстрочку виконання постанови в частині сплати штрафу та розстрочує його сплату на 10 (десять) місяців.
Окрім того, згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Разом з тим, згідно з пенсійним посвідченням серії НОМЕР_5 , виданим 28.03.2018 Пенсійним фондом України (№3214617352), ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи з дитинства довічно, має пільги встановлені законодавством України, а тому підлягає звільненню від сплати судового збору.
Керуючись статтями 36, 40-1, 221, 283, 284, 301, 304 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», статтею 33 Закону України «Про виконавче провадження», суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік (штраф підлягає сплаті за такими реквізитами Отримувач: ГУК у Волин.обл/Волинська.обл/ 21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ):38009371, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), Номер рахунку (IBAN): UA588999980313050149000003001, Найменування коду класифікації доходів бюджету 21081300, Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху по території Волинської області. Справа № 159/4593/24. Протокол серії ААД №417985 від 13.07.2024).
Розстрочити ОСОБА_1 виконання постанови суду в частині сплати штрафу на 10 (десять) місяців; виплати здійснювати із вересня 2024 по червень 2025 року, зі сплатою щомісячних платежів:
до 02.09.2024 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.10.2024 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.11.2024 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.12.2024 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.01.2025 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.02.2025 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.03.2025 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.04.2025 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.05.2025 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,
до 02.06.2024 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у вигляді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.
Після закінчення строку встановленої розстрочки (до 02 числа кожного місця визначеного періоду) строк пред`явлення до примусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення в виді штрафу протягом трьох місяців.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СуддяТ. В. Денисюк