Рішення № 12124343, 05.11.2010, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
05.11.2010
Номер справи
15/77
Номер документу
12124343
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2010 р. Справа № 15/77

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Деделюка Б.В.

при секретарі судового засідання Червак Н.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014,

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Калійно-магнієвий комбінат", вул. Шахтарська, 2, м. Калуш, Калуського району, Івано-Франківської області, 77314,

про врегулювання розбіжностей, що виникли при укладенні договору про спільне використання технологічних електричних мереж,

за участю представників сторін:

від позивача Тихонюк Т.Б. - начальник відділу, довіреність № 105 від 15.02.2010 року, від позивача Гораль В.М. - начальник виробничо-технічного відділу енергозбуту, довіреність № 178 від 20.07.2010 року, від відповідача Гончар О.М. - юрисконсульт, довіреність № 195 від 27.08.2010 року,

від відповідача Коциловський П.І. - головний енергетик начальник ЦЕС, довіреність № 206 від 03.09.2010 року,

в судовому засіданні приймає участь Козань Б.Є. - заступник начальника відділу енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду в Івано-Франківській області, довіреність № 22/01-536 від 30.07.2010 року,

в судовому засіданні приймає участь Курилюк У.Б. - головний спеціаліст Івано-Франківського територіального представництва НКРЕ, довіреність № 71 від 28.07.2010 року,

встановив:

                    Відкрите акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго" звернулося в суд з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Калійно-магнієвий комбінат" про врегулювання розбіжностей, що виникли при укладенні договору про спільне використання технологічних електричних мереж між ВАТ "Прикарпаттяобленерго" та ТзОВ "Калійно-магнієвий комбінат" у редакції запропонованій позивачем.

                    Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач відмовляється від укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж в редакції запропонованій позивачем.

          Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 13.07.2010 року прийнято позовну заяву і порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 22.07.2010 року.

                    Ухвалою суду від 22.07.2010 року відкладено розгляд справи на 30.07.2010 року.

                    Ухвалою суду від 30.07.2010 року продовжено строк вирішення спору та відкладено розгляд справи на 21.09.2010 року.

                    Ухвалою суду від 21.09.2010 року продовжено строк вирішення спору та відкладено розгляд справи на 29.09.2010 року.

                    В судовому засіданні 29.09.2010 року оголошено перерву до 06.10.2010 року.

                    Ухвалами суду від 06.10.2010 року та від 21.10.2010 року продовжено строк вирішення спору та відкладено розгляд справи відповідно на 21.10.2010 року та на 01.11.2010 року.

                    В судовому засіданні 01.11.2010 року оголошено перерву до 05.11.2010 року.

                    Представник позивача в судовому засіданні 05.11.2010 року позовні вимоги підтвердили частково, просять припинити провадження у справі в частині врегулювання відносин по п.п. 1, 2, 3 Протоколу розбіжностей до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж та задовольнити позов в частині зобов"язання відповідача укласти п. 4 Протоколу розбіжностей до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж, в редакції запропонованій позивачем. Обгрунтовуючи позовні вимоги посилається на необхідність укладення п. 4 Протоколу розбіжностей до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж, в редакції запропонованій позивачем, з метою дотримання вимог чинного законодавства України. Судові витрати просять покласти на відповідача.

                    Представники відповідача в судовому засіданні 05.11.2010 року проти задоволення позовних вимог заперечують, з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.

                    Розглянувши документи і матеріали, подані сторонами та витребувані судом, заслухавши пояснення представників сторін та осіб, які приймають участь в судовому засіданні, дослідивши зібрані по справі докази, оцінивши їх відповідно до приписів ст. 43 ГПК України, з"ясувавши обставини, на яких грунтуються позовні вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.

                    Основним нормативним актом України, що встановлює права та зобов'язання учасників відносин в електроенергетиці є Закон України "Про електроенергетику" (далі Закон).

                    Державне управління в електроенергетиці здійснюють органи виконавчої влади, уповноважені Кабінетом Міністрів України. Органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є Національна комісія регулювання електроенергетики України.

                    Згідно з пунктом 4 Положення про Національну комісію регулювання електроенергетики України, затвердженого Указом Президента від 21.04.1998 року N 335/98, НКРЕ відповідно до покладених на неї завдань, розробляє і затверджує обов'язкові для виконання нормативні акти з питань, що належать до її компетенції; узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції.

                    Так, відповідно до покладених завдань, постановою НКРЕ від 31.07.1996 року № 28 затверджені та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 року № 417/1442 (в редакції постанови НКРЕ від 04.02.2010 року № 105 зареєстровані в Міністерстві юстиції України 23.04.2010 року № 1399/11679) Правила користування електричною енергією (далі ПКЕЕ).

                    Зазначені Правила регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії).

                    Положенням п. 2 Постанови НКРЕ "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією" від 17.10.2005 року № 910 встановлено, що до 28.11.2009 року електропередавальні організації зобов'язані врегулювати відносини згідно з вимогами абзацу другого підпункту 1.10. ПКЕЕ із власниками технологічних електричних мереж, які передають електричну енергію іншим суб'єктам господарювання.

                    При цьому в абзаці 2 п. 1.10. ПКЕЕ зазначено, що електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензії на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.

                    Абзац 3 п. 1.10. ПКЕЕ передбачає, що для забезпечення передачі електричної енергії електричними мережами, що не належать електропередавальній організації, між електропередавальною організацією та відповідним власником мереж, який не має ліцензії на здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, укладається договір щодо спільного використання електричних мереж.

                    Додатково, абзацом 3 п. 1.7. ПКЕЕ передбачено, що у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних мереж, що укладається між ними на основі типового договору, який викладено в додатку 2 до ПКЕЕ. Основний споживач (власник електричної мережі) не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж.

                    Договір про спільне використання технологічних мереж є домовленістю двох сторін, що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між електропередавальною організацією (ліцензіатом з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами та основним споживачем під час передачі (транзиту) електричної енергії технологічними електричними мережами, (п. 1.2. ПКЕЕ).

                    27.05.2010 філією ВАТ "Прикарпаттяобленерго" "Калуський РЕМ" на адресу ТзОВ"Калійно-магнієвий комбінат" направлено з супровідним листом два проекти договору "Про спільне використання технологічних електричних мереж" (далі Договір). Запропонований текст Договору, розроблений у відповідності до ПКЕЕ.

                    17.06.2010 року Позивачем отримано від Відповідача два екземпляри Договору підписані із Протоколом розбіжностей, пункти якого стосуються додатків до договору, що є обов'язковими. А саме:

Пункт 1. Продовження додатку № 2 Таблиця паспортних та розрахункових значень щодо рядків 5 та 6 стовпця 18 "Розподіл втрат між споживачами".

Пункт 2. Продовження додатку № 2 Порядок розрахунків щодо абзацу 2 підрозділу "Розрахунок втрат у лініях електропередач" викласти у такій редакції: "Технологічні втрати електричної енергії в мережах спільного використання".

Пункт 3. Продовження додатку № 2 Порядок розрахунків щодо абзацу 3 підрозділу "Розрахунок втрат у лініях електропередач".

Пункт 4. Пункт 2 Додатку № 3 “Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж” щодо П. 2 Додатку № 3 "Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж".

                    Між сторонами досягнуто згоди щодо редакцій Пунктів 1-3 Протоколу розбіжностей, тобто після звернення позивача до суду з даним позовом, у зв'язку з чим провадження у справі в цій частині підлягає припиненню на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України за відсутністю предмету спору.

                    Однак, розбіжності щодо Пункту 4 Протоколу розбіжностей не було врегульовано, зокрема Сторонами не досягнуто згоди в частині елементів електричних мереж, які мають бути оцінені в умовних одиницях та розрахунку об’єму умовних одиниць електромереж спільного використання.

                    Згідно редакції Відповідача, для передачі електричної енергії його мережами використовуються наступні елементи електричних мереж: ПЛ 110 кВ «ГПП-1 –ПГВ-12, ПГВ-11»протяжністю 3120 м, ПС 110/6 кВ «ПГВ-11», 2 трансформатори потужністю по 31,5 МВА, 2 трансформатори власних потреб потужністю 180 кВА, 14 масляних вимикачів 6 кВ, 2 реактори, 2 відокремлювача з короткозамикачами, кабельні лінії 0,4 кВ протяжністю 23000м та диспетчерський щит управління підстанцією. Зазначене обладнання, згідно редакції Відповідача, становить 442,69 умовних одиниць. Таку позицію Відповідач обґрунтовує наступним.

                    Згідно п. 3.5 розділу III Методики об'єм технологічних електричних мереж в умовних одиницях визначається додаванням умовних одиниць, розрахованих відповідно до таблиці 3.1.-3.6 додатка 3 до цієї Методики, а саме, повітряної лінії електропередачі 35 -1150 кВ, повітряної лінії електропередачі 0,4-20 кВ, кабельної лінії 0,4-20 кВ, підстанції 35 -1150 кВ, ТП, КТП, РП 0,4-20 кВ, іншого обладнання та засобів диспетчерського і технологічного управління. Наявність вищенаведеного електрообладнання підтверджує Специфікацією електрообладнання до Головної центральної підстанції 110/6 кв (1952 р.), Специфікацією електрообладнання (додаткова) до Центральної підстанції 110/6 кв (1964 р.), розроблених Львівською філією "Госгорхімпроект".

                    Враховуючи вищенаведене, умовна одиниця підстанції (об'єм підстанції в умовних одиницях) становить: трудозатрати оперативного персоналу підстанції 105 + трудозатрати на обслуговування та ремонт електрообладнання підстанції 15,6 (силові трансформатори) + 15,6 (реактори) + 43,4 (масляні вимикачі) + 19(відокремлювані з короткозамикачем) + 2(силові трансформатори власних потреб) + 62,1(кабельні лінії 0,4 кВ) +175(диспетчерський щит) + лінія електропередач 4,99 = 442,69.

                    Крім того, у розрахунок загальної кількості умовних одиниць технологічних електричних мереж необхідно включити диспетчерський щит (175,0 умовних одиниць) оскільки він входить у склад технологічного обладнання, що підтверджується Робочим кресленням "Електрична частина. Том № 4. Пункти, які контролюються".

                    Позивач не погоджується з обґрунтуваннями Відповідача та вважає, що при передачі електричної енергії мережами відповідача спільно використовується ПЛ 110 кВ «ГПП-1 –ПГВ-12, ПГВ-11»протяжністю 3120 м, ПС 110/6 кВ «ПГВ-11», до складу якої входять 2 трансформатори, 2 трансформатори власних потреб, 14 масляних вимикачів, 2 реактори, 2 відокрелювача з короткозамикачами, диспетчерський щит, та ПЛ 110 кВ «Калуш 220 –ПГВ-11, ПГВ-12», протяжністю 10700м, що знаходиться у тимчасовому користуванні Власником на підставі договору суборенди, а об’єм умовних одиниць елементів електричних мереж спільного використання повинен складати 122,966 умовних одиниць. Свою позицію Позивач обґрунтовує наступним:

-          у відповідності абзацу 7 пункту 1.2 Методики, трансформаторна підстанція –електрична підстанція, призначена для перетворення електричної енергії однієї напруги в енергію іншої напруги за допомогою трансформаторів. Тобто, додатково зазначені Відповідачем, елементи (трансформатори, масляні вимикачі, реактори, короткозамикачі, диспетчерський щит) є невід’ємними складовими підстанції, відсутність яких унеможливлює її надійну та безперебійну роботу.

-          згідно абзацу 1 п. 1.2. Методики, власником електричних мереж є фізична чи юридична особа, якій належать на праві власності або користування технологічні електричні мережі і яка не має ліцензії на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії.

          Відповідно об’єм умовних одиниць електрообладнання Відповідача, що спільно використовується повинно становити 4,056 (ПЛ 110 кВ «ГПП-1 –ПГВ-12, ПГВ-11») + 13,91 (ПЛ 110 кВ «Калуш 220 –ПГВ-11, ПГВ-12») + 105 (ПС 110/6 кВ «ПГВ-11», до складу якої входять 2 трансформатори, 2 трансформатори власних потреб, 14 масляних вимикачів, 2 реактори, 2 відокрелювача з короткозамикачами, диспетчерський щит) = 122,966 умовних одиниць.

          Згідно з п. 6.29. ПКЕЕ електропередавальні організації, які використовують технологічні електричні мережі інших власників електричних мереж, сплачують останнім плату за спільне використання технологічних електричних мереж, яка визначається відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 року № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 року за №732/15423 (далі Методика).

          Дана Методика встановлює методологію обрахування вартості обґрунтованих витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, у тому числі порядок складення кошторису витрат власників мереж на утримання їх технологічних електричних мереж, порядок розрахунку об'єму технологічного обладнання електричних мереж в умовних одиницях електропередавальних організацій, на території здійснення ліцензованої діяльності яких приєднані електроустановки власників мереж, та власників мереж, порядок визначення нормативів витрат на умовну одиницю та розподілу витрат на утримання мереж між суб'єктами господарювання, які використовують мережі, на частини, що відповідають платі за спільне використання відповідного суб'єкта господарювання. При цьому Методика є обов'язковою для застосування всіма юридичними та фізичними особами, які мають договірні відносини щодо спільного використання технологічних електричних мереж.

          Витрати власника мереж визначаються щодо тих електричних мереж, які використовуються власником мереж спільно з іншим користувачем та виділені на однолінійній схемі, яка є невід'ємним додатком до договору про спільне використання технологічних електричних мереж (п. 1.3. Методики). При цьому, у разі виникнення спірних питань, щодо елементів електричних мереж, які мають бути оцінені в умовних одиницях, згідно п. 2.6 вирішуються Держенергонаглядом за участю представників електропередавальної організації та власника мереж, а правильність розрахунку умовних одиниць перевіряється територіальними представництвами НКРЕ.

          З метою всебічного та об’єктивного вирішення спірних питань при укладенні договору про спільне використання між Калуською філією ВАТ "Прикарпаттяобленерго" та ТОВ "Калійно-магієвий комбінат" до справи залучено представників інспекції з державного-енергетичного нагляду в Іано-Франківській області та Івано-Франківського територіального представництва НКРЕ.

          На виконання ухвали суду від 21.10.2010 року Інспекцією з енергетичного нагяду за участю представників Сторін проведено обстеження електричних мереж відповідча, якими здійснюється передача електричної енергії. За результатами чого оформлено та підписано (зі сторони Позивача із зауваженнями) Акт обстеження від 26.10.2010 року (зі сторони Позивача із зауваженнями). Актом встановлено, що для передачі електричної енергії спільно використовується наступні елементи електричних мереж: ПЛ 110 кВ «ГПП-1 –ПГВ-12, ПГВ-11»протяжністю 3120 м, ПЛ 110 кВ «Калуш 220 –ПГВ-11, ПГВ-12», протяжністю 10700м, ПС 110/6 кВ «ПГВ-11», яка складається з 2 трансформаторів, 2 трансформаторів власних потреб, 14 масляних вимикачів, 2 реакторів, 2 відокрелювачів з короткозамикачами, диспетчерського щита. Необхідність використання цих елементів при розрахунку об’єму умовних одиниць та обрахування плати за спільне використання підтвердженого листом державної інспекції з енергетичного нагляду в Івано-Франківській області листом № 22/01-740 від 29.10.2010 року, яким підтверджується, що диспетчерський щит управління є в наявності, виконує закладені при проектуванні функції та входить в склад основного обладнання підстанції.

          Згідно роз’яснення Івано-Франківського територіального представництва НКРЕ, наданого в судовому засіданні обсяг умовних одиниць має складати 123,9 умовні одиниці, в тому числі:

- ПЛ 110 кВ «ГПП-1 –ПГВ-12, ПГВ-11»протяжністю 3120 м –4,99 умовних одиниць,

- ПЛ 110 кВ «Калуш 220 –ПГВ-11, ПГВ-12», протяжністю 10700 м –13,91 умовних одиниць,

- ПС 110/6 кВ «ПГВ-11», до складу якої входить 2 трансформатори, 2 трансформатори власних потреб, 14 масляних вимикача, 2 реактора, 2 відокрелювач –105 умовних одиниць.

          Крім того, листами Державної інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії України № 01/10-3965 від 20.09.2010 року та Національної комісії регулювання електроенергетики України № 5797/11/17-10 від 16.09.2010 року, наданих Позивачем на підтвердження власної редакції пункту 4 протоколу розбіжностей та якими надано роз’яснення щодо застосування положень Правил користування електричною енергією та Методики обрахування плати за спільне використання електричних мереж, вказано, що додаткове врахування електрообладнання, що входить в склад підстанції та диспетчерського щита управління при розрахунку умовних одиниць, суперечить вимогам Положень Методики та Правил.

          Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електроенергії. Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

          Відповідно 2 абзацу п. 1.10. Правил електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії - місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.

          Положеннями п. 2 постанови НКРЕ від 17.10.2005 року N 910 "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією" (із змінами) встановлено, що електропередавальні організації, які здійснюють діяльність на закріпленій території, зобов'язані врегулювати відносини згідно з вимогами абзацу 2 пункту 1.10. Правил із власниками технологічних електричних мереж, які передають електричну енергію іншим суб'єктам господарювання у визначені постановою терміни відповідно до обсягів передачі електричної енергії.

          Пунктом 1.5 Правил встановлено, що у разі постачання споживачу електричної енергії в точці продажу на межі балансової належності цього споживача та власника електричних мереж, який не є постачальником електричної енергії, між споживачем та цим власником електричних мереж на основі типового договору (Додаток 1 до Правил) укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача, а між електропередавальною організацією та цим власником електричних мереж укладається договір про спільне використання технологічних електричних мереж споживача на основі типового договору (Додаток 2 до Правил).

          Так, відповідно до вимог ст, 26 Закону України "Про електроенергетику" споживання енергії можливе лише на підставі договору.

          Проте, станом на час вирішення спору в суді відповідачем не дано відповіді на пропозицію позивача, щодо укладення п. 4 Протоколу розбіжностей до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж, в редакції запропонованій позивачем, що свідчить про відмову від укладення такого договору.

          Згідно зі статтею 277 Господарського кодексу України абоненти користуються енергією із дотриманням правил користування енергією відповідного виду, які затверджуються Кабінетом Міністрів України. Відносини між споживачами та субспоживачами, у тому числі їхня взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача, що укладається між ними на основі типового договору.

          Типовий договір про постачання електричної енергії передбачений Правилами користування електроенергією, що затверджені постановою НКРЕ від 31.07.1996 року № 28, зареєстровані Міністерством юстиції України від 02.08.1996 року за N 417/1442 /з наступними змінами і доповненнями/ та згідно п. 1.1. є обов'язковими для споживачів та постачальників електроенергії.

          Відповідно до ст. 180 Господарського кодексу України зміст господарського договору становлять умови договору, в тому числі і такі, що повинні прийматись сторонами як обов"язкові відповідно до законодавства. Згідно з ч. 6 ст. 179 Господарського кодексу України законодавством можуть бути передбачені обов'язкові умови для договорів, що визначають взаємовідносини постачальників та споживачів електроенергії.

          Відповідно до частини 2 статті 181 Господарського кодексу України проект договору може бути запропоновано будь якою зі сторін.

          Частиною 3 статті 184 Господарського кодексу України встановлено, що укладення господарських договорів на основі примірних та типових повинно здійснюватися з дотриманням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом випадення договору у вигляді єдиного документу, оформленого відповідно до вимог статті 181 цього Кодексу та у відповідності до правил, встановлених нормативно - правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

          Позивач обґрунтовуючи вимоги про спонукання до укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж посилається на обов'язковість укладення такого договору виходить зі змісту ч. 3 ст. 179 ГК України.

          Відповідно до ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

          Примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється статтею 187 Господарського кодексу України та статтею 649 Цивільного кодексу України, виходячи зі змісту яких і принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна з сторін ухиляється від його укладення, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо його умов, при цьому, можливість розгляду судом цих спорів обумовлюється обов'язковістю договору (за державним замовленням, на підставі правового акту органу державної влади чи місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом).

          У відповідності до пункту 4 частини третьої статті 129 Конституції України та відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст. 34 ГПК України).

          Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім

переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

          Дослідивши умови п. 4 Протоколу розбіжностей до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж, в редакції запропонованій позивачем, суд дійшов висновку, що такі умови відповідають умовам типового договору, що затверджений згаданими вище Правилами, вимогам Правил, Закону України "Про електроенергетику".

          Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, на нього відповідно до приписів, встановлених ст. 49 ГПК України, слід покласти витрати понесені позивачем в зв"язку з розглядом справи, а саме: 85 грн. витрат по сплаті державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 124, 129 Конституції України, ст.ст. 179, 180, 181, ч. 3 ст. 184, ст.ст. 187, 277 Господарського кодексу України, Законом України "Про електороененгетику", Правилами користування електроенергією, що затверджені постановою НКРЕ від 31.07.1996 року № 28, зареєстровані Міністерством юстиції України від 02.08.1996 року, за N 417/1442 /з наступними змінами і доповненнями/, Порядком постачання електричної енергії споживачам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України N 475 від 09.04.2002 року, ст. 649 Цивільного кодексу України, ст. ст. 33, 34, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

                    позов Відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Калійно-магнієвий комбінат" про врегулювання розбіжностей, що виникли при укладенні договору про спільне використання технологічних електричних мереж задовольнити частково.

                    Викласти п. 2 Додатку № 3 "Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж " до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж в редакції Відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", зокрема:

                    

Порядок обрахування плати

за спільне використання технологічних електричних мереж

          1. Даним додатком встановлюється порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж та відшкодування їх частини Власнику мереж.

          2. Для передачі (транзиту) електричної енергії технологічними електричними мережами Власника в точки приєднання електроустановок Користувача або інших суб`єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, спільно використовуються наступні елементи електричних мереж Власника:

з/пЕлементи електричних мереж, іншого обладнанняОдиниця виміруК-стьК-сть умовних одиниць

1ПС 110/6 «ПГВ-11»шт.1105

2ПЛ 110 кВ «ГПП1 –ПГВ11»км3,124,99

3ПЛ 110 кВ «Калуш-220 –ПГВ11»км10,713,91

Обсяг умовних одиниць електромереж, які спільно використовуються123,9

          Об`єм технологічних електричних мереж в умовних одиницях розраховано відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за № 732/15423.

          3. Фактичні обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж відшкодовуються власнику електричних мереж відповідно до його кошторису витрат на здійснення цієї діяльності.

          Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж складається на підставі бухгалтерських документів про фактичні витрати на здійснення цієї діяльності впродовж попереднього (базового) періоду. Величина витрат споживача не може перевищувати граничної величини витрат, визначених відповідно до нормативів витрат за об`ємом умовних одиниць електроустановок, які складаються за результатами діяльності електропередавальної організації, на території здійснення ліцензованої діяльності якої приєднані електроустановки основного споживача (споживача).

          Щорічно, для узгодження обґрунтованих витрат на наступний календарний рік Власник мереж надає Користувачу Кошторис фактичних витрат на утримання технологічних мереж спільного використання з розшифровкою усіх статтей.

Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання подається Власником мереж щороку на погодження в територіальне представництво НКРЕ.                     Погоджений територіальним представництвом НКРЕ кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання та/або зміни до нього надаються власником мереж Користувачу не пізніше ніж за два місяці до закінчення поточного календарного року.

          Узгоджений з територіальним представництвом НКРЕ кошторис витрат є додатком до даного договору.

          4. Відшкодування Власнику витрат здійснюється Користувачем щомісячно на основі акту виконаних робіт, який узгоджується сторонами після перевірки виконання робіт. Користувач щомісячно відшкодовує Власнику частину обґрунтованих витрат, що визначається за формулою, яка узгоджена з територіальним представництвом НКРЕ.

          У випадку порушення графіків виконання робіт по експлуатації та обслуговуванню технологічних електричних мереж та порушення термінів подання актів виконаних робіт оплата за поточний місяць не проводиться. Дані роботи повинні проводитись та включатись Власником мереж в акт виконаних робіт протягом наступних періодів.

          5. Оплата за спільне використання електричних мереж здійснюється Користувачем на підставі погодженого Акту виконаних робіт протягом 10 операційних днів з дня отримання направленого Власником мереж рахунку.

Якщо Власником мереж порушено обумовлений даним додатком порядок визначення обґрунтованих витрат на утримання мереж спільного використання, то зобов`язання Користувача щодо здійснення платежів відтерміновується до врахування Національною комісією регулювання електроенергетики, на підставі укладеного договору, обсягу коштів у тарифах на передачу електроенергії.

                    

                    Провадження у справі за позовом Відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Калійно-магнієвий комбінат" про врегулювання розбіжностей, що виникли при укладенні договору про спільне використання технологічних електричних мереж в частині врегулювання відносин по п.п. 1, 2, 3 Протоколу розбіжностей до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж припинити.

                    Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Калійно-магнієвий комбінат", вул. Шахтарська, 2, м. Калуш, Калуського району, Івано-Франківської області, 77314, (ідентифікаційний код 35112582), на користь Відкритого акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014, (ідентифікаційний код 00131564), 85 (вісімдесят п"ять) грн. витрат по сплаті державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

          

          Суддя Деделюк Б. В.

Повне рішення складено 10.11.2010 року.