ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"13" грудня 2007 р.
Справа № 10/204-3867
Господарський суд Тернопільської області складі
Розглянув справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 21
до відповідача: Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул. Листопадова, 5
Третьої особи: Управління комунальної власності Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 21
За участю представників:
Позивача: Помазанської С.І. – представника; довіреність № 814 від 07.01.2007 року;
Відповідача: Гірняк В.М. –заступника начальника юридичного управління Тернопільської міської ради, довіреність № 814 від 13.11.2006 року;
Третьої особи: Мельничук О.М. –представника управління комунальної власності Тернопільської міської ради, доручення № 429/01 від 26.10.2006 року; Коковської І.А. –завідувача юридичного сектору управління комунальної власності Тернопільської міської ради, довіреність № 1348-у від 05.11.2007 року.
Представникам позивача та відповідача роз’яснено їх процесуальні права та обов’язки відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України.
В судовому засіданні оголошувалася перерва до 16 годин 30 хвилин 12 грудня 2007 року та 15 годин 13 грудня 2007 року в порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України.
Суть справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль звернулася в господарський суд Тернопільської області з позовом до Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, третьої особи: Управління комунальної власності Тернопільської міської ради про визнання за Товариством права на приватизацію шляхом викупу цілісного майнового комплексу, в якому розміщене викуплене державне майно, зокрема, приміщення по бульвару Т. Шевченка, № 23 м. Тернопіль, площею 106,8 кв. м. та приміщення по бульвару Т. Шевченка, № 21 м. Тернопіль, площею 60,1 кв. м.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що ТзОВ “Янтар ЛТД“ створене на базі державного майна торгово-комерційного підприємства “Укрювелірторгу“, яке в процесі малої приватизації реорганізоване в Тернопільське торгівельне орендне підприємство “Янтар“ і є його правонаступником.
Організацією орендарів ТДТКП “Янтар“ було викуплене майно Тернопільського орендного підприємства “Янтар“ як цілісний майновий комплекс, згідно договору купівлі-продажу від 09.06.1995 року у Фонду Державного майна України по Тернопільській області, яке передане по акту передачі 25.07.1995 року покупцю.
Далі зазначає, що з часу викуплення державного майна, приміщення в якому воно розміщене, орендується позивачем, про що укладено договір оренди з Управлінням комунальної власності Тернопільської міської ради м. Тернопіль згідно викуплених патентів.
На виконання приписів Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств ( малу приватизацію)”, Указів Президента України “ Про заходи щодо прискорення процесу малої приватизації в Україні“ та “Про завдання та особливості приватизації державного майна у 1996 році“ позивач звертався до органу приватизації із заявою 27.09.1996 року про викуп приміщень цілісного майнового комплексу. Вказує, що Управління обліку та контролю за використанням комунального майна, м. Тернопіль повідомило заявника ( позивача у справі ), що питання приватизації приміщень по вул. Замкова, 7, бульвар Шевченка №№ 21,23 буде винесено на сесію міської ради, а листом № 281-у від 23.02.2005 року позивача повідомлено, що орендоване приміщення по вул. Замкова, 7 включено у перелік об’єктів, які можуть бути приватизовані шляхом викупу у 2005 році. Приватизація приміщення по вул. Замкова, 7 проведена позивачем у 2005 році.
Листом № 452-К від 17.10.2006 року Управління обліку та контролю за використанням комунального майна повідомило позивача, що при підготовці переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації в 2007 році питання приватизації орендованих приміщень по бульвару Шевченка буде взято до розгляду. Однак міською радою не було прийнято рішення про включення їх в перелік об’єктів, які можуть бути приватизовані у 2007 році, у зв’язку з непогодженням питання у постійній комісії міської ради.
Позивач вважає, що міська рада ухиляється від виконання приписів Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств ( малу приватизацію )“, Указів Президента України щодо неприйняття рішень про приватизацію шляхом викупу приміщень цілісного майнового комплексу, в якому розміщене викуплене ТзОВ “Янтар ЛТД“ державне майно.
05 жовтня 2007 року від відповідача –Тернопільської міської ради, м. Тернопіль поступило клопотання в якому зазначається, що вирішення спорів фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень відповідно до статті 17 КАС України віднесені до компетенції адміністративних судів, а тому просить винести ухвалу про припинення провадження у справі в порядку статті 80 ГПК України, оскільки спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
У відзиві на позов № 1231 від 04.10.2007 року Управління комунальної власності Тернопільської міської ради, м. Тернопіль вважає позовні вимоги безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення. Посилається на приписи статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“, згідно якого до виключної компетенції міської ради відноситься прийняття рішень щодо відчуження комунального майна, затвердження місцевих програм приватизації; переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації.
Зазначає, що Тернопільська міська рада своїм рішенням від 23.11.2006 року № 5/4/13 затвердила програму приватизації об’єктів комунальної власності міста Тернополя і пунктом 7.1. якої визначено повноваження міської ради з питань приватизації. Вказує, що листом від 17.10.2006 року за № 423-к управління повідомило Товариство, що при підготовці переліків об’єктів комунальної власності міста, що підлягають приватизації в 2007 році прохання позивача буде взято до розгляду; а листами від 09.02.2007 року № 75-к та 76-к позивача повідомлено, що управлінням не готувався перелік об’єктів комунальної власності міста, які можуть бути приватизовані в 2007 році.
25 жовтня 2007 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль подало до суду уточнюючу заяву № 117 і просить визнати за ТзОВ “Янтар ЛТД“ право на приватизацію шляхом викупу в 2007 році цілісного майнового комплексу, в якому розміщене викуплене державне майно, зокрема, приміщення по бульвару Т. Шевченка № 23, м. Тернопіль площею 106,8 кв. м. та приміщення по бульвару Т. Шевченка № 21, м. Тернопіль площею 60,1 кв. м. та укладання договору купівлі-продажу; відшкодування витрат по сплаті державного мита та за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу просить покласти на відповідача.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та заперечення представника відповідача, суд встановив наступне:
Згідно статті 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи ( у тому числі іноземні ), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом свої порушених або оспорюваних і охоронюваних законом інтересів.
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та корпоративних спорів“ № 483 V від 15.12.2006 року внесені зміни в ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального Кодексу України відповідно до яких господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна.
Позивач по справі – Товариство з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“ місцезнаходження якого, м. Тернопіль бульвар Шевченка, 21 є юридичною особою яка зареєстрована у встановленому законом порядку і включена до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 14041675, що підтверджується Довідкою № 31-626 від 25 вересня 2007 року Головного управління статистики у Тернопільській області, а тому наділена правом на звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД “ діє на підставі Статуту, затвердженого Зборами засновників ТОВ, протокол № 9 від 09.08.1995 року і зареєстрованого виконавчим комітетом Тернопільської міської ради, Розпорядження № 444 від 20.10.1995 року ( копія знаходиться в матеріалах справи ). У 2006 році Державним реєстратором проведено державну реєстрацію змін до установчих документів ТзОВ “Янтар ЛТД“, про що свідчать відмітки на Статуті.
Пунктом 3.3. Статуту визначено, що Товариство є правонаступником підприємницької діяльності Тернопільського торгівельного орендного підприємства “Янтар“, його майнових прав та обов’язків.
Третя особа –Управління комунальної власності Тернопільської міської ради, місцезнаходження якого м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 21 є юридичною особою, яке включене до ЄДРПО України, ідентифікаційний код 25781553, організаційно-правова форма за КОПФГ –комунальна організація, що підтверджується Довідкою № 31-80 Головного управління статистики у Тернопільській області, діє на підставі Положення про управління комунальної власності Тернопільської міської ради, затвердженого рішенням Тернопільської міської ради № 5/2/48 від 28 вересня 2006 року “Про затвердження положень про виконавчі органи міської ради“, а тому наділене правом на звернення до суду за захистом порушених прав.
Пунктом 1.1. Положення ( копія знаходиться в матеріалах справи ) зазначено, що управління комунальної власності є виконавчим органом Тернопільської міської ради, нею утворюється, їй підзвітне і підконтрольне, підпорядковане виконавчому комітету та міському голові, є правонаступником майнових і немайнових прав та обов’язків управління обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки.
Основні завдання управління комунальної власності Тернопільської міської ради визначені у пункті 2 Положення про управління до яких, зокрема, віднесено здійснення функцій по укладання, припиненню договорів оренди та безоплатного користування ( пункт 2.1.4.) та укладає договори, набуває майнових і немайнових прав, є позивачем та відповідачем в суді з питань приватизації, оренди, обліку комунальної власності, та з інших питань, що належить до компетенції управління ( пункт 2.12. ).
Статтею 20 Господарського Кодексу України визначено, що кожен суб’єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Зазначеною статтею визначено шляхи захисту прав та законних інтересів суб’єктів господарювання.
У поданій до суду заяві Товариство з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль визначило позовною вимогою як право ТзОВ на приватизацію шляхом викупу в 2007 році цілісного майнового комплексу, в якому розміщене викуплене державне майно, зокрема, приміщення по бульвару Т. Шевченка № 23, м. Тернопіль площею 106,8 кв. м. та приміщення по бульвару Т. Шевченка № 21, м. Тернопіль площею 60,1 кв. м. та укладання договору купівлі-продажу.
В силу приписів ст. 12 ГПК України даний спір господарський суд розглядає за приписами ГПК України.
Пунктом 30 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“ визначена компетенція міської ради, зокрема, щодо затвердження на пленарних засіданнях міської ради переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації.
Рішенням № 5/4/13 від 03 листопада 2006 року “Про Програму приватизації об’єктів комунальної власності міста Тернополя на 2007 рік“ Тернопільська міська рада затвердила Програму приватизації комунальної власності міста Тернополя на 2007 рік, а також затвердила перелік підприємств, установ та організацій комунальної власності міста, які не підлягають приватизації ( копія рішення знаходиться в матеріалах справи ). У газеті ”Тернопіль Вечірній“ № 12( 1406 ) за 21-27 березня 2007 року було розміщене рішення Тернопільської міської ради від 07 березня 2007 року № 5/7/23.
Норми Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств ( малу приватизацію )” носять спеціалізований характер по відношенню до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“, яким визначено загальну компетенцію органів місцевого самоврядування, а тому є визначальними.
Аналіз законодавства про приватизацію свідчить, що правові, економічні та організаційні основи приватизації державного майна регулюють Закон України “Про приватизацію державного майна“ та Закон України “Про приватизацію невеликих державних підприємств ( малу приватизацію )“.
Відповідач у справі –Тернопільська міська рада є власником приміщень, що знаходяться за адресою: м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка № 23, , площею 106,8 кв. м. та по бульвару Т. Шевченка 21, площею 60,1 кв. м.
Як встановлено у судовому засіданні Організація орендарів Тернопільського державного торгово-комерційного підприємства “Янтар“ уклала 09 червня 1995 року з Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Тернопільській області Договір купівлі-продажу, пунктом 1.1. якого визначено, що Продавець продав, а Покупець купив державне майно цілісного майнового комплексу Тернопільського орендного підприємства “Янтар“, яке знаходиться за адресою м. Тернопіль, бул. Шевченка, 21; майно підприємства включає в себе всі його активи і пасиви, інженерне обладнання, устаткування та інше майно згідно з актом інвентаризації.
Право власності на відчужене майно перейде до Покупця на підставі цього договору ( п. 1.2. Договору ).
Договір купівлі-продажу посвідчений державним нотаріусом 1-ї Тернопільської державної нотаріальної контори 16.06.1995 року , про що в реєстрі зроблено запис за № 2-4611.
26.07.1995 року Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Тернопільській області видано покупцеві –організації орендарів Тернопільського підприємства “Янтар“ Свідоцтво про власність.
Викуплене державне майно цілісного майнового комплексу розміщене в приміщеннях по вул. Замкова, 7; Бульвар Т. Шевченка №№ 21, 23, що підтверджується довідкою РВ ФДМУ по Тернопільській області від 10.11.1995 року № 01-3/1167, розпорядженням Тернопільської міської ради народних депутатів № 139 від 21.12.1994 року та актом передачі цілісного майнового комплексу від 20.07.1995 року.
21 лютого 1996 року між Фондом комунального майна міста Тернополя та Товариством з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“ було укладено Договір оренди нежитлових приміщень № 3011, згідно умов якого орендар на підставі Патенту № 52, наказу Фонду комунального майна прийняв в орендне користування нежитлові приміщення за адресою бульвар Шевченка, 21 в місті Тернополі з 19 лютого 1996 року по 19 лютого 2006 року.
15.08.2007 року між сторонами ( виконавчим комітетом Тернопільської міської ради, а управління комунальної власності як уповноважений орган по укладанню договорів оренди та ТзОВ “Янтар ЛТД“ ) підписано Додаток до Договору оренди не житлових приміщень № 3011 від 21.02.1996 року пунктом 1 якого сторони погодили, що договір оренди продовжений на термін до 31.12.2007 року.
05 квітня1996 року між Фондом комунального майна міста Тернополя та Товариством з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“ було укладено Договір оренди нежитлових приміщень № 3202, згідно умов якого орендар на підставі Патенту № 52, наказу Фонду комунального майна прийняв в орендне користування нежитлові приміщення за адресою бульвар Шевченка 21 в місті Тернополі з 19 лютого 1996 року по 19 лютого 2006 року.
15.08.2007 року між сторонами ( виконавчим комітетом Тернопільської міської ради, а управління комунальної власності, як уповноважений орган по укладенню договорів оренди та ТзОВ “Янтар ЛТД“ ) підписано Додаток до договору оренди не житлових приміщень № 3202 від 05.04.1996 року пунктом 1 якого сторони погодили, що договір оренди продовжений на термін до 31.12.2007 року.
Отже, в судовому засіданні документально підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“ правомірно користується приміщеннями, що знаходяться за адресою м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка №№ 21, 23.
Конституція України встановлює право кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю Власністю ( частина перша статті 41 ), а також рівність суб’єктів права перед законом ( частина четверта статті 13 ).
Правовий режим власності, порядок і умови набуття та припинення права власності, а також права володіння, користування та розпорядження майном визначено законами. Одним із способів зміни форми власності є приватизація, в процесі якої відбувається відчуження на користь фізичних або юридичних осіб, що є комунальною власністю. Порядок відчуження такого майна визначається законами, зокрема, Законом України “Про приватизацію невеликих державних підприємств ( малу приватизацію )“.
Статтею 3 Закону передбачено способи малої приватизації, до яких зокрема, віднесено викуп.
Частиною першою статті 7 Закону передбачено, що місцеві ради затверджують за поданням органів приватизації переліки об’єктів які підлягають приватизації; способи приватизації визначаються шляхом прийняття цими органами рішень про затвердження конкретних переліків об’єктів приватизації.
Статтею 8 Закону України “Про приватизацію майна державних підприємств“ до Покупців віднесено зокрема, юридичні особи, які зареєстровані на території України.
Пунктом 4 статті 7 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію )“ визначено, що покупці подають до відповідного органу приватизації заяву про включення даного підприємства до одного із зазначених у цій статті переліків об’єктів, що підлягають приватизації.
Орган приватизації розглядає подану заяву і в разі відсутності підстав для відмови у приватизації включає підприємство до переліків, зазначених у частині першій цієї статті. Результати розгляду не пізніш як через місяць з дня подання заяви доводяться до заявника у письмовій формі. (пункт 5 статті 7 Закону). Даний пункт містить також перелік підстав для відмови у приватизації.
Отже, як випливає із 4. статті 7 Закону ініціатива щодо здійснення приватизації належить і покупцю, який вправі подати встановленої форми заяву до органу приватизації і зазначена заява повинна бути у місячний строк розглянута.
Як вбачається з досліджених у судовому засіданні документів, позивач у справі Товариство з обмеженою відповідальністю на виконання приписів ст. 7 Закону України зверталося з відповідними заявами до органу приватизації.
Така заява була подана 27.09.1996 року ( вих. № 76 ) про викуп приміщень цілісного майнового комплексу; 03.11.2004 року № 162 ( копії знаходяться в матеріалах справи ).
Управління обліку та контролю за використанням комунального майна листом від 01.12.2004 року ( вих. № 1961-у ) повідомило ТзОВ, що питання приватизації приміщень по вул. Замкова, 6, бульвар Шевченка №№ 21,23 буде винесено на сесію міської ради, а листом № 281-у від 23.02.2005 року позивачу повідомлено, що орендоване приміщення по вул. Замкова, 7 включено у перелік об’єктів, які можуть бути приватизовані шляхом викупу в 2005 році.
09.03.2005 року позивач у справі направив Управлінню обліку та контролю за використанням комунального майна листа, в якому зазначає, що Товариство подавало заяву на приватизацію 3-х орендованих приміщень за адресами Бульвар Шевченка, 21 та 23, вул. Замкова, 7. Однак листом № 281-у від 23.02.2005 року заявника повідомлено про включення в приватизацію шляхом викупу одного об’єкта по вул. Замковій, 7. По двох інших об’єктах відповіді немає ( копія листа знаходиться в матеріалах справи ).
Таким чином судом встановлено , що Товариство з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль зверталося до органу приватизації з заявою про приватизацію трьох об’єктів, а саме приміщень по вул. Замкова, 6, бульвар Шевченка №№ 21,23, однак згоду на приватизацію було надано тільки на приміщення по вул. Замковій, 7.
10.08.2005 року між управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки та ТзОВ “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль укладено Договір купівлі-продажу приміщення, пунктом 1.1. якого визначено, що продавець зобов’язується передати у власність Покупця приміщення площею 117,6 кв. м., яке знаходиться за адресою м. Тернопіль вул. Замкова, 7, а Покупець зобов’язується прийняти вказане приміщення і сплатити ціну відповідно до умов , що визначені цьому договорі та зареєструвати право власності на приміщення в бюро технічної інвентаризації. Право власності на приміщення переходить до Покупця з моменту державної реєстрації Договору купівлі-продажу ( пункт 1.2. Договору ).
Представники сторін у судовому засіданні підтвердили, що умови Договору купівлі-продажу приміщення виконані і його власником є ТзОВ “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль.
Листом № 425-у від 17.10.2006 року управління обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки Тернопільської міської ради повідомило позивача, що звернення щодо приватизації орендованого приміщення по бульвару Т. Шевченка, 23 управлінням розглянуто: при підготовці переліків об’єктів комунальної власності міста, що підлягають приватизації в 2007 році клопотання Товариства буде взято до розгляду.
А наступним листом №76-к від 09.02.2007 року Товариство з обмеженою відповідальністю було повідомлено, що станом на лютий місяць управлінням не готується перелік об’єктів комунальної власності міста, які можуть бути приватизовані у 2007 році.
Однак , 07 березня 2007 року сесія Тернопільської міської ради прийняла рішення № 5/7/23 “Про приватизацію об’єктів комунальної власності“, яки затвердила перелік об’єктів комунальної власності міста, які будуть приватизовані в 2007 році.
Запропоновані позивачем об’єкти до приватизації шляхом викупу у даний перелік не були включені.
У п. 2 Рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2000 року справа № 1-16/2000 року визначено , що положення частини п’ятої статті 7 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств ( малу приватизацію )“ слід розуміти так, що органи приватизації зобов’язані розглянути подані покупцями заяви та, у разі відсутності встановлених цим Законом підстав для відмови у приватизації, включити конкретне підприємство до переліку об’єктів, що підлягають приватизації у встановлений спосіб, або прийняти рішення про відмову в приватизації.
Дослідженні у судовому засіданні докази підтверджують, що позивач звертався з заявою до органу приватизації про приватизацію приміщень на бульварі Шевченка №№ 21 та 23 в місті Тернополі шляхом викупу, однак в порушення приписів статті 7 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств ( малу приватизацію )“ орган приватизації не прийняв рішення про відмову в приватизації вказаних приміщень, що не відповідає вимогам Рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2000 року у справі № 1-16/2000 і стало для Товариства підставою для звернення до господарського суду за захистом свої прав.
При досліджені судом доказів та доводів сторін, наведених в обґрунтування та заперечення позовних вимог, суд прийшов до висновку, що вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль про визнання права на приватизацію шляхом викупу у 2007 році цілісного майнового комплексу по бульвару Т. Шевченка №№ 21,23 підлягають до задоволення.
В частині укладання договору купівлі-продажу майна суд припиняє провадження в порядку статті 80 п. 1-1 ГПК України, оскільки, позивач не надав доказ звернення з відповідною заявою до органу приватизації та відхилення її.
Витрати по сплаті державного мита та за інформаційно –технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн. згідно статті 49 ГПК України, покладається на відповідача по справі - Тернопільську міську раду м. Тернопіль.
На підставі наведеного, керуючись статтями 43,49,82,84 Господарського процесуального Кодексу України, статтями 16, 202 ,215,216 Цивільного Кодексу України, статтями 20, 193, 283 Господарського кодексу України, статтями 1, 28 Закону України “Про оренду державного та комунального майна“, статтями 4,48 Закону України “Про власність“ , Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито“ господарський суд ,-
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 21 право на приватизацію шляхом викупу у 2007 році цілісного майнового комплексу, в якому розміщене викуплене державне майно: приміщення по бульвару Т. Шевченка № 23 м. Тернопіль площею 106,8 кв. м. та приміщення по бульвару Т. Шевченка № 21 м. Тернопіль площею 60,1 кв. м.
3.В частині укладання договору купівлі-продажу –провадження припинити.
4.Стягнути з Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул. Листопадова, 5 , ідентифікаційний код 04058344 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Янтар ЛТД“, м. Тернопіль бульвар Шевченка, 21, ідентифікаційний код 14041675 –85 грн. в повернення сплаченого державного мита , 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
5.Рішення господарського суду набирає законної сили в десятиденний строк з дня його прийняття.
На рішення господарського суду , яке не набрало законної сили може бути подано апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня його прийняття через господарський суд Тернопільської області.
6.Наказ видати стягувачеві після набрання рішення законної сили.
Суддя