ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.06 р. Справа № 38/305
Господарський суд Донецької області у складі судді Радіонової О.О.
при секретарі судового засіданні Тулаінової І.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку справу
за позовом: Амвросіївського районного центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м.Амвросіївка Донецької області
до відповідача: Закритого акціонерного товариства „Сталеливарна компанія” м.Амвросіївка Донецької області
про стягнення заборгованості у розмірі 3 262грн.82коп.
за участю
представників сторін:
від позивача: Водолазська Л.В. гол. спец. –юрисконсульт за дов. № 06-11/3056 від 11.09.2006р..
від відповідача: не з”явився
Суть справи:
Позивач, Амвросіївський районний центр зайнятості – робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м.Амвросіївка Донецької області звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з Закритого акціонерного товариства „Сталеливарна компанія” м.Амвросіївка Донецької області заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 3 262грн.82коп.( в тому числі 3117грн.57коп. недоїмка, пеня -145грн.25коп.).
У зв’язку з набуттям чинності з 01.11.2005р. Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” № 2953-1У від 06.10.2005р., яким пункти 6 та 7 розділу У11 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України були викладені в новій редакції, згідно якої до початку діяльності окружного адміністративного суду позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими та винятковими обставинами у таких справах, розглядаються господарським судом в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, 08.08.2006р. судом було відкрито провадження в адміністративній справі № 38/305, оскільки у спірних правовідносинах виконавча дирекція Фонду соціального страхування, його робочі органи, виступають як суб’єкти владних повноважень у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та відповідають вимогам, передбаченим ст. 3 КАС України.
Відповідач до попереднього судового засідання 12.09.2006р. не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення попереднього судового засідання, про що свідчить поштове повідомлення № 424535, яке отримано уповноваженою особою Сташевським.
Неприбуття у судове засідання без поважних причин представника сторони, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи згідно ч.2 ст.128 КАС України.
Суд закінчив підготовче провадження та перейшов до судового розгляду справи згідно пп.4 п.1 ст. 121 КАС України.
Судом отримана відповідь Головного управління статистики у Донецькій області № 22-2/2472 від 10.08.2006р., з якої вбачається, що Закрите акціонерне товариство Сталеливарна компанія зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України як юридична особа ( ідентифікаційний код 31000959) та значиться за адресою: 87300, Донецька область, Амвросіївський район, м. Амвросіївка, вул. Тітовки, 24.
Судом складений протокол судового засідання згідно вимог ст. 45 КАС України.
Розглянувши у судовому засіданні матеріали справи та заслухавши пояснення уповноваженого представника позивача, господарський суд ,-
ВСТАНОВИВ:
Закрите акціонерне товариство „Сталеливарна компанія” м. Амвросіївка Донецької області (далі – відповідач) зареєстроване у Амвросіївському районному центрі зайнятості-робочому органі виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття м. Амвросіївка Донецької області ( далі – позивач).
Позивачем була здійснена перевірка відповідача за період з 01.01.2004р. по 30.04.2006р., внаслідок якої встановлено ряд порушень законодавства щодо несвоєчасної сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд).
На підставі перевірки складено акт від 27.06.2006р. № 25, яким встановлено, що відповідач має прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 3117грн.57коп. та нарахована пеня у сумі 145грн.25коп. Акт відповідачем підписаний без зауважень та заперечень.
Оскільки до теперішнього часу відповідач не погасив борг позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 3117грн.57коп. та пеню у розмірі 145грн.25коп.
Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на заяву про реєстрацію відповідача як платника страхових внесків від 08.01.2001р., акт перевірки №25 від 27.06.2006р., додаток до акту перевірки №25 від 27.06.2006р., витяг з наказу від 01.03.1991р. № 24а, правоустановчі документи тощо.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні відповідно ч. 1 ст. 86 КАС України.
Відповідно до ч.2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Згідно зі ст. 2 Закону України “Про судоустрій” суд здійснює правосуддя відповідно до принципу верховенства права, забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і законних інтересів юридичних осіб. Частиною 3 ст. 3 зазначеного Закону встановлено, що судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією України і законами. Відповідно до частини 1 ст. 6 цього самого Закону всім суб’єктам правовідносин гарантується захист їх прав і законних інтересів незалежним і неупередженим судом. Відповідно до частини 3 ст. 6 цього Закону ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Відповідно до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами. Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб’єкти владних повноважень у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України “Про зайнятість населення” та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України ( ч. 1 ст. 3 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000р. № 1533-Ш).
Позивач обґрунтовує свої вимоги нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі – Закон), тому судом при розгляді справи застосовані норми відповідного Закону, оскільки суд не має права самостійно змінювати підставу або предмет позову.
В силу ст. 8 Закону, Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. При цьому, Фонд є цільовим централізованим страховим, некомерційною самоврядною організацією.
Відповідно до ч. 3 вказаної норми, діяльність Фонду регулюється Основами законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Законом України “Про зайнятість населення”, Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та статутом Фонду, який затверджується правлінням Фонду.
Разом з тим, згідно п.2 ст.10 Закону, управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду, а в силу ч. 1 ст. 12 Закону, виконавча дирекція як виконавчий орган правління забезпечує виконання рішень правління. При цьому, функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду.
Частиною 2 ст. 12 Закону визначені повноваження робочих органів виконавчої дирекції Фонду, до яких, зокрема належать: проведення збору страхових внесків (п.2); контроль правильності нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття ( п.5); представництво інтересів Фонду в судових та інших органах (п.6).
З набуттям чинності Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” всі роботодавці (підприємства, установи та фізичні особи, які використовують найману працю) повинні сплачувати внески до відповідних цільових страхових фондів за найманих працівників у порядку і розмірах, передбачених цим Законом. Обов’язковість сплати страхових внесків на випадок безробіття для роботодавців встановлена пп.2 п.2 ст. 35 Закону, відповідальність за несвоєчасність та неповноту сплати страхових внесків передбачено ст. 38 цього Закону.
Відповідно ч.2 ст. 38 Закону, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
Відповідач не виконував покладені на нього вказаним Законом обов’язки по сплаті страхових внесків, а отже зобов’язаний нести передбачену відповідальність по сплаті недоїмки та пені.
З огляду на вищенаведені норми законодавства, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно вимог ч. 4 ст. 94 КАС України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.17, 48, 69, 71, 87, 89, 94, 121, 122, 128, 160, 162, 163, пунктів 2-1, 6,7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України господарський суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Амвросіївського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м. Амвросіївка Донецької області про стягнення з Закритого акціонерного товариства „Сталеливарна компанія” м.Амвросіївка Донецької області заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 3117грн.57коп. та пені у розмірі 145грн.25коп., а всього 3262грн.82коп., задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства „Сталеливарна компанія” (87300, Донецька область, м. Амвросіївка, вул. Тітовки, 24, р/р 26007301461273 Амвросіївська філія ПІБ м.Торез, МФО 334282, ЄДРПОУ 31000959) на користь Амвросіївського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 3117грн.57коп. та пеню у сумі 145грн.25коп. (87302, Донецька область, м.Амвросіївка, вул.. Матвієнко, 26, банк одержувач УДК Донецької області, код 50040100 р/р 37176305900115 – пеню у розмірі 145грн.25коп., код 50040500 , р/р 37170301900115– недоїмку у сумі 3117грн.57коп, отримувач Амвросіївський районний центр зайнятості, МФО 834016, ЄДРПОУ 24819489).
Текст постанови оголошений у судовому засіданні 12.09.2006р.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Радіонова О.О.
Надруковано 3 примірника:
1 – до справи
2 – сторонам у справі